Fırt Sayı 266

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
İşte Türk uzay mekiği böyle olur. Zagor-t alalım bir dal fırt, iyi geliyor adama bu fırt. Çok sağol üstadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,931
İstanbul
Ahh.. Ahhh.. Bu kapağı görünce aklıma erken dönem çocukluğum geldi. Yani 80'lerin hemen başları... O zamanlar siyah-beyaz, tek kanallı TRT haberlerinde sıklıkla bu mekiklerden bahsedilirdi. Tercüman Çocuk da bu mekiklerin posterini vermiş ve bir kaç kez de kapağına misafir etmişti. Daha sonraları sanırım sene 1984'tü; bir oyuncak firması bu mekiklerin oyuncağını çıkarmıştı. Mekiğin yan kapakları açılıyor ve de tekerlekleri de dönüyordu. Eminim ki çocukluğu 80'lere denk gelenler bu oyuncak mekiği de hatırlayacaktır. Bizlere gene hoş anılar yaşattığınız için teşekkür ederim sevgili zagor-t..

7LSz6Zu.jpg

Bu arada uzay mekikleri hakkında da bir kaç cümle söylemek istiyorum. Bunların ilki Columbia'ydı, sonra malum Challenger geldi, ardından da Discovery ismini çok duyar olduk.. Fakat en unutulmazı ise kalktıktan kısa bir süre sonra havada infilak ederek içindeki 7 astronotun feci şekilde hayatını kaybettiği Challenger''dır.. Challenger'dan sonra da bir kaç uzay mekiği uzaya gönderildi fakat uzay mekiği projeleri daha pahalıya mal olduğundan sonradan tekrar roket sistemine dönülmüştür.. Bu vesile ile Challenger felaketinde hayatını kaybedenleri sevgi ve saygıyla anıyorum. Toprakları bol olsun..