Conan BD Albüm 08

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,095
Conan
Albüm 8: Kara Çemberin İnsanları

OhBYkG.jpg

Comics Conan serisinden uyarlanan bu BDler çizimleri her ne kadar hoşuma gitmese de orijinal hikayelerin tekrar çizilmesi açısından ilgimi çekti. Kendim için yaptığım tercüme ve balonlamaları Türkiye de yayınlanır mı bilmiyorum ama yayınlanırsa da sayfamızın politikası sayesinde hemen kapatılacağını için sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu gün henüz bitmedi...

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
ilk başlarda iki sayfa sanki çevrilmemiş gibi geldi bana, yine de muhteşem bir Conan öyküsü...
Teşekkürler esattr.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
7 ve 8. sayfa türkçe değil, 54. sayfada boş balon var. Teşekkürler.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,954
8,278
esattr üstadım hoşgeldiniz. Çizgi Diyarına Conan ile hızlı ve güzel bir dönüş yaptınız. Paylaşımlarınız için teşekkürler. Elinize yüreğinize sağlık.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,095
eksikler düzeltilerek eklenmiştir. Bana böyle şeylerle gelin...

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Bu öyküler, orijinal Robert E. Howard Conan öyküleri... Marvel de hepsini çizmişti ama birçok kişinin aksine ben bu çizimler ve yorumun ürettiği atmosferin, orijinal konsepte daha yakın durduğu fikrindeyim. Ben Marvel Conan'ından daha fazla beğendim bu seriyi... Conan'ı tanımlayan öfke ve vahşet unsurlarını çok iyi yansıtmış. Öyküler birebir uyarlama olmasa da, genel atmosfer, kılık kıyafet, mekan gibi konular da daha iyi yansıtılmış. Ezber bozan, kalıpları ve önyargıları yıkan, bir ruhu yeni baştan yaratmayı amaçlayan öykülerin yeni yorumlarını bize ulaştıran çalışmalarınız için çok teşekkür ediyorum Sayın Esattr. Selamlar.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,095
Link kırık. ve ne yazık ki bende de bu sayı döküm aldıktan sonra silinmiş durumda.