KABUR Vol 1 The Saga of Kabur

Esko

Çeviri & Balonlama
6 Kas 2013
68
1,691
Muğla
image.jpg

Toplamı 5 kitaptan oluşan serinin ilki.
Türkçeleştiren direnc11.
Kullanılan font: CCCutthroatLower

2020 yeni link

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Son zamanlarda forumda gittikçe artan harika çeviri ve balonlama örneklerinden biri...
Tarama ve düzenleme de mükemmel oluca ortaya güzel bir ürün çıkmış...
Kabur, eski çağlarda yaşamış bir kahraman ve kitapta bana Conan esintileri varmış gibi geldi...
Dolayısıyla güzel çizimlerden oluşan kitabı yadırgamadan sonuna kadar okudum.
Emek veren sevgili dostlar Sayın "direnc11" ve Sayın "Esko"ya yürekten teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

52308R.gif

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Daha yazdığımız mesajların "mürekkebi kurumadan" Kabur gelmiş bile. Hızınıza ve emeklerinize teşekkürler sevgili dostlar.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Kabur, yepyeni, bizlerde var. Hem de 5 tane olacak. Teşekkürler, arkadaşlar.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Ellerine sağlık dostum. Çok güzel işler çıkarıyorsun. Çeviri konusunda Direnc11 imzası yeterli. İkinize de teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Yani yazacak kelime bulamıyorum, bu eserlerin dilimize kazandırılması muhteşem bir olay.

Ekip çalışmasıda ayrı bir güzel, foruma renk geldi, balonlama ve tercüme işlerine büyük bir hızla devam arkadaşlar.

Çevrilecek dünya eser var.

Her iki dostumuzada çok ama çok teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,874
Bu ne hız, maaşallah diyelim.
İlk buluşmamızda çaylar benden.:D
Harika işler yapmışsınız sevgili dostlar.
Paylaşım ve emekleriniz için teşekkür ederim.

semihd

Kıdemli Üye
7 May 2011
156
361
Ellerinize sağlık, sayın Esko. Çok güzel bir çizgi romanı daha okuma şansı verdiniz.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Esko kardeşim hoşlar getirmişsin.Sen ve senin gibi değerli dostlar var oldukça olmayacak şey yok.Sana ve direnc11 üstada teşekkürlerimle.

12 Şub 2010
15,006
543,642
"Efsanevi Mu'nun yok oluşundan çok önce"

Conan, Mu ve Atlantis'in yok oluşundan binlerce yıl sonraki Hiborya Çağının kahramanı

Demek oluyor ki, Conan'ın yaşadığı Hiborya çağından çok önceki bir çağın kahramanı Kabur

İlginç bulduğum şey ise, Kabur çağında da Hiberborya'nın var olduğunu görmek oldu.

Conan ve Kull çağlarının yaratıcısı Amerikalılar
Kabur çağının yaratıcısı ise İtalyanlar

İki çağ arasında binlerce ( en az onbin ) yıl olmasına rağmen Hiperborya ülkesinin devam ettiğini söylemek zor

Çünkü tufan veya atom patlaması gibi nedenlerle tüm devletler ve insanlığın büyük bir bölümü yok olmuş; onbinlerce yıl sonra yeni ırklar oluşmuş, yeni devletler kurulmuş; eski çağdan devlet veya kavim kalmamış

Kabur'daki Hiperborya'yı, İtalyanların Amerikalıların yarattığı evreni tanımamak olarak mı yoksa kendi evrenlerini yaratmak olarak mı bakılması gerekeceğini bilemiyorum

Şayet öyle ise, çizgi roman aleminde çağlar arası bir senkron sorunu yaşanacağını söylemek mümkündür

Belki de çok iddialı olacak bu fikre itibar etmemek, Kabur senaristinin tüm bunları düşünmeksizin öylesine Hiberborya'yı Kabur'a sokuşturduğunu kabul etmek gerekecektir.

İlk sayfalarda Conan havasını hissetmemek mümkün değil Kabur'da

Ama sunum sayfasından itibaren bir fumetti Kabur
Biraz Brendon, biraz Volto Nascosto çizgilerini andırıyor

Kişi ve mekan isimleriyle coğrafi mekanlar ve kabilelerin giyim kuşamı tekrar Conan'a çağrışım yaptırıyor. Maceraların sığdırıldığı sayfa sayısı da yine Conan öykülerine yakın; yirmi küsur sayfada biten öyküler ama macera devam ediyor

Çizgiler, tam fumetti severlerin beğendiği İtalyan işi
Senaryo için aynı şeyi söyleyemiyorum
Bizler gibi binlerce ÇR okuyanlar için farklı bir şey vermiyor maalesef. Tamamen kendi kişisel düşüncem bu.

Çizgi Diyarı'nın muhteşem işlerinden birisi daha Kabur
Çizgi romana altın çağını yaşatan neferlerin her türlü övgünün üzerinde olan düşünceleri, emekleri

Emek veren dostlar için de söylenecek çok şey var
Şu an için saygılarımı ve kocaman teşekkürlerimi sunmakla yetineceğim

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
İlk'ler hep bu sitede değerli dostların çalışmaları ile ortaya çıkıyor,şimdiye kadar hiç bilmediğim bir kahraman 46 sayfa soluk soluğa okunacak güzel paylaşım.Sevgili esko'değerli çalışmaları için yürek dolusu teşekkürler ediyorum.