"Dampyr'i İstiyorum" Kampanyası

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Sevgili dostlar;
Kısa bir zaman önce Ümit Kireççi tarafından Dampyr serisinin tekrar yayınlanmasını sağlamak amacıyla bir kamuoyu oluşturmaya yönelik başlatılan "Dampyr'i istiyorum" kampanyasını sizlere duyurmak istiyorum. Oluşturulan blogda görüşlerinizi paylaşabilir oy kullanabilirsiniz. Blog adresini aşağıda bulabilirsiniz.

Biz de Çizgi Diyarı ailesi olarak kampanyaya destek veriyor ve oy kullanmaktan başka yapabileceğimiz herhangi bir konu olursa seve seve yardım edebileceğimizi bildirmek istiyoruz.

Esin Mert

Kıdemli Üye
24 Tem 2009
213
44
Dampyr, yıllardır çizgi roman okumama rağmen, ilk defa sitemizde gördüğüm ve oldukça beğendiğim bir çizgi roman. Bu yüzden elbette "Dampyr'i istiyorum". Oyumuzun umarım faydası olur. Teşekkürler Kaptan...

12 Şub 2010
15,006
543,640
Ben de daha önce çeşitli vesilelerle Dampyr'in yayınlanması için çizgiromanseverlerin bir baskı gurubu oluşturmasını istemiştim. Bu kampanyaya çok sevindim.İnşallah tekrar yayınlanır, hatta açığı kapatmak için 15 günde bir sayı iyi olur.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Konu çizgi roman olunca
site ahalisi kendini göstermeye başlıyor.
Dampyr'i istiyorum!
Aslında ana dilimde tüm çizgi romanları okumak istiyorum.
Profesor üstadın önerisine katılıyorum.
Sık aralıklarla ve düzenli yayımlansın.
Dampyr'i istiyorum!

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Tam olarak hatta ne tamı seriyi nerdeyse ilk defa görsemde Türkiye de Türkçe çizgiromanlara her zaman destek olmaya çalışmışımdır kendimce.Bende oyumu verdim sonuçları merak ediyorum hehe :d (şaka tabi) Neyse hayırlı Ramazanlar.

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,607
Bende pek rağbet görmedi sanıp diğer tarama/çevirilere yoğunlaşmıştım.Şimdi görüyorum ki bayağı bir seveni varmış :D Dampyrleri raftan çıkartma zamanı gelmiş :p
Son maceralarını okuduğumdan beri ilk defa kendimi bir yayınevine mail atarken buldum Dampyr ne zaman yenisi yayınlanacak diye ve bana seriye devam edileceği söylenmişti ama hala ortada yeni birşey göremedim.Umarım bu seriyi devam ettirirlerde Dampyr gerek Marsden'e, Vathek'e, Nergal'e, Condor'a gereken dersi verir bizde heyecanla okuruz :D

Son düzenleme:

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Dampry ' nin yayınlanmasına evet kampanyasına "evet" oyuyla katıldık . Umarım faydası olur .

Alcester

Yeni Üye
18 Eyl 2010
20
5
Güzel bir eser. Her türlü desteği seve seve yaparız bunun için. Bilgilendirdiğiniz için sağolun.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Senay hanımla gecen Kasım ayında yapılan görüşmemizde 2011 itibariyle Dampyr ve Dragenore adlı çizgi romanların basılacağını öğrenmiştik. Son gelen haberlere göre mart ayı içinde her iki yayın da basılacakmış. Ancak Senay hanıma gönderdiğimiz maile yanıt alamadık. Bilgi dışarıdan geldi ve kesinliği yok.

Önümüzdeki günlerde, olumlu bir gelişme olmazsa, kampanyaya kaldığımız yerden, belki de daha büyük gürültüyle devam edeceğiz!

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
17 cildi de aldım.Gittikçe daha heyecanlı ve konularda daha güzel olmaya başlamıştı yayını kestiler.Tekrar yayınlanmasını hep bekleyeceğim.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Ümit Kireççi'den bilgi: Bugün yanımda hayli ağır ve güzel insan tanıkla Oğlak'ın merkezine gittim. "İlle de yüksek yetkili" diye tutturmadan İrem hanımla sohbet ettik. Bana verilen bilgi Dampyr çevirisinin ellerine yeni ulaştığı, çalışmaların başladığı, en geç Nisan ortası gibi de basılacağı yönünde oldu. Açıkladığına göre basacakları sayıların materyalleri ellerine geç ulaşmış yurt dışından.

Bununla birlikte "telif bizde" dedi üstüne basa basa. Sizinkiler (!) dediği birilerinin dedikodularına inanmamamızı istedi ısrarla. Ben de okurlarıyla iletişim kurmayan bir yayınevinin başına daha çoğu gelir v.s. dedim konu uzadı, sonra keyifli bir şekilde noktalandı.

