cbr yi pdf ye çevirme

bylrzgr

Kıdemli Üye
16 Tem 2011
222
203
arkadaşlar kindle da çr okumak için cbr yi pdf ye çavirmem lazım bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
Toplu olarak birleştirebileceğin program var orda seçim yapıyorsun tüm jpegler tek pdf de toplanıyor. nette FM-JPG-To-PDF-Converter-Free-Setup şu şekilde arat bulursun.

samuray64

Süper Üye
17 Eyl 2009
943
1,966
28:58 E - 41:01 N
jpg lerin sıra numarası doğru olmalı
örneğin; 001 002 003 diye
klasörün içinde bütün jpg leri kontrol et,
sonra programdan ya klasörü göster yada
klasörü convert programının içinden aç hepsini seç convert et.
sorun olmaması lazım.

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Selam arkadaşlar;
ben de tam tersini yapmak istiyorum. Yani;
pdf dosyalarını jpeg'e ceviren program ariyorum.
Forumda bir ara bahsi geçmişti sanırım ana bulamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim,,

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
...pdf dosyalarını jpeg'e ceviren program ariyorum...
Sevgili Okan bu söylediğini Gimp ile yapabilirsin. Ayrıca Gimp yaptığın tüm grafik çalışmalarında işini çok kolaylaştırır. Denemende yarar var.

Aşağıdaki bağlantıdan indirip kurabilirsin. Orada 3 ayrı paket göreceksin. Önce ortadakini (GTK kütüphanesidir), sonra üsttekini (Gimp programıdır), en son olarak da en alttakini kur (Bir çok ilave filtre vb.araçlar vardır)...

rokesmith

Yeni Üye
28 Eki 2014
23
10
arkadaşlar kesin bi şekilde çözdünüz mü benim güzel bi çözümüm var. dopdfyi indirip kuruyoruz, cbr dosyasını açıyoruz içindekilerin hepsini tutup wörde sürüklüyoruz daha sonra da dosyayı farklı kaydediyoruz kayıt yeri masaüstü olsun daha kolay olur. daha sonra dopdf i açıyoruz ve browse deyip masaüstünde wörd dosyasını seçiyoruz ve daha sonra da create deyip bekliyoruz. dergi ya da kitap belgelerime kaydedilmiş oluyo. iyi akşamlar.

odemiralp

Yeni Üye
4 May 2014
8
8
Arkadaşlar, calibre adında bir program var. cbr uzantılı çizgi romanlarınızı istediğiniz formata rahatlıkla çevirebilirsiniz.

odemiralp

Yeni Üye
4 May 2014
8
8
calibre adında bir program var. o program ile elnizdeki cbr uzantılı dokümanlarınızı istediğiniz formata çevirebiliyorsunuz.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,506
Başkaları da var elbette ama ben aşağıdakini denedim ve sonuç güzel. Bir klasördeki tüm cbr ve cbz dosyalarını bir seferde pdf haline getirebiliyor. Tersi de mümkün.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Ben manuel olarak yapıyorum.
Şöyle:
cbr'yi rar'a (ya da zip'e) çeviriyorum. Çok kolay, cbr'yi silip rar yazarsanız rar dosyası oluyor. Bazı cbr'ler zip'ten yapılmış oluyorlar, onlar rar olmuyor, zip yazıyorsunuz oluyor. Sonra bu zip ya da rar dosyasını açıyorum. Bir klasör dolusu jpg oluyor. O jpg'lerin hepsini tutup Acrobat Reader'in üstüne sürüklüyorum. "Hepsini bir pdf" yapayım mı diye mesaj geliyor. Yap diyorum. Sonra pdf olarak kaydediyorum.

Biraz uzun ama kesin garantili bir yol.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Ben manuel olarak yapıyorum.
Şöyle:
cbr'yi rar'a (ya da zip'e) çeviriyorum. Çok kolay, cbr'yi silip rar yazarsanız rar dosyası oluyor. Bazı cbr'ler zip'ten yapılmış oluyorlar, onlar rar olmuyor, zip yazıyorsunuz oluyor. Sonra bu zip ya da rar dosyasını açıyorum. Bir klasör dolusu jpg oluyor. O jpg'lerin hepsini tutup Acrobat Reader'in üstüne sürüklüyorum. "Hepsini bir pdf" yapayım mı diye mesaj geliyor. Yap diyorum. Sonra pdf olarak kaydediyorum.

