Benim Rengarenk Balonlarım Var...

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
BENİM BALONLARIM VAR…
001 AQUABLUE 11 Albüm
002 BRUCE J.HAWKER 7 Albüm
003 BRUNO BRAZİL 11 Albüm
004 BEŞLER ÇETESİ 4 Albüm (3-6)
005 BERNARD PRINCE 18 Albüm
006 BUDDY LONGWAY 20 Albüm
007 TOUNGA 17 Albüm
008 ŞERİF BLUEBERRY 3 Albüm
009 DANI FUTURO 7 Albüm
010 HERCULE 2 Albüm
011 AŞAĞIDA 2 Albüm
012 TAAR 9 Albüm
013 BOUS MOURY 6 Albüm
014 AJAN ALPHA 4 Albüm
015 HANS 2 Albüm
016 PROMETHEUS 5 Albüm
017 MAC COY 4 Albüm
019 KAI FALKE 8 Albüm
020 TARAO 5 Albüm
021 LUC ORIENT 18 Albüm
022 BOB MORANE 18 Albüm
023 VALERİAN 18 Albüm
024 FİRAVUN 8 Albüm
025 JEREMIAH 1 Albüm
026 SPIROU VE FANTASIO 4 Albüm
027 SARAH 2 Albüm

Mutlaka gözümden kaçanlar olmuştur ama şimdilik 214 tane güzel balonum olmuş benim. Güzel mi güzel insanlarla ortaklaşa yaptığım (ki bundan doyumsuz haz aldım... Hepsine sonsuz teşekkürler), kendi kendime yap-boz yeniden yap misali yaptıklarım, ve yine çizgi-roman sevdalısı (bilhassa BD sever) güzel mi güzel insanlarla paylaştığım 214 balon... Emekli mi olmalıyım acaba?

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Listemde kendi arşivim için balonlayıp döküm aldığım ve sonra sildiğim albümlerde var. (Ajan ALPHA 4. albüm ve Beşler Çetesi gibi) NOT: Buddy Longway'ler Prestij yayınlamama kararı alana kadar sadece kendi koleksiyonumu süsleyecek, Hercule ve Aşağıda serileri ise yakında...

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
675
4,940
İstanbul
belkide türkçe hiç basılmayacak serileri bize okuma şansı verdiğiniz için size ve adınızda, aynı emeği veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

(presstij sanırım buddy longway'i devam ettiremeyecek. aksi olana kadar keşke sitede açık olsa idi. çıkan ilk 2 cildini aldım ve çok hoşuma giden bir seri.)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,629
24,259
Dile kolay 214 rakamı büyük bir emek ürünü minnettarız.
Saygılarımızla değerli üstadım.

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,042
20,184
Kamlançu
Maşallah, hepsi de çok güzel eserler.
Yalnız emekli olunacak zaman değil üstad.
Daha okunacak, hazırlanacak çok şey var. :)

Not: Jim Cutlass'ı listeye almamışsınız.
Gözüm ilk onu aradı...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,194

Sinema, TV vs gibi alanlarda da olduğu gibi, ülkemizde çizgi romanda da korkunç bir Amerikan hegemonyası hakimken, "BD" (Frankofon) çizgi romanları Fransızca bilmeyen bizlere kendi dilimizde sunduğunuz için size ve sizin gibi sayıları birkaçı geçmeyen ve ÇD'nda ÇB yapan diğer dostlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Eğer ricamız kabul olacaksa "lütfen bırakmayın" diyorum. 214 çeviri-balonlama çok iyi bir rakam, ama bizler hiçbir zaman doymayan büyük bir dev gibiyiz, çabuk acıkıyor çabuk tüketiyoruz ve belki de size hakettiğiniz övgü dolu mesajlarla cevap veremiyoruz, Çok verimlisiniz ve hızlı çalışıyorsunuz. Katkılarınız kanıksanmış olduğu için sanki artık bir göreve dönüşmüş gibi bir durum oluştu adeta. İyi şeylerin değeri ancak eksikliği ortaya çıkınca anlaşılır. Lütfen devam edin.

... Emekli mi olmalıyım acaba?

İğrenç Amerikan filmleri dublajı ile cevap veriyorum: "Hey dostum, sakin ol! Senin sorunun ne bilmiyorum! Hey adamım, sen ne yapmaya çalışıyorsun? Elindeki o lanet istifa kağıdını yavaşça yere bırak dostum! Oooh, yoo, Sakın yanlış bir hareket yapma! Lanet olası federaller her an burada olabilirler! Hah, şimdi dilimizi konuşmaya başladın, adamım! Sakin ol!"

