Zagor 10 - Vampir (Renkli / Tam Macera)

ert1569

Çeviri & Balonlama
7 May 2017
624
9,754
ALMANYA
c69be086d18484e5660276e05a62f079.jpg
df0d7734b9c2248558027b73770754ee.jpg

96ed53226c2f635fa9e5cd9dc39e59fb.jpg
f767ffd7563c184e5c28bac7da845dc5.jpg

TAM MACERA DEVAM...
--------------------------
Zagor 1 - Vudu İntikamı (Renkli) - Tam Macera
Zagor 2 - Liberty Sam (Renkli & Balonlama) / Tam Macera
Zagor 3 - Korku Nehirde Kol Geziyor (Renkli & Balonlama / Tam Macera)
Zagor 4 - Cherokee Topragi (Renkli / Tam Macera)
Zagor 5 - Redstoneun Gizemleri (Renkli / Tam Macera)
Zagor 6 - Boyalı Yüz (Renkli / Tam Macera)
Zagor 7 - Vahsi Kız (Renkli / Tam Macera)
Zagor 8 - Denizde Dehşet (Renkli / Tam Macera)
Zagor 9 - Tek Boynuzun Esrarı (Renkli / Tam Macera)

İYİ OKUMALAR...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
Elinize sağlık sevgili ert1569, harika işler bunlar.
Kont Rakosi'li bu macerayı çok severek
okumuştum. Renkli olarak daha bir keyifle
okuyacağım. Yalnız kapaktaki bu ibarelere
takılmadan geçemeyeceğim:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Rakosi, Zagor'un belalılarından biri...
Çiko ise her seferinde bir şekilde Rakosi'den kurtulmayı başaran kahramanımız...

Pl6va5.jpg

288 sayfalık bu fantastik macerayı renkli olarak okumak oldukça keyif verecek.
Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum kardeşim.
Saygılarla...

Not: Resim netten alınmıştır.
52308R.gif

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yeni Zagor Lal Yayınları 9,10 ve 11. sayılar orijinalde ise 397, 398 ve 399. sayılardan oluşan güzel bir çalışma. Teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Zagor'un en enteresan maceralarından biridir.Baron Rakosi benim açımdan Kont Drakula kadar meşhurdur.
İlk okuduğum zamanı bile hatırlıyorum emin olun o kadar etkilemiş beni.
Doğaüstü Zagor'a oldukça uyumlu gelmiştir bana nedense.Konu zenginliği ile Zagor tam olarak bir fenomendir.
Batının menşeili korku öğelerinin bu kadar güzel uyarlanması ayrı başarı hikayesidir.
Çizgi Romanların ne kadar yapıcı ve insanı insan yapan öğeleri büyük bir başarı ile taşıdığının en iyi örneklerinden biridir Zagor.Özellikle 1980 sonrası neoliberallerin katkıları ile tezgahlanan " bizim çocuklar darbe yaptı " diyen yankilerin etkisi ile alınmış bulunan 24 Ocak kararları ile ülke finans kapitale müşteri olarak sunulurken halk fraksiyonlara bölünmüşken memlekette tek iyi şey gibi gelirdi bana özelde Zagor genelde çizgi roman.Bizler az çok öngörülerimiz ile bir takım dümenlerin döndüğünün farkındaydık birazda flu görebiliyorduk.Bİlgiye ulaşmak kolay değildi tabiatıyla.Ama önsezilerimiz bu işte bir bit değil birden fazla bit yeniği olduğunu ve kenelerin memleketin kanını emmek için finans silahını kullandığını anlamıştık.Öngörülerimizde haklı ve gerçekçi çıktık.
Amaç üç beş tane tefeci zorbanın uçuk kaçık saçma sapan hayalleri aşağılık para sevdaları ve dünyayı kendi istedikleri gibi dizayn etme ve dünyayı ele geçirme meraklarından kaynaklanıyordu.
Temelde bu yankesici ve emperyal diyerek kavramsallaştırdığımız tefeci tayfasının gerçek adı aslında gaspçı , yankesici ve hırsızdır.Sonunda ara verdikleri projeleri için Ortanın ortasına ve ortanın doğusuna yeniden geldi bu küresel yankesiciler.Bunlar sizin cebinize elini sokarak yankesicilik yapmazlar bu çeteye siz cebinizi ve cüzdanınızı açarsınız onlarda sizi istedikleri kadar soyar sonrada size zararınızı karşılamak için ayrıca kredi verir.Yani hem sizi kundaklar hemde itfaiyeci rolü oynayarak durumu her türlü lehlerine çevirirler.
Aslında sizin üzerinizde ekonomik cerrahlık yaparlar ancak daima açık kalp ameliyatı yapacak konumda sizi uyuturlar.Ellerinden kolay kolay kurtulamazsınız.Ne zaman teşebbüs etseniz bir yerlerden yine bulurlar sizi.
Belki adalet duygusunun bende bu kadar güçlü olmasının temel nedeni bu yankesici finans çetesidir.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.