Müsaadenizle

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Uzun zamamdır sayfamızda paylaşım yapmadığımı pek fark etmemiş olabilirsiniz ama öyle işte. Bir şekilde çizgi-romana gönül verenleri küstürmeyi başaran arkadaşlar maalesef her yerde mevcut.
Uzun zaman karşılık beklemeden bir çok paylaşımda bulundum ve bunların bazi kişiler tarafından ciltletilip ticari maksatla kullanıldığını öğrenmek epey üzdü beni. Işi amatörlükten çıkarıp maddiyata dökenler maalesef bu dünyada her yerde olacak
Gercekten çok üzgünüm. Bundan sonra ben yoluma amatörce ve tek başıma devam edeceğim.
Saygı ve sevgilerimle hoşçakalın

Son düzenleme:

Tormenter666

Aktif Üye
1 Nis 2019
428
650
Çok üzüldüm bu kararınıza. Forum değerli üyelerini teker teker kaybediyor. Sizde haklısınız, ne deseniz haklısınız ama bir kaç kişi sebebiyle kurunun yanında yaşta yanıyor ne yazık ki. "Taar" serisi yetim mi kalacak şimdi :v

Son düzenleme:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,778
15,108
İstismar her yere ve zemine sızdığı gibi, maalesef çizgiroman severlerin arasına da sızdı. İstismarcılara prim vermemek çözümün ilk kuralı. Buna dahi dikkat edilse yeter.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,146
4,504
Frankofonları en az benim kadar seven ve yürekten paylaşımlar yapan değerli bir çizgiromanseveri küstüren o melun insanlar amaçlarına ulaştılar.artık istedikleri fiyattan satabilirler.Üzgünüm üstad aranacağınızı bilmenizi isterim.

orgunvaran

Onursal Üye
15 Şub 2016
740
1,468
paylasımda bulundugunuz seyleri nasıl ciltleyip satabiliyorlar anlayamadım. bide bu kaç liradırki diyelim sizin yolladıklarınızı ciltleyip satsınlar. kaç kurusa tenezüldür yani.

serdar demircan

Süper Üye
14 Eyl 2017
571
1,565
Üzüldüm...Acı, gerçekten istismar edilmek çok acı. Ya samimi olanlar, emeğe ve şahsınıza büyük saygı duyanlar. Bizlerde cezalanmış olmuyor muyuz o zaman...Ama ne kadar üzülsekte sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum...Sağlık ve mutlulukla...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,629
24,259
Yine üzücü bir ayrılık.
Çevirilerinizin baskısının yapılması azınlık bir gurubun faaliyeti.
Bir kaç kişinin yanlışı yüzünden hepimizin zarar görmesi kabul edilemez olsada ne yapabiliriz.
Odenat ,Esattr dostlara çok şey borçluyuz.
Belirli yaşlarda ki insanlar olarak Olmasaydı Sonumuz Böyle.
Bizler için devam etmenizi çok temenni ederdik ancak 2019 yılı benim açımdan hep kayıplar yılı oluyor.
Yolunuz açık olsun her şey için tekrar çok teşekkür ederken kararınızı yeniden gözden geçirmenizi istirham ediyorum.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
675
4,940
İstanbul
Bugün aynı sitemi Ekenciz isimli üyemizin sitesinde de okudum.
Çoğu ülkemizde basılmayacak çizgi roman serilerini bizlere kazandıran üstadların ayrılmasına neden olan bu davranışlar fevkalade üzüntü verici.
Çok sevdiğim çevirilerinizi ben de basıp kitaplığımın baş köşesine koydum. Ama satıp, bunun üzerinden para kazanmak aklıma bile gelmedi.
Kolay yoldan, haksız, emek çalarak para kazanma zihniyeti son senelerde malesef iyice yerleşti ülkemizde.
Nasıl düzeliriz bilemiyorum ?
Kendi başınıza olmayacağınızı söyleyebilirim. Her türlü girişimlerinizde yanınızdayım.

turhal

Onursal Üye
23 Nis 2017
2,199
3,684
KARARINIZA SAYGI DUYUYORUZ.ŞİMDİYE KADARKİ EMEK VE ÇABALARINIZ İÇİN BİNLERCE TEŞEKKÜRLER ÜSTADIM

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,629
24,259
Böyle yan etkilerin olması kaçınılmaz.
Normal bulup bence devam etmelisiniz üstadım.
Bizler için.
Biz daha önemliyiz.
Sizi sevenler ve takipçileriniz için lütfen devam edin.
En iyi firmaların bile taklit ürünleri olur.
Kalite kalitedir.
Esattr ismi efsanedir.
Müsaade sizin diyemiyorum.
Müsaade etmiyoruz haddimizi aşarak bizi yalnız bırakamazsınız.
Memlekette iyi bir şeyler lütfen devam etsin.
Çok üzüntülüyüm kusura bakmayın.
Odenat yok Esattr yok,Ekenciz yok.
Ne diyeyim ki.
Moral bozukluğu,can sıkıntısı,terk edilmişlik.
Güzel şeylerin ömrü kısa oluyor galiba.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Çok üzüldüm bu kararınıza. Forum değerli üyelerini teker teker kaybediyor. Sizde haklısınız, ne deseniz haklısınız ama bir kaç kişi sebebiyle kurunun yanında yaşta yanıyor ne yazık ki. "Taar" serisi yetim mi kalacak şimdi :v

Bugün gördüğüm basılmış "TAAR" albümleri uzun zamandır düşündüğüm bu kararı almama büyük etken oldu zaten.
10. sayısını bitirmiş 11 ve 12. sayısını da yurt dışından sipariş veröişken hem de.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,364
Okudun anlarımda basıp satmakta neyin nesi.

Satmak istersen adam gibi otur çevir bas pazarla.

Ama doğru biz ne yazıkki müslüman bir ülkeyiz.

Adam ticaret yapıyor. Zihniyet bu.

Değişirmiyiz. Bence çok zor. Ne zamanki tekrar tek kitabımız olur o zaman. (Kasıt ülkemizdeki cemaatler, her cemaat bir kitaptır)

Bir elin parmaklarına sığmayacak kadar olan çevirmenleri ne yazıkki teker teker kaybediyoruz. Hemde ne idüğü belirsiz kişiler nedeniyle.

Ne diyelim, her şey gönlünüzce olsun.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,264
Tespit edilemedi

Bir yıldız daha kaydı.
Daha yeni odenatın çekildiğini öğrenmiştim. Şimdi de esattr.
Tüm paylaşımların için teşekkürler dilerim.

Kurnazın biri basıyor da hangi enayi satın alıyor ki, acaba?
Paylaşım zaten ortada.

Dip not: Acaba her sayfaya filtre koymak mı gerekir? Abartmadan.
Mesela şeffaf amatör yapım, ücretsizdir, gibi.
Bazıları pek rahatsız etmiyor.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
bugüne kadar yapmış olduğunuz karşılıksız paylaşımlar için teşekkürlerimi kabul edin
lütfen helal ediniz.tekrar sizi tekrar takip edebilmeyi çok isterdim.size sağlıklar ve iyi günler dilerim.saygılarımla
asimreis izmir-1951

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Ne deseniz haklısınız. Üzücü ama gerçek bu. Emek hırsızlığı her nmecrada "normal" karşılanır oldu. Umarım birgün gene kaliteli çevirilerinizi okumak kısmet olur.