Biraz uzun ama kesin garantili bir yol.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Ben sevgili ekenciz kardeşimin linkini verdiği programı indirdim ve denedim.Sonuç harika vallahi.Benim gibi teknoloji özürlü-hem de iyi özürlü-biri bile becerdi ise gerisini düşünün artık.Çok teşekkürler ederim.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Windows 10 kullanıyorum. Uzun zamandan beri rar dosyaları cbr olmuyor. Bu Windows 10 ile mi lgili yoksa ne gibi hata olabilir.

Sıkıştırma programı Winrar CBR okuyucu Cdisplayex

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,594
pdf2jpg programı pdf yi gayet güzel jpeg yapıyor.

jpgtopdfconverter hem jpeg-pdf hem pdf-jpeg yapabilirsiniz. Nette var.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,381
bes5uc3 Herhangi bir klasör acikken Göster'e tikla oradan dosya uzantilarini göster'e tikla ondan sonra cbr yapmayi dene. Kemikdillinin yöntemi en iyisi rar dosyasinin icinde cbr uzantili dosyalarda olabiliyor, görerek yapmak en iyisi.

jeriko67

Süper Üye
28 Kas 2015
126
384
Ben sevgili ekenciz kardeşimin linkini verdiği programı indirdim ve denedim.Sonuç harika vallahi.Benim gibi teknoloji özürlü-hem de iyi özürlü-biri bile becerdi ise gerisini düşünün artık.Çok teşekkürler ederim.

Nasıl yaptın?..Bir türlü yapamıyorum!..

Biraz anlatırsan sevinirim!.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
[QUOTE
]bes5uc3 Herhangi bir klasör acikken Göster'e tikla oradan dosya uzantilarini göster'e tikla ondan sonra cbr yapmayi dene. Kemikdillinin yöntemi en iyisi rar dosyasinin icinde cbr uzantili dosyalarda olabiliyor, görerek yapmak en iyisi. [/QUOTE]

Cevabın için teşekkürler

Ama cevapta açıklık yok. Klasör açıkken göster diye aktif olan bir seçenek yok. Ancak rar dosyasını aç yaparsan göster düğmesi var. O da resimleri jpg olarak gösteriyor. Zaten rar daki klasörü çift tıkladığınızda aynı şey oluyor.

Fakat bunun devamı bir şey getirmiyor.

Sorun şu: bir klasör rara çevrildiğinde dosya uzantısını otomatikman rar diye yazması gerekir. İşte rara çevrilen klasör sonuna otomatikman rar yazılmadığı için dosya uzantısını .cbr yazdığınızda dahi rar cbr olmuyor. Tüm sorun bu.

Saygılar.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Rar'ı cbr yapamamak

[QUOTE
]bes5uc3 Herhangi bir klasör acikken Göster'e tikla oradan dosya uzantilarini göster'e tikla ondan sonra cbr yapmayi dene. Kemikdillinin yöntemi en iyisi rar dosyasinin icinde cbr uzantili dosyalarda olabiliyor, görerek yapmak en iyisi.

Değerli Extreme
Cevabınız için teşekkürler

Ama cevapta açıklık yok. Klasör açıkken göster diye aktif olan bir seçenek yok. Ancak rar dosyasını aç yaparsan göster düğmesi var. O da resimleri jpg olarak gösteriyor. Zaten rar daki klasörü çift tıkladığınızda aynı şey oluyor.

Fakat bunun devamı bir şey getirmiyor.

Sorun şu: bir klasör rara çevrildiğinde dosya uzantısını otomatikman rar diye yazması gerekir. İşte rara çevrilen klasör sonuna otomatikman rar yazılmadığı için dosya uzantısını .cbr yazdığınızda dahi rar cbr olmuyor. Tüm sorun bu.

Saygılar.[/QUOTE]

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
506
2,532
calibre adında bir program var. o program ile elnizdeki cbr uzantılı dokümanlarınızı istediğiniz formata çevirebiliyorsunuz.
Calibre her kitapseverin alet çantasında olması gerekli bir program

Sanırım çoğumuz örneğin Calibre nin cbr veya epub gibi dosyaları içindeki görsellerin çözünürlüklerini düşürüp çok daha saklanabilir optimum boyutlara indirebileceğinin farkındayızdır.

Bir bilgisayarda okunabilecek dosyaların birkaçyüz mb ile 100 mb ın altına indirilmiş hali arasında görsel olarak büyük farklılıklar içermemesine rağmen

neden dosya yükleyenler çok büyük dosyaları küçültmeden yüklüyorlar?

neden hem yüklerken kendilerine,

indirirken de indirenlere yük oluyorlar?