Imageshack Duyurusu..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,018
denize sıfır
brcg9pez5j5478u52.jpg

Son zamanlarda çeşitli sitelerdeki resimlerin birçoğu, soldaki resim gibi görünüyorsa bu resim Imageshack serverlarındadır. Eğer bir Imageshack resmini görüntüleyemiyor ve “Unregistered domain. Go to Imageshack.us to register” şeklinde hata alıyorsanız panik yapmayın. Çözümü basit. Hata mesajında dediği gibi, Imageshack.us sitesine tıklayın. Ve kendinize bir hesap açıp giriş yapın. Giriş yaparken de beni hatırla seçeneğini işaretlerseniz bir daha bu hatayı almayacaksınız. Zira Imageshack.us sitesi 22 Şubat 2011 tarihinden itibaren tüm Türkiye IP’lerine üyeliksiz resim gösterimini durdurdu. Yıllardır “Resim Yükleme” konusunda rakipsiz hizmet veren site, muhtemelen bandwith’ini kontrol altında tutma amacıyla böyle bir uygulama geliştirdi.

arkadaşlar bunda canımızı sıkacak bir durum yok üye olarak sorunu çözeceğiz..

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
234ascx.jpg

Sevgili büyük beyaz,
imageshack fazlasıyla sınır koymaya başladı..
Şimdide domain register istiyor.. Hadi bizim sitenin domain ok almış resimler gözüküyor fakat aynı resimi farklı bir ortamda paylaşmaya kalkarsak bu resimle karşılaşıyoruz.
Yakında temiz kağıdıda istemezse şaşarım..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,018
denize sıfır
tekel oluşturmak hakkıdır yıllardır bedava hizmet verdi..ben kullanmadım yıllardır 666kb.com
kullanıyorum sorun çıkarmadı şu ana kadar..

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Tekel olsunda bizi kızdıran olay neden bunlar sadece Türkiye için uygulanıyor.. İsmine güvendik.. Gücüne güvendik..
Acaba bundan sonra resimleridemi alternatifli versek :Ğ
1 hafta öncesine kadar üye ol diye zorladı.. Yüklediğim resimin linkini alabilmem için zorlandım. İyi güzel.. Olduk.. daha ne istiyorsa ?
Vallahi ben yüklediğim resimleri kurtarayım ( köprüyü geçene kadar) sonrasında birdaha takılmıyacağım..

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Arkadaşlar Büyük Beyaz daha önce paylaşmıştı.. İşte upload siteleri....

www.gizzabit.com

www.uppedimage.com

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
Şu ana kadar photobucket kullandım ve hiç pişman olmadım.Ne bir resmim silindi nede linklerde bir kırıklık yaşadım...Zaten imageshack'e yüklenen resmin, birkaç ay sonra forumda bambaşka bir resim olarak (çizgi roman kapağı yüklüyorsunuz, iki ay sonra kapak yerine alakasız bir manzara resmi çıkabilir) çıkabildiğine de çok kez şahit oldum.

İmageshack upload aleminin rapidshare'i ise, Photobucket ta Mediafire'ı yada Megaupload'ıdır...

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Oldu annemin kızlık soyadını da vereyim ister misin?
YOK ARTIK! Bu siteyi zaten pek değil hiç kullanmam sadece bazen aradığım resimler orda var diye girerim ama alt tarafı bir resmi görebilmek içinde üye olmak gerektiğini ilk kez görüyorum. Rapidle kıllık yapma yarışına girmişler herhalde. Şu zamana kadar Türkler yani ülkemiz kazansın diye çeşitli sitelere bakıyordum ama artık silinmelere uyuz olduğum için onla uğraşmaktan yoruldum valla. Bleach Türkçe Manga konusunu hazırlarken tesadüfen bulduğum mediafireın resim yayınlama özelliğinden sonra da artık böyle bir sorunum kalmadı çok şükür.
Yalnız photobucket e de kesinlikle bakacam sağolasın ;)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,914
NeverLand
Yaklaşık 3 senedir photobucket kullanıyorum ve bir tane resmim bile silinmedi.
Silindi görünenler ise muhtemelen dosya yerini değiştirdiğim için olmuştur.
Sağlam alternatif arayanlara duyurulur.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
TinyPic, Photobucket aynı şirket; :)
"2004-2009 TinyPic®, a Photobucket Video & Photo Sharing Company"

Benim Tinyler martta 6 aylık oluyor, bakalım yaşıyacaklar mı?