Oldboy - 2003/2013

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Oldboy

15267778_1298050123591263_1880799961848441430_n.png

Oldboy
(2003)

rgoster.php

Bu adam kim ve benden neden bu kadar nefret ediyor? Karısı ve yeni doğan bebeği ile birlikte yaşayan Oh Dae-Su adında sıradan bir adam, 1988'de bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendisini küçük ve karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve neden kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla tek bağlantısı, sadece hücresindeki küçük televizyondur. Bir gün haberlerde karısının vahşice öldürüldüğünü duyunca şok geçirir ve olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar. Tam 15 yıl sonra bir gün aniden serbest bırakılan adam, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya yemin eder.

İncelemek için lütfen

Oldboy
(2013)

rgoster.php

Karısı ve bebeğiyle mutlu bir hayat süren işadamı bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir hücrede bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen adam, 15 yıllık tutsaklığın ardından serbest bırakılır. Kendisi bir yemin eder. Mutlu hayatını yok eden adamdan intikam alacaktır.

İncelemek için lütfen

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Değerli arkadaşlarım,
yakında filmistik sitesinde de yer alacak olan "Remake" bölümü için ufak bir örnek hazırladım sizlere. Bu bölümde bir filmin orijinal ve yeniden çevrilmiş versiyonları bulunacak ve ister izleyin, ister indirin veya sadece inceleyin. Çok ilginç ve gözümüzden kaçan filmler ile karşı karşıya kalacağız. Çok sevdiğimiz veya hiç beğenmediğimiz bir filmin orijinal versiyonunu göreceksiniz ve "hadi be, bu da mı eski bir film'miş" gibi yorumlar şimdiden duyar gibiyim. Eminim bu bölümden oldukça keyif alacaksınız. Bugün start olarak "Oldboy" (senaryosunu çok tuttuğum ve remake'in dışında orijinal kore versiyonunu tercih ettiğim bir film) ile başlamak istiyorum. İyi eğlenceler diliyorum.

Not: yönetici arkadaşlardan ufak bir rica...."Remake" olarak ayrı bir bölüm açarsanız ve etiketleme sayısını arttırırsanız çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
"Yanlış soruyu sorarsan, doğru cevabı alamazsın..."

Güzel film, güzel proje. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Kolay gelsin.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Oldboy kore versiyonunu ben de izlemiş ve çok beğenmiştim. Gerçekten çok farklı ve sert bir senaryosu var.
Filmin ilk yarısına tahammül etmek çok kolay değildi ama sabır edip sonuna kadar izlerseniz şoklardan şoklara geçersiniz :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
Sinemayı, özellikle Doğu ve Avrupa sinemasını
seviyorum. Bu filmle ilgili anım ise ilginç:
Bu Kore filminin ilk yarısında uyuyakalmıştım
(her zaman olmaz, gece geç saat ve yorgundum
sanırım), son çeyrekte uyandıktan sonra olanları,
filmin temasını anlamaya çalışmış fakat
başaramamıştım :). Yıllar içinde
iyi eleştiriler alan filmi belki bir daha
izlerim :). Teşekkürler sensei üstat.

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Sinemayı, özellikle Doğu ve Avrupa sinemasını
seviyorum. Bu filmle ilgili anım ise ilginç:
Bu Kore filminin ilk yarısında uyuyakalmıştım
(her zaman olmaz, gece geç saat ve yorgundum
sanırım), son çeyrekte uyandıktan sonra olanları,
filmin temasını anlamaya çalışmış fakat
başaramamıştım :). Yıllar içinde
iyi eleştiriler alan filmi belki bir daha
izlerim :). Teşekkürler sensei üstat.

Mutlaka izlemeye çalış sevgili yeryüzü. Ve Hollywood versiyonundan ziyade kore versiyonunu izle. Gerçe kore versiyonunun türkçe dublaj kaynağı yok. Hollywood yapımın hem türkçe dublaj hem de türkçe altyazılı olarak kaynak eklenmiştir. Ama mutlaka izle derim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Mutlaka izlemeye çalış sevgili yeryüzü. Ve Hollywood versiyonundan ziyade kore versiyonunu izle. Gerçe kore versiyonunun türkçe dublaj kaynağı yok. Hollywood yapımın hem türkçe dublaj hem de türkçe altyazılı olarak kaynak eklenmiştir. Ama mutlaka izle derim.

Türkçe dublajı var. Ben ilk izlediğimde Türkçe dublaj izlemiştim, hem de vcd de :)