Martin Mystere - Angie Yayinda

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Aylardir bu ceviri ile ugrasiyorum arkadaslar "Kara Adamlar'in" da dedigi gibi tek kelime italyanca bilmiyorum ama ona ragmen sanirim düzgün bir ceviri yaptim. Google Translate sagolsun :) Önce italyancadan ingilizceye, ingilizceden isvecceye, isvecceden turkceye ceviriler yaparak en düzgün ceviriyi yapmaya calistim ve her türkce karakteri kopyala yapistir ile yerine yerlestirdim... Inanin cok ugrastirdi bir daha italyancadan ceviri yapmayacagim gerci bu benim ilk cevirim ama Turkce klavye bulup ingilizce isvecce norvecce herhangi birinden cok daha kolay ceviri yapabilirim.

Yazitipi olarak Cccomiccrazy kullandim kalin yazilarda BDS ahyaaakkk kulladim. 200 dpi ve 1282x1643 ebatlarinda

Keyifli okumalar.

indirebilirsiniz...

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Bir tanede Martin Mystere konusuna acmak gerekir mi acaba Martin severlerin belki gözünden kacar burada?

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,643
Kasımpaşa
Sevgili extreme bu kadar uğraş verdikten sonra güzel olmaması mümkün değildir..
Gözden kaçmaması için elimden geleni yaparım merak etmeyin..
Zaten eğer 10 değişik çeviri balonlama yaparsanız size ait bir bölüm olacaktır.
Çeviri balonlama üstadları muhakkak olumlu ya da olumsuz görüşlerini belirteceklerdir.
Teşekkürler bu paylaşım için.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,164
4,976
Valla çeviri için; (Oradan oraya, oradan şuraya, sonra da buraya) - (Buraya kadarı espri olsun diyedir, hoşgörün!) bir hayli uğraşmışsınız belli ki. Bizlere okumak ve emek için teşekkür etmek düşer. Elinize/emeğinize sağlık.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Tebrik ederim, bu yazıyı yazarken ne indirdim ne de yaptığınızı okudum ama bu azmi takdir etmemek mümkün değil. Sanırım isveççe biliyorsunuz. Google translate'den önce ingilizceye oradan da isveççeye çevirmeniz de bu açıdan çok mantıklı olmuştur sanıyorum. Tam orjinali gibi olmasın, sizin yorumunuzla da olsa devamını okumak isteriz.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Ekenciz okuduktan sonra benim yorumum hakkinda ki düsüncenizi yeniden duymak isterim :)

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Ben isvecte yasiyorum ve daha önce hic rastlamadim türkce yayinina umarim yasal bir sorun yoktur.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
extreme kardeş 2 gündür özel sebeplerle foruma giremedim.Ve ilk mesaj senin emeğinle karşılaşınca bu dünyada insanlık hala var dedim içimden böyle bir çaba böyle bir arzu insan isterse yapar ilkesine en güzel örnektir.Size bu çabanızdan dolayı takdir ve teşekkürlerimi iletiyorum.Bence ingilizce isvecce norvecce dillerinde nette varolan çizgiromanlardan vaktiniz olduğunda çeviri yapmanızdır.Saygılarımla.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Yorumda bulunan arkadaslara tesekkurler... Martin Mystere, Dylan Dog ve Dampyr'in ingilizce bölümleri olsa zaman zaman cevirebilirim isvecte ve norvecte yayinlanmiyor maalesef.

Su anda Martin Mystere yeni serinin yenilenmesi ile ugrasiyorum...

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Okuyan arkadaslardan ricam yorumda bulunmalari, italyanca ceviri yapmayacagim dedim ama bir iki cok güzel Dampyr ve Martin gecti elime eger okunmak icin yeterli ise onlari cevirecegim yok degilse kalsin...

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
İyi olur extreme kardeş...
Sabırsızlıkla bekliyoruz...
Emekleriniz için teşekkürler...​

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,092
Emek dolu paylaşım.
İndirdim ve okudum.
Devamını bekliyoruz sevgili dostum.
Teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,643
Kasımpaşa
Sayın extreme çevirdiğiniz kitap Çizgi Düşler tarafından Martin Mysterie special 1(25) ekinde yayınlanmış.
Genelde tercüme benzemekle birlikte bazı değişiklikler de var..
Ancak sizden ricam Türkiye'de okuma olanağı bulamadığımız yayınlanmayan kitaplardan yana tercihinizi kullanarak çeviri yapmanız.
Örneğin Dampyr 84. sayıya kadar Lal sonrasında 102. sayıya kadar da Çizgi Düşler tarafından yayınlandı.
Martin ise halen lal tarafından devam ediyor.
Yayınlanmamış ve Türkiye'de yayınlanmasına yıllar olan her türlü çizgi roman kabulümdür.
Teşekkürler.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Yok tam kirilmamis ustat ikinci yuklemede geliyor ama yinede tesekkurler...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Macerayı okudum, hikaye akışında bir kırılma görmedim. Çok güzel olmuş bence. Devamını isteriz.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,993
Alkışlanacak ve şapka çıkarılacak bir özveri.
Çizgi roman sevgisinden başka bir şeyle açıklayamayız bu durumu.Ne zamandır Martin okumaya sabırsızlanıyordum,cuk oturdu.
Çok teşekkür ediyorum...

betino

Yeni Üye
21 Mar 2010
21
136
Bu siteye ulaşılamıyor

download1619.mediafire.com bağlanmayı reddetti.

böyle bir hata veriyor.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Gecen parfum alacaktim birde baktim Zadiq & Voltaire diye parfum cikmis hic fena degil fiyatida 50 euro civari.