Çizgi klasikler Jules Verne serisi-01 Balonla beş hafta

fantoma98

Onursal Üye
20 Eyl 2009
1,507
20,715

Arkadaşlar size yeni bir seri sunmak istiyorum ÇİZGİ KLASİKLER
milliyet çocukta yayınlamış olanları sayın bay posta başta olmak üze-
re seriyi tamamlayan dostlara en içten şükranlarımıda sunayım
gelelim seriye bu güzel paylaşıların bazıları kapaklı çoğunlu kapaksızda
benim gönlüm buna elvermedi böyle zor bulunan bir serinin o şekilde
kalmasına bende araştırdım ama benden öncede araştıran üstadların
izinden giderek orjinal seri hakkında bilgiler edindim tam olmasada
bu serinin ilk versiyonunu king classics de 1977-1979 yıllarında içi
32 sayfa siyah beyaz kapak renkli kuşe muhteşem çizimleri ile 24 sayı yayınlanır daha sonra bir ispanyol yayınevi seriyi devralır ve 226 sayı yayınlar ama kapakları aynı ressam çizer çünkü bir kaç örn
ek buldum bu seride 42 adet verne 22 adet emilo salgari 17 adet
karl may ve diğer yazarların 2 veya 3 eseri yayılanır işte bende burada devreye girip verneden başlayıp yazarların eserlerini kronolajik bir sırada bulabildiğim sürece düzenlemek istedim bakalım
beğenecekmisiniz eseri inceledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum
belki boşuna uğraşma ne gereği var diye bilirsiniz...:wbtr:

not:eksik bulamadığım kapaklarla ilgili sayın gandor08 dostuma güveniyorum...:)

link:

fantoma98

Onursal Üye
20 Eyl 2009
1,507
20,715
allahım ne çok yazmışım umarım sıkılmazsınız bu arada gandor08 dostuma bir
rica idi o notum yanlış anlaşılmasın bildiğiniz gibi milliyet çocukların bir çoğu
eksik yada üzerlerinde kocaman filiganlar var o yüzden mümkün olduğunca orjinallerini bulmaya çalışacağım of ya hiç bu kadar yazmamıştım neyse iyi okumalar...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Benim kafamdan geçen bunların renkli versiyonları ile değiştirilmesi idi, dediğin gibi bakarız sen başlattın tamamlanır herhalde. Elimden ne gelirse tabiki bakarım.

Şimdiden teşekkürler.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
fantoma98 eline sağlık teşekkürler.

gandor08 hocam, bunların renkli versiyonlarını iletirsen değiştirmeye bir yerden başlarız, devamı gelir şimdiden teşekkürler.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Süper, her ne kadar daha çok uzun ömürlüleri olsa da, benim çocuk dergim; tartışmasız Milliyet Çocuk dergisidir hep, daha önce okumadıklarımı; sonradan sadece forumda inceleme fırsatı bulmakla beraber, çocuk dergilerinde hâlâ Milliyet Çocuk benim için tek, çok sağol dostum, dört gözle bekleyenlerdenim :)

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Bende de kapak takıntısı var ancak söylediğiniz seride kapaksızlığı kanıksamak zorunda kalmıştım.
Şimdi burada kapaklar ortaya çıktı her bir cbr dosyasını tekrar rar yapıp, dosyaya çıkarıp sonra kapağı ekleyip boyut kontrolü yapıp tekrar cbr yapmazsam bana batar uyuyamam.
Çok yaşayın hepiniz,teşekkür ederim.