Fırt Sayı 399

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,847
50708047563_f3c265ddff_k_d.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Tombaladan parti mi seçilirmiş? Niye seçilmesin ki?

İsimler bile tombaladan seçilebiliyor. Benim ismim gibi. :) Bir gün anlatırım keyifli öyküsünü.

Teşekkürler, sevgili zagor-t.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Hikayeyi dinlemek bizi sevindirir. :)

:) Pekâlâ. Hikâye şu:

Ben evin son çocuğu olarak dünyaya gelmişim. Dedemin ismi abime verildiği için son çocuk olmam hasabiyle ismimin seçimine dair bir serbestlik oluşmuş. Tüm aile efradı ismimi veren kişi olmak istemiş ve muhtelif öneriler gelmiş. Çıkış yolu bulunamayınca kim olduğunu bilemediğim bir aile büyüğümüz "kurayla belirleyelim" demiş. Nihat ismini öneren kişi abim. Fanatik bir Galatasaraylı olan abim takımın kalecilerinden olan Nihat Akbay'a büyük hayranlık duyuyormuş. Neticede isimleri yazıp torbaya atma görevi abime verilmiş. Çekiliş yapılmış ve kurada Nihat ismi çıkmış. İsim önerisinde bulunanlar arasında en az sözü geçen kişi abim olduğu için aile efradı "olmaz, yeniden çekelim" demiş. Bir kez daha çekiliş yapılmış ve şaşırtıcı bir şekilde bir kez daha Nihat çıkmış. Aynı isim ikinci kez çıkınca artık "var bu işte bir hikmet" denilerek Nihat ismi kabul görmüş. Nüfusa kaydım yapıldıktan sonra da abim gerçeği tüm aile bireylerine açıklamış: "tüm kağıtlarda Nihat yazılıydı."

Hikaye bu. Ama burada bitmedi. Kısa süre öncesinde Galatasaray'ın "Galatasaray efsanelerini anıyor" diye bir programı vardı ve her iç saha maçında eski futbolculardan, efsaneleşmiş isimlerden birine plaket veriliyordu. Bu haftalardan birisi de Nihat Akbay'a ayrılmıştı. Maçtan sonra bir arkadaşımın facebook sayfasında "bu hafta babam plaketini aldı, onur duyduk" mesajını görünce yaşadığım ilk şaşkınlığın ardından arkadaşımla irtibat kurdum ve ismimin öyküsünü kendisine anlattım. O da babasına aktardı. Büyük keyif aldığını öğrendim. Bir yemekte bir araya gelmeyi planladık ama bu henüz gerçekleşmedi. Gerçekleşince devamını da anlatırım artık. :)

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,847

:) Pekâlâ. Hikâye şu:

Ben evin son çocuğu olarak dünyaya gelmişim. Dedemin ismi abime verildiği için son çocuk olmam hasabiyle ismimin seçimine dair bir serbestlik oluşmuş. Tüm aile efradı ismimi veren kişi olmak istemiş ve muhtelif öneriler gelmiş. Çıkış yolu bulunamayınca kim olduğunu bilemediğim bir aile büyüğümüz "kurayla belirleyelim" demiş. Nihat ismini öneren kişi abim. Fanatik bir Galatasaraylı olan abim takımın kalecilerinden olan Nihat Akbay'a büyük hayranlık duyuyormuş. Neticede isimleri yazıp torbaya atma görevi abime verilmiş. Çekiliş yapılmış ve kurada Nihat ismi çıkmış. İsim önerisinde bulunanlar arasında en az sözü geçen kişi abim olduğu için aile efradı "olmaz, yeniden çekelim" demiş. Bir kez daha çekiliş yapılmış ve şaşırtıcı bir şekilde bir kez daha Nihat çıkmış. Aynı isim ikinci kez çıkınca artık "var bu işte bir hikmet" denilerek Nihat ismi kabul görmüş. Nüfusa kaydım yapıldıktan sonra da abim gerçeği tüm aile bireylerine açıklamış: "tüm kağıtlarda Nihat yazılıydı."

