Önemlidir! Lütfen Okuyunuz...

Tsubasa

Admin
11 Mar 2009
530
1,176
Forumumuz açıldığı ilk günden beri benimsediği amaç uğrunda ve bundan şaşmadan ilerlemeye çalışmaktadir.
Biliyoruz ki Çizgiroman burada bulunan herkes için büyük bir sevda, kendimizden birşey bulabildiğimiz tatlı bir düş.
Kuruluş amacımız çizgiromanı karşılık beklemeden, daha çok kişiye nasıl ulaştırırız düşüncesiyle kapalı kapılar ardında değil
özgür ve herkesin düşüncesini paylaşabileceği bir ortam oluşturmak gerekliliğiyle gerçekleşmiştir. Bu yolda
çalışmalarımıza ayrı bir anlam katan ve bizleri kamçılayan unsurları elbette birçoğunuz biliyor. İlk günlerden beri haklı da olsalar
pekçok üyemiz VIP üyelik kavramı hakkında görüşlerini belirtmek istemişlerdir ancak bundan bahsetmenin bize hiçbir faydası olmayacağını
düşündüğümüz için açılan her ayrı konuyu tektek kilitleyerek forumdan kaldırdık.Bazen bizlerde veryansın ettik ancak hiçbir zaman bir hedef göstermedik.
Amacımız çizgiroman sevdasını herkese ulaştırabilmek.
Kişi, kitle,statü, aldım - verdim kayırımı yapmadan isteyen herkesin bu tatlı dünyanın tadına varmasını sağlamak ve tüm bunlarıda başkalarına bulaşarak
değil kendi yolumuzda doğru ilerleyerek yapmak niyetindeyiz.

Elbette bir çizgiromanı paylaşan kişinin o roman üzerinde hakkı vardır.Belki onu alan kişi hor kullanacaktır. Ama Mevlana misali ne olursa olsun biz bunu
yapmayı amaç edindik ve hor kullanan insanların bu değeri farkedemeyip üstüne bir tuğla koymayacaklarını hiçbirimiz bilemeyiz. Belki de hepimizden çok katkı sağlayacaklar.

Paylaşım yapanla paylaşımdan yararlanan arasındaki tek fark "Veren el alan elden üstündür" fıtratıdır.Alan el olmasaydı verenin eli kime uzanacaktı?
Verdiklerimiz için önemli olanın bu ortak sevdayı sadece scannerı olan ve konu açmayı bilen dostlarla değil,durumu ve vakti olmayan ve içinde ufak bir ilgi bir sempati besleyen her türden kullanıcıya ulaştırmanın olduğunu düşünüyoruz.

Malesef son zamanlarda üstüne basa basa lafını etmekten uzak durduğumuz kendilerine zamanında yürekten yardımcı olmak istememe rağmen hakaret derecesinde mesajlar yazıp falsolu bir şutla bizi
bu güzel diyara yollan TAM AKILLI, DEĞERLİ abilerim ve idare ettikleri büyük cumhuriyet mensupları tarafından hoş olmayan. Art niyetli demek istemem ama hoş olmayan hareketlerle karşılaşmaktayız.Üzülerek söylemeliyim ki
biz paylaşımlarda kişilerin hakkına dikkat etmekte özen gösterirken Rawenx ve Apunisher olayında olduğu gibi. Tarayanan kişinin emeği göz ardı edilemez ve kendisi istemedikçe ismini taramadan kaldırmaya hakkımız yoktur.
Apunisherdan pekçok kez kendim özür dilemişimdir ve kendisininde anlayışla karşılaması sonucu olay tatlıya bağlanmıştır ve emeğinin karşılığı naçizane paylaşımlarında ismi belirtilmiştir.
Buna rağmen hala bu konu üzerinden prim yapılmaya çalışılmakta yine hedef gösterici mesajlar atılmaktadır.

Lütfen paylaşım yapanın hakkına saygı gösterilmediğini düşündüğünüz paylaşımları bizlere iletin.Seve seve izin isteriz yada paylaşımı kaldırırz.Ancak maalesef bazı dostlar bunu bildirmek yerine sözlü dalaşmalara girmekte, gereksiz tatsızlıklara sebebiyet verip paylaşan kişinin avukatlığını üstlenmektedir. Bunlara hiçbir zaman gerek olmadı. YARIM AKILLI olsak da değer ve kıymet bildiğimize inanıyoruz. Lütfen bize bildirin.

Üzücü olan diğer bir konuysa eskiden birlikte olduğumz değerli bir platforma da bize yaygara koparan bu kişilerle aynı zihniyetteki insanlar tarafından karışıklık çıkarılmaya çalışılmaktadır. Dostlarımızın çıktığı gün para verip aldığı
ve bizlere büyük emek verip sunduğu paylaşımlar bazı platformlarda isimler silinerek ki bu bir nebze kabul edilebilir olsa da BİZİM SİTEMİZDEKİ ÜYELERİN NİKLERİ KULLANILARAK, paylaşılmaktadır.
Malesef bu tek bir sefer değil 3-4 defa olmuştur 3-4 nikle üye olunup paylaşımlarımız kasıtlı olduğu niklerden belli olacak şekilde paylaşılmıştır.
Amacımız bir şekilde ulaştırabilmek ancak bu kadar seviyesiz oyunlara hangimizin ihtiyacı var. O sitelerde izin istenilse seve seve yayınlanmasına izin verilir.
Bu konudan bahsederken salt altında birşey arayarak konuşmuyorum. Yaklaşık 7-8 gündür onlarca IP yi karşılaştırıp birebir uyum gözlemledikten sonra kanıtlara dayanarak yazıyorum.
Ayrıca bize bu konuda yardımcı olan ve gerçeklerin ortaya çıkmasına hizmet eden değerli abilerime çok teşekkür ediyorum.

Bunları sizler bilesiniz, nasıl bir ortamda mücadele verdiğimizi göresiniz diye yazıyorum.Yeri gelecek bizimde yanlışlarımız hatalarımız olacak,kırdıklarımız haksızlık ettiklerimiz olacak.
Bunlardan biri de Sevgili freeeedooom nikli üyemizin başına gelenlerdir. Bu seviyesiz oyunlar sonucu kendisinin de işin içinde olduğunu düşündük ve ona haksızlık ettik. Tekrar buradan özür diliyorum.
Hiç birimiz klavyenin arkasına ve basit kodlardan ibaret olan forum sistemini yetkilerinin arkasına saklanmadan hepimizin eşit olduğunu bilerek davranıyoruz.

Hiçbir bölümümüzde mesaj denetimi yoktur. Kişilere söz hakkı verilmeden hiçbir üye banlanmamaktadır.Sevgili freeedooom buna örnektir. Kendisini o konuda haksız görmemize rağman 3 gün bekledik ancak işleri dolayısıyla uzun bir süre
foruma giremeyince kendisi yasaklandı.

VIP üyeliği eleştirici, art niyetli, kurallara aykırı yazmadığınız sürece hiçbir mesajınız silinmez,editlenmez,kilitlenmez,kaldırılmaz. Biz bunu belirterek üstümüzdeki vebali tüm bunları bilmelerine rağmen gerekeni yapmayıp çözümü başka yollarda arayan insanlara bırakıyoruz. Bir sorun olduğunda alenen gidin forum duyurularına yazın yada özel mesaj atın bizlere ama lütfen kimseye sataşmamaya çalıştığımız ve kendi önümüze baktığımız bu güzel ortamı kirletmeye çalışmayın.

Unutmayın ki yaptığınız her hareket basit olduğu kadar işlevli!! olan forum sistemince kaydedilmektedir.
Sonuç olarak lütfen bu konuya takdir ve tebrik eden övücü mesajlar yazmayınız. Çok isteyenler ÖM atabilirler.
Lütfen eleştiriniz yada haksız olduğumuzu düşündüğünüz şeyler varsa yazın tabi ki dürüstçe ve saygı, sevgi içerisinde.

Hepinize teşekkür eder, bu olayların son bulmasını dileyip kendi kendiyle çelişmeyen işini dürüstçe yapan insanlarla kaşılaşmayı temenni ederim.

Saygılarımla​

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Bu forum çizgiroman'ın gerçek sevenleri için oluşturulmuştur.
Her türlü elitist tavır ve dışlayıcı yaklaşımın asla yeri yoktur ve olmayacaktır.

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
tsubasa kardeşimin açtığı konu hakkında malum insanlara bende birşeyler söylemek istiyorum

son zamanlarda malum kişiler tarafından sitemize karşı yapılan çirkin entrika vari saldırıların artması sebebiyle yukarıdaki yazı hazırlanmıştır...bu konuyu hüseyin kardeşimle uzun zamandır takip etmekteydik...ama malum insanlar kendilerini nasıl geliştirebilirizi bırakıp rakip olarak gördüğü bizlere bu şekilde küçük bizans oyunlarıyla yıldırmaya çalışıyorlar...kimi zaman sitemize girip üyelerimizi özel mesajlar atılıyor kimi zamanda sitemizdeki arkadaşların nikleriyle başka sitelerde üyelik alıp buradaki paylaşımları ekliyorlar...ama şunu unutuyorlarki sitemiz ve linklerimiz herkeze açık (sizinkinin aksine)...

bizlere gelip tarayan isminin silinmesi hakkında hesap soranlar bizim paylaşımlarımızı alıp götürüp diğer sitelerde (sevgili bakunin rawenx kroker 'in taradığı kitapları ve benim çevirisini yaptığım zagor'u) tarayan ve çeviren isminin silinmesi konusunda birazda kendi eleştrisini yapmalı...o sitede biz hakkımızı aramaya çalıştık bu konuda ve mesajlarımız silindi ama onlar gelip şikayet mesajı yazdıklarında biz onlara düzgün bir yolla gerekli cevapları vermeye çalıştık.

son olarak şunu söylemek istiyorum net ortamında paylaşılmış kitapların telif hakkını ister şekildeki tavırlarınız saçma sapan bir tavır...eğer çok kıymetli ise taradığınız kitaplar pc nizde saklı tutacaksınız ve ilerde torunlarınıza okutacaksınız...aksi taktirde net ortamına sürdüğünüz kitaplardan hesap sormaya hakkınız yok....haa bu işin etik yönü var tarayan ismi konusuda bununla ilgili eğer sen emek verdip kitabı paylaşıyorsan benim senin ismini silmemek sana ve emeğine olan saygıdır...ama bu saygıyı sen göstermeyip karşı taraftan bekliyorsan o zaman aklından şüphe ederim...zaten sizin emeğe saygınız olsaydı bir zamanlar sitenize eklediğimiz paylaşımlarımızı silip kendi nikiniz ile tekrar açmazdınız...

bu şekilde seviyesiz davranışlarız devam edecekse ki ben kendi adıma söylüyorum bu sözler kimseyi bağlamaz arşivimdeki binlerce kitabı sizin yaptığınız gibide paylaşabilirim..eğer bir sorununuz var ise de bana özelden ulaşabilirsiniz...gereken cevabı gerektiği gibi sizlere vermekten ayrı bir haz duyacağımıda bilmenizi isterim...

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Katılıyorum

eğer çok kıymetli ise taradığınız kitaplar pc nizde saklı tutacaksınız ve ilerde torunlarınıza okutacaksınız...aksi taktirde net ortamına sürdüğünüz kitaplardan hesap sormaya hakkınız yok....haa bu işin etik yönü var tarayan ismi konusuda bununla ilgili eğer sen emek verdip kitabı paylaşıyorsan benim senin ismini silmemek sana ve emeğine olan saygıdır...

Aynen katılıyorum.Çok güzel bir cevap verdin kardeşim helal olsun.

mnyyf1453

Süper Üye
9 Tem 2009
500
130
katılıyorum başkalarının kitap okumasını istemeyenler apuk supuk atıs yaparlar ya tutarsa ama nasrettin hoca göle maya yaptı yugurt tutsun diye nasıl tutmadıysa bu çirkin atmalarda tutmaz işallah

çok sagol kardeşim eline saglık

haklısın kardeşim iyileri kötüleri ayırt etmek zor allah yardımcın olsun

-------------------------------------------------------------
İnan.!...............ama yalnızca bildiğin gerçeklere

Güven.!...........ama yalnızca içinde bağlandıklarına.

Sev.!................ama yalnızca hak edenleri.

paylaş.!...........ama yalnızca değerini bilenlerle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

teks

Yeni Üye
18 Ağu 2009
8
2
Çizgi romanlara karşı olanlar kitaplara düşmandır. Çizgi roman küçük yaşlarda kitap okumayanlara kitapları sevdirmiştir, güçlenmesi gereken bir site.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
sevgili arkadaşlarım ben 39 yaşındayım okumayı öğrendiğimden beri çizgi roman okurum bu yaşımda hala severek okurum sitenize dün üye oldum ve artık hep buradayım bu paylaşım konusu her zaman her yerde problem olmuşturfakat inanın adalet topaldır ağır ilerler ama hep hedefe ulaşır geriye bakarsak önümüzü göremeyiz düşerizdoğru yoldasınız,aynen devam..başarılarınz daim olsun..