Fransız filmleri ve bazen çizgi romanında da minik bir pürüz beni hep meşgul etmiştir: Hep sizli bizli konuşurlar! kavga ettikleri, sevmedikleri biri bile olsa hep aynı.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,080
5,410
emeklilik iyidir...
çok fazla boş zaman olur...
boş zaman eşittir daha fazla balonlama...
bence siz emekli olun üstadım...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,987
13,481
Sizi çok severek takip ediyorum. Umarım bizlere daha çok Fransızca çizgi roman sunarsınız.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Not: Jim Cutlass'ı listeye almamışsınız.
Gözüm ilk onu aradı...

Oh evet haklısınız, Shoryuken bey kardeşim.

28 Jim Cutlass 7 albüm
29 500 Tüfek 1 albüm

etti mi 222 daha da vardir unuttuklarım...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,572
34,572
İstanbul
Emeklerinize sağlık, sayenizde sevdiğimiz bir çok kahramanın hiç okumadığımız maceralarına ulaştık.. Şayet devam etmek size kendinizi iyi hissettirekse muhakkak devam edin derim..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,731
43,934
denize sıfır
1000 tane olmadan resmi olarak emekli olamazsınız.:)
Yaş tamam, Bine tamamladığınızda size bildireceğiz.:)
Selamlar üstat.:) Çok yaşayın.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,507
Ankara
Bu iş keyif alındığı sürece yapılabilecek bir iş. Şayet keyfinizi kaçıran bir durum oldu ise, söyleyin mahallecek gelip dağıtalım oraları :D
Yoksa bağımlısı ettiğiniz bu durumda bırakıp gitmeyin bizi.
Her şey gönlünüzce olsun.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,520
Kasımpaşa
Teşekkür ederim üstadım.
Çok hakkınız geçti bana.
Sayenizde keyifli vakitler geçirdim.
Eksik kalan bir sürü çizgi romanı sizin sayenizde tamamladım.
Bir çoğu ile de yeni tanıştım.
Varlığınız bizleri zenginleştiriyor, umarım uzun yıllar birlikte oluruz.
Saygı ve sevgilerimle.

Not: Axa, Vampirelle, Tarzan listede yoklar galiba..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,034
75,200
hiçbiryerde :)
Üstadım çok fazla ayrıntıya girmeden
söylemem gerekirse o kadar güzel
kitaplar okudum ki sayenizde, saymak
bile oldukça fazla zaman alır şimdi.
Emekli olmak bence de çok güzel,
bu sayede dostların dediği gibi daha
çok boş zamanımızın olması mümkün
olacak. Ben de o günleri bekliyorum,
aklımda şu sözlerle:
Ne mutlu ki o emeklilere, daha çok
okuyorlar, daha çok paylaşıyorlar...

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
25,999
İstanbul
Şu çizgi roman aleminde ben dahil bir çok çeviri balonlamacı var. Ancak sizin gibi istikrarlı ve kaliteli işler ortaya çıkaran bir elin parmaklarını geçmez. Bence vakit emeklilik vakti değildir.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,246
34,796
Reddedemeyeceğiniz bir teklif :)

BENİM BALONLARIM VAR…

Mutlaka gözümden kaçanlar olmuştur ama şimdilik 214 tane güzel balonum olmuş benim. Güzel mi güzel insanlarla ortaklaşa yaptığım (ki bundan doyumsuz haz aldım... Hepsine sonsuz teşekkürler), kendi kendime yap-boz yeniden yap misali yaptıklarım, ve yine çizgi-roman sevdalısı (bilhassa BD sever) güzel mi güzel insanlarla paylaştığım 214 balon... Emekli mi olmalıyım acaba?

Üstadım sakın ha!!!
Keyifle okuyoruz çalışmalarınızı. Aklınıza geldikçe, kendinizi iyi hissettikçe devam edin, bizi mahrum bırakmayın bu zevkten...

"-Babam ona reddedemeyeceği bir teklifte bulunmuş..."
Bu da sizi devam ettirmek için başka bir alternatif yol... Bilmem anlatabildik mi :)
Saygılar.

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
Ellerine sağlık, emeklilik asla... Çabuk çökersin.:)
Bu arada MacCoy 4'e gözüm takıldı. Biz görmedik onu.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,129
20,678
Esattr kardeş, vakit geçirmeden emekli ol. Emekli olmadan verdiğin çizgi romanlar ortada. Emeklilikte bunları her yıl 10 kat katlarsın. Önceki çalışmaların için bol bol teşekkürler. Yenileri için şimdiden teşekkürler.:)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,194
Yazılan mesajlardan "esattr" dostumuzun "Emekli mi olmalıyım acaba?" cümlesini biz ÇD müdavimlerinin iki farklı anlamında yorumladığımız anlaşılıyor:

1. Şimdiye kadar yeterince ÇB yaptım ve çok yoruldum. Artık bu işi bırakmak istiyorum. (ben de böyle yorumlayanlardanım ve kesinlikle tasvip etmiyorum!)
2. Çalıştığım işten emekli olmayı düşünüyorum. Böylelikle kendime daha çok zaman ayırıp daha çok ÇB yapabileceğim.