Hikaye bu. Ama burada bitmedi. Kısa süre öncesinde Galatasaray'ın "Galatasaray efsanelerini anıyor" diye bir programı vardı ve her iç saha maçında eski futbolculardan, efsaneleşmiş isimlerden birine plaket veriliyordu. Bu haftalardan birisi de Nihat Akbay'a ayrılmıştı. Maçtan sonra bir arkadaşımın facebook sayfasında "bu hafta babam plaketini aldı, onur duyduk" mesajını görünce yaşadığım ilk şaşkınlığın ardından arkadaşımla irtibat kurdum ve ismimin öyküsünü kendisine anlattım. O da babasına aktardı. Büyük keyif aldığını öğrendim. Bir yemekte bir araya gelmeyi planladık ama bu henüz gerçekleşmedi. Gerçekleşince devamını da anlatırım artık. :)

Hoş bir hikaye imiş hakikaten. Ağbiniz muhtemelen, meşhur iskambil iluzyonist becerelerine sahip olan bir kişidir... Teşekkürler Sevgili Nihat Bey..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Daha önce dinlediğim hatta sonra ikinci kez yine anlattırdığım ve bir galatasaraylı olarak dinlemekten keyif duyduğum bu anıyı okurken yine mutlu oldum.
Aslında benim adımın çok basit bir öyküsü var, ilk çocuk olmam nedeniyle doğmadan önce benim de adım belirlenmiş. Ahmet konusunda anlaşmışlar aile efradı.. Ancak hayat öyle plandığı gibi olmuyor maalesef ben bir kaza neticesi 8 aylık erken doğmuşum... Doğduğumda oldukça kötü durumdaymışım, hatta hastane bile alıp evinize götürün orada bakın diye yollamış, rahmetli annem bana bakıp hem ağlıyormuş hem de pamuktan kundak yapıp onda bana bakıyormuş, yemek yeme içgüdüm olmadığı için damlalıkla ağzıma süt veriyormuş... Uzatmayayım babamın bir arkadaşı ziyarete geldiğinde bu çocuğun adını Savaş koyun nasıl savaşıyor görmüyor musun diyince adım öyle belirleniyor...
Yani Nihat'cığım bizimki de torbadan çıkmıyor hayat bize gelip dayatıyor...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,906
ordu-turkey
Gerek direnc11 abimin yazısı ve gerekse zagor-t enfes paylaşımı bu forumun ne kadar zengin içerikli bir forum olduğunu gösteriyor. İleride belki 30 sene sonra bir üye bu yazılanların altına bir yorum ile katkıda bulunup belki o da isminin hikayesini ekleyebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Fanatik bir Galatasaraylı olan abim takımın kalecilerinden olan Nihat Akbay'a büyük hayranlık duyuyormuş. Neticede isimleri yazıp torbaya atma görevi abime verilmiş. Çekiliş yapılmış ve kurada Nihat ismi çıkmış. İsim önerisinde bulunanlar arasında en az sözü geçen kişi abim olduğu için aile efradı "olmaz, yeniden çekelim" demiş. Bir kez daha çekiliş yapılmış ve şaşırtıcı bir şekilde bir kez daha Nihat çıkmış. Aynı isim ikinci kez çıkınca artık "var bu işte bir hikmet" denilerek Nihat ismi kabul görmüş. Nüfusa kaydım yapıldıktan sonra da abim gerçeği tüm aile bireylerine açıklamış: "tüm kağıtlarda Nihat yazılıydı."

Nihat abi, isminizin hikayesi oldukça ilginçmiş, hele ki abinizin tüm kağıtlara kendi ismini yazmasına çok güldüm. Bir Galatasaraylı olarak Nihat Akbay'la buluşamamanıza çok üzüldüm zira belki biliyorsunuzdur kendisini 6-7 ay önce maalesef kaybettik. Bu vesileyle 10 yıl Galatasaray formasını taşıma şerefine eren bu unutulmaz futbolcumuzu sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun.

Savaş abimin de anısı ilginçmiş ama sizinki "Abi" faktörüyle bir adım önde kalıyor tabi ki. :)

Paylaşım için Sevgili Zagor-T Üstadımıza teşekkürler. Kapak linki öldüğü için yeniledim. Bilginize sunulur..