recep67

Yeni Üye
24 Ağu 2009
54
23
sitenizi bugün gördüm ve hemen kayıt oldum.allahım rüyamı görüyorum dedim.41 yaşındayım ve inanın bugüne kadar çıkan çr lardan okumadığım kitap çok azdır.öylesine çizgiroman tutkunuyum.anlattıklarınızı yaşadım olayları es geçiyorum.fakat dediklerinizi çok iyi anlıyorum.bugün 7 -8 kitap okudum sitenizden ve şu an okumaya devam ediyorum.beni yanlış anlamayın akıllı başlı gururlu bir insanım.bu açık yürekten paylaşım sahiplerinin güzel kalpleri ve güzel düşüncelerine hürmeten ellerinden öpüyorum.daha ne diyeyim.varolun.

hasanicoz

Süper Üye
26 Ağu 2009
498
290
Önemli olan ünvanlar değil,paylaşım için bir araya gelmek.Çizgi roman okumak insanı sosyal alanda geliştiren,araştırma ve hayal kurmaya yönelten kaliteli bir uğraş.Herkese katkılarından dolayı teşekkürler...

bekir969

Yeni Üye
4 Ara 2009
41
10
çocukluğumdan beriçizgiroman okurum.haklı olduğunuz bu davada sizi gönülden destekliyorum

hakanbi

Süper Üye
3 Şub 2011
511
75
mesajların hepsini okudum,bahsettiğiniz forumu bulup oraya üye oldum ve çizgi romanların paylaşımında vip üyelik şartı arandığını görünce gerçekten şaşırdım.sanki ortaçağda sözde soyluların halka davranış şeklini yaşar gibi oldum umarım bu uygulamadan vazgeçerler.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
mesajların hepsini okudum,bahsettiğiniz forumu bulup oraya üye oldum ve çizgi romanların paylaşımında vip üyelik şartı arandığını görünce gerçekten şaşırdım.sanki ortaçağda sözde soyluların halka davranış şeklini yaşar gibi oldum umarım bu uygulamadan vazgeçerler.

Hiç sanmıyorum. Ben senin kadar iyimser değilim.
Şöyle ki. Ben iki yıldan fazla oldu o siteye üye olalı ancak şu anda kapıdan içeri giremiyorum.
Bir iki kez yanlış bulduğum konuda eleştiri yapmak gafletinde bulundum.
Yazılarım gayet nazik, kibar ve düzgün bir türkçeyle yazılmıştı.
Hakareti bırakın iması bile yoktu.
Buna rağmen Sanırım IP adresini siteye girmek için ilk tıklamada tespit ediyorlar ve maalesef bırakın girmeyi yanından bile geçemiyorsunuz.

Başkaları hakkında bu kadar dedikodu yeter sanırım.
Aslında yukarıda yazdığım şeyler neden bu DİYAR'da olduğumuzu açıklıyor aslında.
Karşılıksız paylaşım, üyelerin birbirine olan saygısı ve sevgisi, dostluk ve arkadaşlık gibi
güzel ve iyi olan her şey işte ÇİZGİ DİYARI.
Dilerim bu site, bu forum sonsuza dek yaşar.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Merhabalar dostlar , Bende müsaadenizle bir kaç söz söylemek isterim bu konu ile ilgili..Adı anılan siteye bende üye oldum ve "çok önemli kişi" sıfatını nasıl kazanacağız , hangi şartları sağlamamız gerekir diye sordum .Her seferinde bir linke yönlendirilerek sorularımın cevabını alamadığım bir serzenişler mektubu ile karşılaştım. Sanırım bu konuda bir kriter yok. Moderatörler keyfe göre değerlendirmeler ile bazı kişilere ayrıcalıklar veriyorlar. Bu sistemin bana göre pek uygun olmadığını fark ettiğimden herhangi bir şekilde istifade etmedim bu siteden. Herkesin kendi seçim hakkı olduğunu düşünüyor ve bir şey download etmemeyi ve gelecekte de birşey paylaşmamayı tercih ediyorum. Böyle bir sistem bir müddet sonra katılımların azalarak üye adedinin küçülmeye başlaması ve kaybolup gitmesi ile neticelenecek diye düşünüyorum. Belki de yanılıyorumdur.
Burada karşılıksız paylaşım ve dayanışma benim daha çok hoşuma gidiyor. Hatta bir scanner edinerek bu gün itibarı ile elimdeki kitapları taramaya da başladım. (hep al - hep al ve sadece teşekkür et nereye kadar ). Eminim benim tarzımda düşünen birçok kişi var burada ve bu bana daha insancıl geliyor. Ayrıca açılmış olan her konuda katılımlar çok samimi ve dostça. neco 50 dostumun dileğine katılarak Cizgi diyarı ''nın daha çook seneler yaşamasını ve güzel paylaşımlara devam etmesini temenni ediyorum dostlar. Saygılarımla.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
çizgi diyarı herzaman yaşar arkadaşlar.çünkü karşılık beklemiyor,üyeler sınıflandırılmıyor,hepimiz birimiz için,birimiz hepimiz için duygusu ,düşüncesi hakim.burada paylaşılanları üye olan kim varsa
kazanıyor,özgür bir ortamda insanların verimleri de artar.gölge etme, başka ihsan istemem sözü herhalde bu forumda fazlasıyla var.hepimizin hepinize ihtiyacı var ve ayrıca bu forumu yaratanlara da,yaşatanlara da sonsuz saygılar, sevgiler.

hakanbi

Süper Üye
3 Şub 2011
511
75
bugün bende bir kitabın taramasını bitirdim,piyasalarda olduğunu sanmıyorum giresun vakfı yayını suat yalazın resimlemesi ,atatürkün muhafız alayı komutanı topal osman biyografik çizgi romanı.en kısa zamanda forumdaki yerini alır,zor değildi fakat çok sabır isteyen bir iş,yüzlerce kitap tarayan arkadaşlarımızın emekleri gerçekten hiç bir şekilde ödenmez,acaba diyorum taradığım kitabı vipli forumda da upload yapıp yanına da vip olanlar indiremez yazsam nasıl olur ve orada vip olmayan arkadaşların hiç kitap paylaşımı yokmu,varsa kendi uploadlarını bile görememek nasıl bir etki yapıyor.

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,455
bugün bende bir kitabın taramasını bitirdim,piyasalarda olduğunu sanmıyorum giresun vakfı yayını suat yalazın resimlemesi ,atatürkün muhafız alayı komutanı topal osman biyografik çizgi romanı.en kısa zamanda forumdaki yerini alır,zor değildi fakat çok sabır isteyen bir iş,yüzlerce kitap tarayan arkadaşlarımızın emekleri gerçekten hiç bir şekilde ödenmez,acaba diyorum taradığım kitabı vipli forumda da upload yapıp yanına da vip olanlar indiremez yazsam nasıl olur ve orada vip olmayan arkadaşların hiç kitap paylaşımı yokmu,varsa kendi uploadlarını bile görememek nasıl bir etki yapıyor.

Burası özgür bir forum yaklaşık 600 e yakın ktap taradım koydum istesem imzamıda atarım ama isteyen istediğigibi alıp paylaşsın diye kitabın içeriğini kirletmeyeyim insanlar gönül rahatlığıyla okusun ne gerek varki bu tartışmalara

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370

Abicim ne kızıyon yahu.. ben geçen şeker bayramında görmüştüm :Z Arada bir genel afta yapıyorlar galiba :d:d:d
Ağaya beleş kısımları görmek istersek ba(r)yam bekleyeceğiz.. vip'in açılımı bu !! :p

hakanbi

Süper Üye
3 Şub 2011
511
75
:rolleyes:ozaki kardeşim banamı söylüyorsun yoksa tafamusamı,çünkü ben kızmıyorum ama tafamusun neye kızdığınıda anlamadım,hem bizim forumda (bizim diyorum aidiyet duygusuyla)fazlası var eksiği yok

Son düzenleme:

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
:rolleyes:ozaki kardeşim banamı söylüyorsun yoksa tafamusamı,çünkü ben kızmıyorum ama tafamusun neye kızdığınıda anlamadım,hem bizim forumda (bizim diyorum aidiyet duygusuyla)fazlası var eksiği yok

hakan abi samimiyetine güvenerek elbette sana söylüyorum..
devekuşu kabereden alıntı "hakan abi sen mınyakmısın" :Ğ
Latifedir diyerek konuyu kapatmak isterim.. üstü kapalı bile olsa öbür forumun reklamı sıkıyor beni açıkçası..