Zagor 03 - Korku Nehirde Kol Geziyor (Renkli & Balonlama / Tam Macera)

ert1569

Çeviri & Balonlama
7 May 2017
624
9,754
ALMANYA
9994755fa16dc3f97ae96b157af3de91.jpg

4df35325679c9be18862d26789e49d14.jpg

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Korkunun müthiş olduğu belli..
Gökteki Ay bile kuru kafa halini almış..
Macera ve paylaşım ise harika..
Teşekkürler ert1569..

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Elleriniz dert görmesin dostlar. Harika görünüyor, iştah açıcı mı desek, korkudan dilimiz damağımız mı kurudu desek bilemedim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Nehir gemilerindeki işçiliğe bayılırım.
Her parçası oymalı, özenle işlemelidir.
Bu kitapta öyle olmuş.:)
Teşekkürler, selamlar.:)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Üstadım emeklerinize sağlık Zagor un o muhteşem atmosferinde gizemli öyküler , olağanüstü çizgiler , aşkın bir senaryo ile enfes bir macera çok teşekkür ederiz.Bizleri çok mutlu ettiniz.

ert1569

Çeviri & Balonlama
7 May 2017
624
9,754
ALMANYA
Teşekkürler ilginizden dolayı... Birde bundan sonra paylaşım yapmayacagım.. bana bir açıklama yapmayınca paylaşı yapıyorum 1-4 Saat sonra yeni Mesajlar bölümünden kaldırılıyor...Neden acaba ...?

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Nehirdeki bu harika ziyafeti kaçırmam doğrusu...
Korkunun kol gezmesini bırakın,
Fredi gelse ben bu macerayı okumadan yatmam.
Emekleriniz ve harika paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

52308R.gif

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Teşekkürler ilginizden dolayı... Birde bundan sonra paylaşım yapmayacagım.. bana bir açıklama yapmayınca paylaşı yapıyorum 1-4 Saat sonra yeni Mesajlar bölümünden kaldırılıyor...Neden acaba ...?

Yazılımdan kaynaklı olarak en son bakılan mesajlar "yeni mesajlar" butonuna tıklayınca görülmüyor. Böylelikle bakmadığınız diğer mesajlar kalıyor ortada. Yeni bir mesaj yazıldığında bakmış olduğunuz ve kaldırılmış zannettiğiniz konu tekrar üste çıkıyor. Sıkıntı edilecek bir şey yok yani ortada...
Bu arada emekleriniz için teşekkür ederim, ellerinize sağlık.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Merak ettiğim bir mesaleyi uzmanlarına sorayım.
Sevgili yaşlı kurt'un çevirdiği renkli Zagor serisi bu seriden farklı mı?
Cilt kapağında 3 yazıyor. Orijinalde hangi serinin 3. cildi?

Paylaşım için teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Üstadım Zagor dan bizi sakın mahrum bırakmayın mutlaka bir açıklaması vardır.Sitede bakım ve yeni düzenleme var sanırım.Biz paylaşımlarınızı mutlaka bekliyoruz.Kasıt kesinlikle olmaz emin olun biz herşeyi yazıp tartışmaya açıyoruz demokratik ve özgürlükçü bir yönetim anlayışı var biz neler neler yazıyoruz emin olun ben bazı yazdıklarıma kendim tahammül etmem emin olun çok toleranslı insanlar amaç sanata destek olmak ne konular açtık ne tartışmalar konu silinmesi dedik inançları tartışmaya açtık yönetimi şiddetli eleştirdik yinede bizi kırmadılar buda insanlara saygılı olmalarından gelen bir erdem açıklanan nedenlerle bizi ricam üzmeyin sanat için çok üzülürüz düşüncem böyle saygılarımızla.

ert1569

Çeviri & Balonlama
7 May 2017
624
9,754
ALMANYA
Merak ettiğim bir mesaleyi uzmanlarına sorayım.
Sevgili yaşlı kurt'un çevirdiği renkli Zagor serisi bu seriden farklı mı?
Cilt kapağında 3 yazıyor. Orijinalde hangi serinin 3. cildi?

Paylaşım için teşekkürler.

Merhaba Evet Sevgili yaşlı kurt'un çevirdiği renkli Zagor serisi aynısı... seri ise Zagor Color 140 - Fuga per la liberta Ben sadece tam macera ve orjınal balonlama yapıyorum... saygılarımla...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Benim bu konuda yapmış olduğum bir araştırma, inceleme ve macera listem var... Bu listeyi oluşturmak için 3-4 tane İtalyan sitesinden yararlanıyorum... Hatta macera listesini pablo.net'ten indirdiğim İtalyanca excel dosyasını güncelleme ve çeviri yapıyorum... Bitince herkese sunmayı düşünüyorum...

