Fırt Sayı 578

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,915
rJ6d9a.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Maalesef aradan geçen onca zamanda, futbolda şiddetin önüne geçmek için çok sayıda yeni kanun çıkarılsa da bu konunun tamamen önüne geçilemedi. En basitinden bir örnek vermek gerekirse; geçen hafta Konya'da oynanan Konyaspor-Galatasaray maçı sonrası Konya taraftarları sıkıştırdıkları bir GS'li öğrenciyi tekme-tokat dövüp, bir de utanmadan videoya çekmişler. Bu olay hep spor hem de insanlık adına utanç verici bir durum. Neyse ki yetkililer hepsini yakalayıp, tutuklamışlar.. O dövülen GS'li kardeşimiz ise Galatasaray kulübünün davetlisi olarak bu pazar oynanacak Fenerbahçe derbisine özel misafir olarak davet edilmiş. Ayrıca bu üzücü olaya tepki koyan Konyaspor Nalçacılar Taraftar Derneği ve Konyaspor kulübü'nü de tebrik ederim. Konyaspor da bu kardeşimize jest olarak kendisini Konyaspor'un Avrupa maçına davet etmiş.. En azından bu gibi haberler insanın yüreğine su serpiyor. Umarım bir gün bu ülkede tüm insanlarımızın, sporun gerçek amacının ne olduğunu öğrendiklerini görmek nasip olur.
Neyse.. Bu pazar GS-FB derbisi var. Umarım rekabetin çirkinleşmediği, dostluğun ön planda olduğu bir derbi olur..
Paylaşım için teşekkürler üstadım..

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Futbolu çocukluğumda çok severdim, Manisa'da bir futbol maçına gittiğimde (15 yaşındaydım) insanların hakaretleri ve küfürleri havada uçuşunca bana göre olmadığını anladım.:(