Bohemian Rhapsody

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Bohemian Rhapsody
Biyografi - Müzik (2018)

Ready Player One Fragman

Film, Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury'nin Londra'nın Wembley Stadı'nda gerçekleşen unutulmaz 1985 Live Aid konserine giden yıllarını konu ediyor. Filmin prodüksiyon sürecinde yönetmen Bryan Singer, disiplinsiz hareketlerinden dolayı yönetmenlikten azledildi ve yerini Dexter Fletcher aldı. Ancak Amerikan Yönetmenler Birliği kurallarına göre filmlerde tek bir yönetmen adı verilmesi gerektiğinden Bryan Singer'ın adı yönetmen olarak filmde gösterildi.

Cp6B3099339774opMg.jpg

LakB3082257838otZG.jpg

LaXB3082257794oSS1.jpg

İzlemek için (dublaj ve altyazılı) lütfen

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
İyi bir ses sistemi ile evde, ya da sinema salonunda izlenmeyi hak eden bir film. Queen'i çok iti anlatan bir film miydi? Hayır; ama çook eğlenceli bir filmdi. Tavsiye ederim.
Kaçıranlara iyi seyirler.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
İyi bir ses sistemi ile evde, ya da sinema salonunda izlenmeyi hak eden bir film. Queen'i çok iti anlatan bir film miydi? Hayır; ama çook eğlenceli bir filmdi. Tavsiye ederim.
Kaçıranlara iyi seyirler.

Ben de henüz izlemedim. Ama bu yorumundan sonra bu akşam izlemeyi düşünüyorum. Teşekkürler sevgili Sinan.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Bende seyretmedim (izlemedim değil, en nihayetinde iz sürmüyoruz :))
En kısa zamanda seyredeceğim.
Ayrıca Bold Pilot: Bizim için Şampiyon filmini de merak etmiyor değilim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Bende seyretmedim (izlemedim değil, en nihayetinde iz sürmüyoruz :))
En kısa zamanda seyredeceğim.

Kafama gelen taşın sızısı geçince hemen TDK'ya baktım. Dördüncü sırada:
4. Eğlenmek, görmek, öğrenmek için bakmak, seyretmek
"Televizyonu izlemek."

yazdığını görünce taşı geri atayım diye düşündüm. Sonra birinci maddede, taş sahibinin savunduğu anlamı gördüm ve taşı bahçeye salladım gitti :D

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Bende önce okuma yapacağım sonra izleme yapacağım.Belki sonra kitap indirmede yapabilirim.Hatta ilerleyen saatlerde uyumada yapabilirim....:)
Son dönemlerin fiilleri yardımcı kullanmaktan kaynaklanan garip bir durum.
Hep yaptığım gibi attım ,örnek veremedim.
Misalde veremedim.:)
Sözde yazı oldu...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
İnce detaylara odaklanan dikkat de takdire değer doğrusu.Cevaplar ve olgunluk için tebrik ederim.Pardon tebrik etme yapacağım...:)

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Güzel bir film. Özellikle de bu tür müzikten hoşlananlar için . Ben "Love me like there is no tomorrow" parçasını severdim bu abinin. Ama AIDS illetinden öldüğünü öğrendiğimde tüm sempatim kayboldu.
melih dostumunuzun kelimeler üzerindeki hassasiyetine katılıyorum.Yeni nesil kelimelerin kökleri özTürkçe olabilir ama sanki kelimenin tamamı uydurulmuş gibi geliyor bana. İstediği kadar TDK olsun . Bazı yeni nesil kelimeler fonetiğe bile uymuyor. Mesela sebep yerine uydurulan "neden" lafı ... "Bunun sebebi nedir" derken ses uyumu var ama "Bunun nedeni nedir" ilkel kabile dillerine benziyor.Türkçenin zenginliğini yok ediyor ve köreltiyor.
Neyse , bir Fredie Mercury den nerelere geldik. İyi seyirler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
En iyi erkek oyuncu Rami malek, en iyi ses miksajı, en iyi ses kurgusu, en iyi film kurgusu dallarında 4 oskarlı film haline geldi...
Ben çok b eğenmiştim filmi...