Liste basım tarihlerini baz alıyor... Orijinal Seri Klasik ve Yeni seriden oluşuyor... Buna ilaveten Zagor Special, Almanac, Maxi, Gigante(Dev), Color(renkli) seriler de var... Ayrıca listeye aldığım ama numaralandırmadığım 27 sayı çiko serisi var... Şimdi de 6 sayılık Çiko mini seri var...

Maceralar 13 sayfadan (Smiling Joe) 513 sayfa (Kabus) arası değişkenlik gösteriyor... İlk maceralar kısalı uzunlu, bazen karışıklık da arz edebiliyor... Sonlara doğru maceralar cilt bazında olmaya başladı ve devam ediyor (Yeni Seri genelde 2-3 cilt bir macera oluyor). Bir ara gandor üstad macera bazında bir liste yapmıştı... Ben o listeyi devam ettirip geliştirdim...

Yaşlıkurt üstad İtalyan Renkli Koleksiyon Serisini sunuyor...

Gandor Üstadın başlattığını (siyah beyaz) Ert1569 gayet güzel renkli olarak devam ettiriyor... Bunlara kapak da yapıyor... Yaptıkları kesme yapıştırma değil... Mesela başladığı sayılar bende küçük harfli yazılmış kitaplar olmasına rağmen balonlama yapılmış ve büyük harf olmuş... 1-2-3 başladığı sayıya bu şekilde numaralandırma yapıyor...

Neyse konu dağıldı uykum da geldi yazarım sonra...

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Renkli ve Zagor kelimelerini yan yana koyunca bir fumetticinin kulağına müzik gibi geliyor.:)
Her sayfası ayrı bir keyifle okunacak bu paylaşım için çok teşekkür ediyorum...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
214. Korku Nehirde Kol Geziyor (La paura scorre sul fiume)
(Doğan: 16/17)
Yazan: Maurizio Colombo, Çizen: Raffaele Della Monica,
Tarihi: 96.05, Sf: 188 (101-290), Orj: 370-371, Lal: 95b-95c.
101. Korku Nehirde Kol Geziyor (La paura scorre sul fiume), 139. Mississippi’nin Kraliçesi (La re¬gina del Mississippi), 173. İntikamcı (Il vendicatore) (370), 197. Gölgedeki Bıçak (Una lama nell'ombra), 234. Albayın Sırrı (Il segreto del colonnello), 260. Kesik Baş (Il tagliatore di teste) (371).
(Lucky Mermaid adlı nehir gemisine binen Zagor ve Çiko Gambit ile tekrar karşılaşır. Bu arada gemide cinayetler işlenmektedir.)

Bunu da okuyun: (Special ve eki):
213. Kara Ruh (Anima nera)
(Oğlak: em1)
Yazan: Mauro Boselli ve Maurizio Colombo, Çizen: Gallieno Ferri, Kapak Gallieno Ferri,
Tarihi: 96.04, Sf: 128 (129-256), Special: 08
003. Kara Ruh (Anima nera), 032. Belirsiz Kardeş (Fratello oscuro), 066. Karanlığın Ordusu (L’armata delle tenebre), 096. Zamanın Sonu Düellosu (Duello alla fine del tempo).

Sp08. Kimberly İçin Bir Şarkı (Una canzone per Kimberly)
Yazan: Moreno Burattini, Çizen: Gallieno Ferri, Kapak: Gallieno Ferri,
Tarihi: 96.04, Sf: 32 (003-034), Special: 08 ek
003. Kimberly İçin Bir Şarkı (Una canzone per Kimberly)

Tsubasa

Admin
11 Mar 2009
530
1,176
Yeni mesajlar kısmı bizler tarafından seçilerek yapılan bi durum değil, sistem belli kriterlere göre listeliyor, baktığınız mesaj bir daha çıkmayabilir, belirli bir saatten sonra sistem yeni olarak görmeyebilir veya yazılan yeni mesajlar dolayısıyla altta kalmış olabilir vs vs. Bir de son konular kısmı var o da benzer şekilde çalışsa da baktığınızda göremediğiniz konular olabilir. Bunlar sistem tarafından otomatik ayarlanan şeyler bir endişeniz olmasın.