Kendisini şahsen ve yakından tanıyanlar belki biliyorlardır ama bu hususu ancak kendisi aydınlatabilir sanırım.
Sevgiler.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Yazılan mesajlardan "esattr" dostumuzun "Emekli mi olmalıyım acaba?" cümlesini biz ÇD müdavimlerinin iki farklı anlamında yorumladığımız anlaşılıyor:

1. Şimdiye kadar yeterince ÇB yaptım ve çok yoruldum. Artık bu işi bırakmak istiyorum. (ben de böyle yorumlayanlardanım ve kesinlikle tasvip etmiyorum!)
2. Çalıştığım işten emekli olmayı düşünüyorum. Böylelikle kendime daha çok zaman ayırıp daha çok ÇB yapabileceğim.

Kendisini şahsen ve yakından tanıyanlar belki biliyorlardır ama bu hususu ancak kendisi aydınlatabilir sanırım.
Sevgiler.

:) 2.emeklilik hep güzeldir derler. 35 yıl çalışıp ilk emekliliğimi yaptım. Kendimi tamamen balonlamaya verdim. Baktım kocaman 220 küsür balon olmuş, hem tercüme, hem balon sil, hem balonla (ki bana güzel tercümeleri ile destek olan arkadaşlarımın kalbimdeki yeri hiç bitmeyecek) gözler yakını göremez olmuş. 2.emeklilik nasıl olur ki demeye başladım. Amma velakin hani birileri çıkıp dese ki tamam tercümeler benden işte o zaman kimse beni tutamaz. Yoksa şu an ki düşüncem Tarao, Taar, Star Wars (Günlük Bant) ve Tarzan'ı (Pazar Bantları) bitirip sadece bana gelecek olan tercümeleri beklemek.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,093
Vay canına be! Hakkımı yemişim arkadaşlar. :)
30 Vampirella (7 albüm)
31 Star Wars (1 albüm)
32 Aria (3 albüm)
33 Natacha (6 albüm)
34 Axa (1 albüm)
35 Flash Gordon (1 albüm)
36 Alain Chevallier (1 albüm)
37 Natan Never (2 albüm)
38 Tarzan (2 albüm)
39 Şaklaban (1 albüm)

ve Spirou 4 değil 5 albümmüş. eeee 1 de buradan geldi.

Etti mi 248 albüm... İlk yıllarımdaki beğenmemelerimden kaynaklanan tekrarları saymıyorum ( Ne günlerdi ama bir albümü 3 kere balonladığım artık balonları ezbere yazacak hale geldiğim günler.)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Şimdiye kadar bizler için yaptığınız bunca çalışmadan pek çok beğendiğim örneği arşivime aldım. Paylaşım hızınıza hayran olarak size bazen pek çok kereler teşekkür edemedim. Hepsi için candan tüm kalbimle teşekkür ediyorum.
Bu iş bizler ÇB.'cılar için yapmaktan zevk veriyorsa, sevdiğimiz eserlerse ve de sağlığımız elveriyorsa devam eder. Ama sizin gözlerinizi etkiliyorsa, bunda diyecek bir şey yok. Sağlık en önemli değerimiz. Beklenen çizgi romanları da başka arkadaşlar fedakarlık yaparak bizlere sunabilir. Tabii binlerce üyesi olan sitemizin arkadaşlarından bu kadar karşılıksız, ücretsiz çizgi romanı elde edip, biraz utanıp, sıkılıp, vakti varsa, ben de bir şeyler yapıp, katkıda bulunayım diyenler çıkarsa.
Bu iş gönül işi. Hiç birimiz ünvan, makam, para hırsı ile bunu yapmıyoruz. Güzel eserleri paylaştıkça mutlu oluyoruz.
Ne mutlu güzel şeyler gerçekleştirip, sitemize katkıda bulunan tüm paylaşımcılara.
Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

tuzla

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
3 Şub 2010
675
33,428
Buddy Longway'in 17 albümünü bir solukta bitirdim desem yeri var. Ne yazık ki son üç albümü (18, 19 ve 20) yok. Umarım telif olayı çözülür de biz de okuyabiliriz.
Saygılarımla...

METİN

Yeni Üye
26 Mar 2017
39
70
Ankara
Hocam gerçekten inanılmaz ürünlere imza atmışsınız. Umarım sağlığınız ve keyfiniz hiç bozulmadan yaptığınız işin devam etmesini diliyorum. Saygılar ve selamlar.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
532
7,117
Bu listeden ulaşilsa tüm balonlara.. Süper olur...

atilla_12

Yeni Üye
29 Haz 2019
15
18
Elinize sağlık.
Özellikle "AQUABLUE 11 Albüm" için. Bir yerlerden bulup bilgisayarıma indirmiştim ve sayenizde zevkle sık sık okuyorum. Balonlamayı yapan kişiyi bulunca da çok sevindim. Saygılar.

Son düzenleme: