Bob Morane (Yenilendi)

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
577266bobvancefondCopier.jpg

Bob Morane uzun soluklu bir seri. Ama benim sevdiğim çizer William VANCE 18 albümünü çizmiş. Ve bende onları balonlamaya başladım. Bu arada eksikleri tamamlamama yardım eden SENSEİ kardeşime çok teşekkür ederim.

Albüm 01
Atom Kaçakçıları

Albüm 02
Ejderin Oğulları

Albüm 03
Kara Şövalye Harekatı

Albüm 04
Olmayan Şehir

Albüm 05
Terör Adası

Albüm 06
Sisin Gözleri

Albüm 07
Sarı Gölge'nin Bebekleri

Albüm 08
Yedi Kurşun Haç

Albüm 09
Tumbaga Gerillaları

ALBÜM 10
Sarı Gölgenin Tutsakları

ALBÜM 11
Samurayın Gözü

ALBÜM 12
Serado'ya Acil İniş

ALBÜM 13
Mu'nun Devleri

ALBÜM 14
Dinozorlar Tapınağı

ALBÜM 15
Sarı Gölge'nin Büyüleri

ALBÜM 16
Sarı Gölge'nin Balonları

ALBÜM 17
Kurbağalar

ALBÜM 18
İmparator Macao

ALBÜM 19
Korku Komandosu

ALBÜM 20
Matador

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Bu son katkılarla birlikte Türkçe'ye kazandırılan Bob Morane albümlerinin sayısı 14 oldu. Devamının da geleceği söylendiğine göre sayı daha da artacak. Yine de geride daha çok macera kalacak.

Emeği geçenlere teşekkürler.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,507
Ankara
Ellerinize sağlık Esattr.
Sitede daha önce yayınlanmış başka Bob Morane'lar da var. Bu yayınladıklarınız onlardan ayrı bir seri mi, yoksa aynı serinin ilk sayıları mı? Şayet öyle ise bir araya gelme zamanı gelmiş gibi görünüyor :)

Bende bulunan arşivde bazılarında sıra sayısı yok. Bu sayede belki o sayılar da doğru sıralarını bulabilirler.

Sevgiler
Sinan

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Ellerinize sağlık Esattr.
Sitede daha önce yayınlanmış başka Bob Morane'lar da var. Bu yayınladıklarınız onlardan ayrı bir seri mi, yoksa aynı serinin ilk sayıları mı? Şayet öyle ise bir araya gelme zamanı gelmiş gibi görünüyor :)

Bende bulunan arşivde bazılarında sıra sayısı yok. Bu sayede belki o sayılar da doğru sıralarını bulabilirler.

Sevgiler
Sinan

Orjinal sıraları ve orjinal isimleriyle birlikte Türkçe yayınlanan maceralar;

Bob Morane T20 Atom Kaçakçıları - Les contrebandiers de l'atome
Bob Morane T21 Ejderin Oğulları - Les fils du dragon
Bob Morane T22 Kara Şövalye Harekatı - Operation Chevalier Noir
Bob Morane T23 Olmayan Şehir - La Ville de nulle part
Bob Morane T24 Terör Adası - L'archipel de la terreur
Bob Morane T25 Sisin Gözleri - Les yeux du brouillard
Bob Morane T26 Sarı Gölgenin Bebekleri - Les poupees de l'Ombre Jaune
Bob Morane T27 Yedi Kurşun Haç - Les sept croix de plomb
Bob Morane T28 Tunbaga Gerillaları - Guerilla a Tumbaga
Bob Morane T32 Mu'nun Devleri - Les geants de Mu
Bob Morane T33 Dinazorlar Tapınağı - Le temple des dinosaures
Bob Morane T35 Sarı Gölgenin Topları - Les bulles de l'Ombre Jaune
Bob Morane T36 Kurbağalar - L'empreinte du crapaud
Bob Morane T39 Korku Komandosu - Commando Epouvante

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,196
2,102
Can dostlar Esattr ve Sensei, muhteşem sunumlarınız ve özellikle de BOB MORANE için sonsuz minnettarlıklarımı kabul edin lütfen... Teşekkürler..

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,196
2,102
Tartışmasız en iyi serilerden biri olan ve yıllar öncesine damga vurmuş bu efsanevi eseri bizlere kazandıran esattr&sensei'de bu sayede bir kez daha efsane oldular... Çok teşekkürler, hakkınızı helal edin...

Tuco Ramirez

Yeni Üye
9 Eyl 2009
46
73
Çok ama çok teşekkürler.

Yalnız Bob Morane'ın 40-50 sayısı var diye biliyorum. Bu sadeve Vance'ın çizdikleri mi ve ilk 18 sayıya mı tekabül ediyor acaba?

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Benim bildiğim80'e yakın albüm var ama ben çizimlerini beğendiğim William Vance albümlerini (18 sayı çizmiştir) tercüme ve balonlamayı tercih ettim. Bazı sayıların tercümesinde yardımlarını esirgemeyen can dostum, dert ortağım Sensei kardeşime de sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

itsari

Yeni Üye
9 Şub 2024
9
25
Elinize sağlık, çok teşekkürler!
19. ve 20. sayı linkleri çalışmıyor sanırım, tekrar yükleme imkanınız var mıdır?
Bir de 7, 8 ve 9. linkler virüslü deyip, indirmiyor.

sahin1

Yeni Üye
23 Eyl 2011
135
515
Bob Morane'ı çocukluk yıllarımda Milliyet Çocuk Dergisi'nden hatırlıyorum. Gerçekten kaliteli yayınlardı. Paylaşım için teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,073
36,566
İstanbul
Elinize sağlık, çok teşekkürler!
19. ve 20. sayı linkleri çalışmıyor sanırım, tekrar yükleme imkanınız var mıdır?
Bir de 7, 8 ve 9. linkler virüslü deyip, indirmiyor.

19 ve 20. sayıların kendi başlığında bulunan linkleri aktif durumdaydı. Bu linkleri sıralı listeye de taşıdım. Şimdi indirebilirsiniz.

Bahsettiğiniz 7, 8 ve 9. sayıları da indirerek lisanslı Norton anti virüs yazılımı ile kontrol ettim. Virüs gözükmüyor. Sisteminizin güvenlik ayarları ile ilgili olduğunu zannediyorum.

itsari

Yeni Üye
9 Şub 2024
9
25
19 ve 20. sayıların kendi başlığında bulunan linkleri aktif durumdaydı. Bu linkleri sıralı listeye de taşıdım. Şimdi indirebilirsiniz.

Bahsettiğiniz 7, 8 ve 9. sayıları da indirerek lisanslı Norton anti virüs yazılımı ile kontrol ettim. Virüs gözükmüyor. Sisteminizin güvenlik ayarları ile ilgili olduğunu zannediyorum.
Çok teşekkürler ilgi ve alakanız için.
Evet benim güvenlik ayarlarımla ilgiliymiş, sorun çözüldü. Tekrar çok teşekkürler.