Fırt Sayı 225

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854

2cxdzyh.jpg

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Biraz daha arkeologluk yapalım! 17'inci sayfadaki amatör çizerlere ayrılmış olan "Hariçten Gazel Okuyanlar" köşesinden aldığım aşağıdaki karikatürü "Güneri İçoğlu" çizmiş.İçoğlu "Leman"da "Gönül Adamı" ve "Firavunun Laneti"ni çiziyordu. Çizer 1965 doğumlu olduğuna göre Fırt'a bu karikatürü çizerken de 15 yaşında olmalı. Çizgileri de haliyle bugünkü çizgilerinden çok farklı. Ama 150 Lirayı da kapmış. Dergi 10 Lira olduğuna göre 15 dergi parası. Bir öğrenci için iyi sayılır.

Fırt için teşekkürler "zagor-t".

G_neri_o_lu_F225_017.jpg

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Bu Fırt benim için büyük bir sürpriz içeriyor. Hafızam beni yanıltmıyorsa şayet...

1979 - 1980 yıllarında TRT'de bir bilgi yarışması vardı ve birkaç etaplı bu yarışmanın birinciliğini Karaman'da okuduğum ilkokulun müdürlüğünü yapan Necati Güngör kazanmıştı. Tabi bizim gibi taşrada yaşayanlar için bu çok olağanüstü bir olaydı. Fırt'ın aşağıdaki karikatürüne konu olan Necati Bey'le yine aşağıya resmini eklediğim Necati hocam aynı kişiler diye tahmin ediyorum. Umarım yanılmıyorumdur da şu an yaşamakta olduğum duygusallık anlamsızlaşmaz. :)

nctgngr_Cizgi_Diyari395985_01.jpg
nctgngr_Cizgi_Diyari395985_02.jpg

Necati Hocam umarım hâlâ sağdır ve esenlik içindedir.

Teşekkürler, sevgili zagor-t.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Harika Fırt için, çok teşekkürler sevgili Zagor-T... Gerçekten geçmişin nabzını gösteriyor bize...

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Bu Fırt benim için büyük bir sürpriz içeriyor. Hafızam beni yanıltmıyorsa şayet...

1979 - 1980 yıllarında TRT'de bir bilgi yarışması vardı ve birkaç etaplı bu yarışmanın birinciliğini Karaman'da okuduğum ilkokulun müdürlüğünü yapan Necati Güngör kazanmıştı. Tabi bizim gibi taşrada yaşayanlar için bu çok olağanüstü bir olaydı. Fırt'ın aşağıdaki karikatürüne konu olan Necati Bey'le yine aşağıya resmini eklediğim Necati hocam aynı kişiler diye tahmin ediyorum. Umarım yanılmıyorumdur da şu an yaşamakta olduğum duygusallık anlamsızlaşmaz. :)

nctgngr_Cizgi_Diyari395985_01.jpg
nctgngr_Cizgi_Diyari395985_02.jpg

Necati Hocam umarım hâlâ sağdır ve esenlik içindedir.

Teşekkürler, sevgili zagor-t.

O yıllarda televizyon yeni yeni yaygınlaşıyordu... Hediye olarak verilmesi oldukça anlamlı... Ayrıca o zamanların yarışma programları da oldukça eğitici idi ve zevkle izlerdik... Şimdilerde yarışma diye gösterdikleri, izleyenlerin beyinlerini köreltip, geriletmeye hizmet ediyor...