TuttoMiki - (Dardo)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

TuttoMiki - 001 (Dardo)
Serie.I Volume.I
İtalyanca
Editoriale Dardo
116 sayfa, 60 MB, CBR

Ttto_Mik1_kpk.jpg

(Mega)

Sayın "bakunin"in "esseGesse" hakkında sunduğu "esseGesse: Onları Çok Sevmek İçin Tanışmayı Beklememiz Gerekmemişti!.." adlı bilgilendirici yazıda da belirtilmiş olduğu gibi burada görülen dergi "Dardo"nun 1988'de "TuttoMiki" adıyla yeniden başlattığı Tommiks serisine ait. Serinin ilk sayısı olan dergi orijinal dilinde yani İtalyanca. Geçenlerde "avax"tan elde etmiştim. Üzerimde kalmasın, hemen buraya aktarayım dedim (link Mega'da tekrar oluşturuldu). Fumetti severler zaten maceraları ezbere bildikleri için balonlama yapılmasa bile Türkçe okuyor gibi olacaklardır diye tahmin ediyorum.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Ah zaman, zaman bulabilsem çok projem var ama maalesef zaman problemim de var...
Bu maceraları ezbere bilmediğim için balonlanmasını isterdim doğrusu :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

TuttoMiki - 003 (Dardo)
Serie.I Volume.3
İtalyanca
Editoriale Dardo
116 sayfa, 73 MB, CBR

Üçüncü sayıyı da aynı konunun altına ekliyorum.

Tutto_Miki3_kapak.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

TuttoMiki - 004 (Dardo)
Serie.II Volume.1
İtalyanca
Editoriale Dardo
132 sayfa, 98 MB, CBR (rar-->cbr)

"Yabancı sitelerden aktarılan ve yabancı dillerde yapılan paylaşımlarda tüm serinin tek bir başlık altında toplanmasının daha uygun olacağı" yönündeki forum kuralı uyarınca 4. "TuttoMiki" fasikülünü de aynı konunun altına ekleyerek seriyi sürdürüyorum. Keyifli okumalar.

Bu arada "Tutto" İtalyanca "tüm, tamamı" gibi anlamlara geliyormuş. Yani buradan, bol sayfalı albümün baştanbaşa Tommiks maceralarıyla dolu olduğu, araya başka dolgu malzemesi konmadığı gibi anlamlar çıkıyor. Halen 1930'ların dilini konuşuyor olsaydık bu sözcük Türkçeye büyük ihtimalle "Tekmili birden" ya da "32 kısım tekmili birden" şeklinde çevrilecekti!

Tto_Mki4_kapk.jpg

(Mega)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

TuttoMiki - 005 (Dardo)
Serie.III Volume.I
İtalyanca
Editoriale Dardo
115 sayfa, 86 MB, CBR

İtalyanca bilmediğim için, dolayısıyla dergi içindeki açıklamaları okuyamadığım için seriye ait fasiküllerin nasıl numaralandırıldığı hakkında bir fikrim yok. Örneğin 4. Sayının karşılığında "Serie II Volume I" ibaresi varken, bir sonraki 5. sayıda "Serie III Volume I" yazıyor. Seri II'de başka volume yoksa neden "Volume I" yazıyor. Başka volumler de varsa neden hemen 4. sayıdan 5. sayıya geçiliyor. Anlamış değilim. Ama alıntıladığım yabancı sitede böyle adlandırılmışlar. Linkleri aşina olduğumuz linklerden biriyle değiştirdim (burada mega oluyor).

Ttto_Mki5_kapk.jpg

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,427
Kendi Koltuğunda
İtalyanca bizde bilmiyoruz belki sitede bilen varmıdır bilmiyorum ama ben Türkçe olanlarla karşılaştırıyorum resimlerine bakıyorum çizimler nasıl diye
emeklerine sağlık scsnfan kardeş

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Teşekkürler scanfan.
İtalyanca olsada bakmak istiyor insan. Tutto'nun da anlamını öğrenmiş olduk bu arada. Tommiks'i böyle başından okumak isterdim.