Bundan sonrası "Nisan Ortası"... Ondan sonrası Toplu "Oğlak Boykotu" gibi görünüyor. Ya bas ya terk et...

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Nisan ortasındayız!

Tüm Okuyuculardan ricadır bu:

Yayınevini arayarak bilgi ediniyoruz ve verdikleri bilgileri burada paylaşıyoruz. Kiminle konuştuk, ne dedi, nasıl dedi:

Oğlak Yayınları

--------------------------------------------------------------------------------
Zambak Sokak, 21

--------------------------------------------------------------------------------
34435 Beyoğlu İstanbul

Telefon - 90-(212) 251 71 08-09

Faks - 90-(212) 212 293 65 50

e-posta - oglakkitap@oglak.com

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Dampyr 18. cilt iki gün içinde raflarda olacakmış. Fiyatı da 20 TL. haydi hayırlısı :)

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Okuyoruz, okutuyoruz:

dampyr18kapak.jpg

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Darısı Demian,Jan Dix,Napoleone,legs.ve diğer fumettilere...Dampyr'e gösterilen heyecanın ve isteğin bu yayınlar içinde gösterilmesi en öncelikli dileğimdir.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Darısı Demian,Jan Dix,Napoleone,legs.ve diğer fumettilere...Dampyr'e gösterilen heyecanın ve isteğin bu yayınlar içinde gösterilmesi en öncelikli dileğimdir.

:) Global sömürü sistemini vampirler üzerinden eleştiren bu çizgi romanı ayakta tutalım, hak ettiği kaliteli okurlara okutalım, eminiz devamında diğerleri basılır diye düşünüyoruz :)

Fermantasyon

Yeni Üye
22 Şub 2011
10
0
Bu kampanyaya kadar Dampyr'den haberdar değildim. Hatta bu konuyu okuyup, Dampyr bölümüne bakana kadar Diabolic ile karıştırıyordum. Sorsanız da kendimi fumettici sayardım. Öyle bir cehalet işte.
Neyse. İlk 5 fasikülü okudum şimdilik ve çok hoşuma gitti. Normal günlük yaşam içinde fantastik öğelerin gizli şekilde bulunmasına Fantastik-Kurgu'da "Urban Fantasy"(Şehir Fantezisi) deniyor. Sanırım Dampyr'ı da ona katabiliriz ama 5 bölüm okuyup ahkam kesmek de pek doğru olmaz sanırım. : )
Nihayetinde çok beğendim. Sürekliliğini ben de arzuluyorum.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Bu kampanyaya kadar Dampyr'den haberdar değildim. Hatta bu konuyu okuyup, Dampyr bölümüne bakana kadar Diabolic ile karıştırıyordum. Sorsanız da kendimi fumettici sayardım. Öyle bir cehalet işte.
Neyse. İlk 5 fasikülü okudum şimdilik ve çok hoşuma gitti. Normal günlük yaşam içinde fantastik öğelerin gizli şekilde bulunmasına Fantastik-Kurgu'da "Urban Fantasy"(Şehir Fantezisi) deniyor. Sanırım Dampyr'ı da ona katabiliriz ama 5 bölüm okuyup ahkam kesmek de pek doğru olmaz sanırım. : )
Nihayetinde çok beğendim. Sürekliliğini ben de arzuluyorum.

merhaba,

Dampyr hakkında bazı yazılar ve bilgilere ulaşabilirsin. Eminim hoşuna gider.

İyi Okumalar

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Ruhumuzu, emeğimizi, özgürlüğümüzü sömüren kapitalist sistem vampirler üzerinden eleştirilebilir mi? Eleştirilir! Dampyr'in 19. sayısı Çıktı! Okuyun-okutun

superdamp192.jpg

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Bir kaç hafta üst üste üniversite derslerimde öğrencilerime Dampyr inceletmeye karar verince ilk iki sayıyı okumalarını önerdim. Bir sonraki hafta gelen haber hiçbir yerde bulamadıkları oldu...

Yazışmalar sonunda öğrendim ki Dampyr'in ilk cildi 2. baskıya hazırlanıyormuş, yayınevinde de yokmuş!

Dampyr'i İstiyorum Kampanyasını "yayınevleriyle aramızı bozarız gerek yok" diyerek engellemeye çalışanlar olmuştu vakti zamanında. Neyse ki Altın Madalyon'un diğer yöneticileri sağ duyuluydu da ÇROP'un bu projesini bu forumla paylaşma onuruna eriştik, seviyeli bir şekilde, kalp kırmadan sonuca gittik.

Bu kampanyaya bilgisi ve sohbetiyle, imzasıyla okumasıyla destek vermiş olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Cebimize avanta girmedi ama iyi bir iş yaptık. Dilerim daha çoğunu başarırız!

Herkese iyi Dampyr okumalar

Ümit