Fırt Sayı 270

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
f270.jpg

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Harbiden bir dönem ne takılırdık baskete, neredeyse futbol kadar Spor ve Sergi Sarayı’na giderdik, oranın da içine ettiler tabii, İstanbul’un ruhunu almaya çalışıyorlar, yurtdışında eski binalar sürekli devlet tarafından aşırı ciddi desteklerle restore ediliyor, gözümle gördüm; hatta sahipleriyle konuştum, bizde leş gökdelenler kuruluyor sürekli, hepsi max. 30 - 40 yıl sonra çöplüğe dönecek, tabii bu arada; cepler fena halde doluyor, zaten cep mep yetmez bu paralara, kutular mutular bile almayacak yakında, ama bizim alemde hiçbir hesap açık kalmaz, şu kapaktaki durum bile; mahalle kavramını içeriyor, bunu yok etmek istiyorlar, amaç toplu birlikteliklerle toplu haraketleri yok etmek ki Anayasa’da örgütlenmek hak, maçlara e-bilet uygulaması da aynı amaca hizmet ediyor; yok karaborsa maraborsa hepsi palavra, tıpkı mütaahitlerden sakal alma işine yeniden depreme karşı yapılanma ayaklarının kılıf olarak kullanılması gibi; e-bilet işi de karaborsa önleme ayaklarına halkı fişlemeye kılıf, ama bilmiyorlar ki her etkinin bir tepkisi vardır, hiçbir şey yerde kalmaz, eline sağlık dostum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Teşekkür ederiz sevgili Zagor-t; elinize sağlık.

Meyve kasasının üzerinde "80 TL" yazıyor iyi mi? :)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Ben de kapağa başka bir açıdan ve özlüce bir cümle yazayım;
Memurun hakkını savunma temeli üzerine kurulan, fakat sözleşme masasında nedense memuru savunmayan ve/veya savunamayan sendika temsilcileri var olduğu sürece(ki hep var olacaklardır), memurun hali hep yukarıdaki kapaktaki gibi olacak, memur bu tür kapaklara hep konu olacaktır.
Paylaşım için gönül dolusu teşekkürler...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Ben de kapağa başka bir açıdan ve özlüce bir cümle yazayım;
Memurun hakkını savunma temeli üzerine kurulan, fakat sözleşme masasında nedense memuru savunmayan ve/veya savunamayan sendika temsilcileri var olduğu sürece(ki hep var olacaklardır), memurun hali hep yukarıdaki kapaktaki gibi olacak, memur bu tür kapaklara hep konu olacaktır.
Paylaşım için gönül dolusu teşekkürler...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Ağzı laf yapan herkesi kolayca, lider ve sözcü seçecek bir yapımız vardır.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Ağzı laf yapan herkesi kolayca, lider ve sözcü seçecek bir yapımız vardır.

Sevgili "zagor-t", naçizane "rica ederim".
Ne haddimize...

Bir de sadece ağzı laf yapanları aman ha, aman...
Eğri oturup, yanlış görüp, eğri konuşanları da saygıyla dinleyelim
ama bizler mümkün mertebe doğru oturup, doğruyu görüp, doğru konuşalım.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Sevgili "zagor-t", naçizane "rica ederim".
Ne haddimize...

Bir de sadece ağzı laf yapanları aman ha, aman...
Eğri oturup, yanlış görüp, eğri konuşanları da saygıyla dinleyelim
ama bizler mümkün mertebe doğru oturup, doğruyu görüp, doğru konuşalım.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Konu uzmanlık dalıma girmiyor zaten. :) İş bilenin kılıç kuşananınmış. Sendikalarda da memurun hakkını temsil edebilecek birinin seçilmesi gerekirdi. Ama dediğim gibi konuların takipçisi değil, mazide yaşıyan küçük bir şahısım...Her neyse, tatlı yiyelim tatlı konuşalım :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Mizah dergileri kapakları ile bile ezeni, sömüreni darmadağın eder. İşte böyle etkilidir.. Sağolunuz.. Mükemmel bir tarama.. Mükemmel bir flashback..