Tex - Apaçinin Tutsağı

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,095
QpQ1jk.jpg

Bu Esattr'ın hayatında bir ilk oluyor. Yıllardır yapmadığım bir şey; bir Tex macerasını tercüme edip balonlamak... Nedense Zagor haricinde İtalyan kahramanlar bana pek sıcak gelmemiştir. Ta ki Tex'in bu macerasını görene kadar. Gerek çizimleri, gerekse suluboya tekniğiyle renklendirilmesi beni cezbetti... Her şeyiyle bana BD gibi geldi ve İngilizce olduğu içinde rahatça balonlayabildim. Umarım beğenirsiniz.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Oruç'luya orucunu bozduracak bir paylaşım..
Tek kusuru Teks'e bay Miller denmesi..
Çok teşekkürler esattr..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Teks i şimdi inceleme fırsatı buldum çizgi roman ötesi bir çalışma olmuş çizerler hakkını vermişler gerçekten.Tabiat tasvirleri helede renk uyumu harika tekrar teşekkür ederiz.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Bildiğimiz fumetti çizimi değil bunlar.
Frankofon tadında bir Tex macerası.
Ben beğendim.
Teşekkür ederim.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,095
Ve bir ilk daha geliyor :)
Bende size ve tüm çizgi-romana gönül verenlere teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
Harika bir hikaye idi. Ken Parker tadında,
kişisel özgürlükler ve kültür hakkında
çarpıcı bir öykü. Elinize sağlık üstadım,
ne güzel bir sürprizdi bu. Sağ olun, var olun.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Her bir karesi suluboya bir tablo gibi ve figürler çok dinamik, çok beğendim. Teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Çıta oldukça yükseldi;
üstünden atlayabilene helal olsun...
Atlayamayan da aşağıda otursun, keyifle bu çalışmaları okusun...
Teşekkürler değerli dost;
gerçekten emek dolu harika bir paylaşım...
Selam ve saygılarımla...

52308R.gif

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,967
"Sulu boya" tadında resimlemeler en çok beğendiğim tarzdır, ama bunu "çizgi roman"larda pek görmemiştim. Bu işi yapanların da, emek verip bize sunan sizlerin de eline/emeğine sağlık. Çok teşekkürler.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Önce esattr Suat Bey'e bu paylaşımı için teşekkürler.Çizimler hakkında arkadaşlar söylenecekleri söylediler.Biraz da maceraya bakalım.Thomas Kalesi?Teks'in at koşturduğu bölgelerde böyle bir kale var mı?Defiance,Bliss,Huachua,Wingate,Grant kaleleri var.Octavio hangi Apaçi kabilesine mensup acaba?Kılık,kıyafeti Mescalero'ya benziyor.Apaçiler kendilerine özgü isimler taşıyorlar.Uçan Ok,Gürleyen Kartal,Koşan Tazı v.s. gibi isimler başka kızılderili kabilelerine ait.Patricia ile Octavio'nun birbirlerine tutulmaları ilginç.Octavio,sevdiği kadına kavuşmak için yürekli bir adamın yapacağını yapıp Teks'e meydan okuyor.Bu arada ben yumruk atmayı bilen pek az kızılderili tanıdım.Patricia'nın kocası Albay Graves ile haysiyetine düşkün,sığ bir adam.Utanmadan kadını sepetlemeye çalışıyor.Teks hem Octavio'nun hem de albayın ağzını burnunu kırıyor.Octavio'nun kanlı yüzü ne kadar şerefliyse albayınki o kadar müstahak!Kısacık bir macera ama çizimler bizleri alıp götürdü...