The Flight Of The Phoenix - 1965/2004

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
The Flight Of The Phoenix
(Anka'nın Uyanışı)​

1936337_1105671016162509_7376232590220993921_n.png

The Flight Of The Phoenix
(1965)

rgoster.php

Gobi çölüne düşen bir uçaktan sağ kalan ve kurtarılma ümidi olmayan yolcuların yaşadıkları dram acımasız şartlar, azalan hayati kaynaklar ve çöl kaçakçılarının saldırıları sonunda iyicene ümitsizleşir. Kurtuluşları imkansız gözüken bir yolu denemeye karar veriren kazazedeler, düşen uçağın parçalarından yeniden bir uçak inşa etmeye çalışırlar.

İncelemek için lütfen

Flight Of The Phoenix
(2004)

rgoster.php

Bir kargo uçağı günlük uçuşlarından birini yaparken aniden fırtınaya yakalanır. Kaptan Frank Towns (Dennis Quaid) uçağı kurtarmaya çalışsa da Gobi çölüne zorunlu iniş yaparak yüzlerce metre sürüklenir. Kurtulanlar bir süre sonra kurtarılmayı beklemekten vazgeçer ve kendi yolları ile çölü aşmaya çalışırlar. Bu da işe yaramayınca düşen uçağın parçaları ile yeni bir uçak yapmaya karar verirler.

İncelemek için lütfen

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,322

Robert Aldrich'in yönettiği James Stewart'lı 1965 versiyonu beni çok etkilemişti. 1968'de bizde sinemalarda "Sonsuz Uçuş" adıyla gösterilmişti. Bir de aşağıdaki şarkısını hiç unutmadım. İtalyanca parçayı Connie Francis seslendiriyordu: Senza Fine (hiç sonu gelmeyen anlamınaymış). Uzun yıllar önce ben bu şarkıyı Youtube'a yüklediğimde kısa süre sonra kaldırmışlardı. Şimdi orada bir sürü var. Demek ki Youtube biraz daha toleranslı hale gelmiş!

Senza Fine (Connie Francis)-Flight Of The Phoenix (1965)

Aynı şarkıyı "Ghost Ship" (Hayalet Gemi) filminin açılış sahnesinde bu kez Monica Mancini seslendiriyordu
(filmde aktris Francesca Rettondini söyler gibi yapıyordu):

Senza Fine (Monica Mancini)-Ghost Ship (2002)

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Şarkıyı bizlere tekrar hatırlattığın için çok teşekkürler, değerli arkadaşım. Şu an kaymak gibi geldi gerçekten. Güzel bir gün geçirmek dileklerimle.