Hangi Tablet Tavsiyesi?

zemzeme

Yeni Üye
1 Eyl 2013
3
4
Merhabalar,

Çizgi romanlar ağırlıkta olmak üzere kitapları okuyabileceğim, daha pratik olarak düşündüğüm bir tablet alma isteğindeyim. Bu amaçlar ile tablet kullananların uygun fiyatlı olacak şekilde tablet tavsiyeleri varsa duymak isterim.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Ben de Samsung 7'' Tab4 ve bir de 10.1'' Note 10.1 tablet. İkisi de eski ama benim için hala iş görüyorlar.

Öncelikle kitap okumak için 7'' olan Tab 4 daha kullanışlı. Bir de cebe falan sığıyor. Gayet sorunsuz çizgi roman da okunuyor. Ama görsel keyif için çizgi roman okurken 10.1'' lik tableti kullanmayı daha çok seviyorum.

Benim önerim de bu minvalde olur; elektronik kitabı daha çok okuyacaksanız 7-8 inç bir tablet alınız, çizgi roman için ise 10 ve üstü...

zemzeme

Yeni Üye
1 Eyl 2013
3
4
Teşekkürler yanıtınız için, ben de Samsung marka alayım diyorum ancak ikinci el tablet almaya pek sıcak bakmıyorum, aldıktan sonra çeşitli sorunlar çıkarmasın diye. Bunun yerine Galaxy Tab A SM-T510 32GB 10.1 alayım diyorum. 1.400 TL, sizce bu fiyat çok mudur, çünkü sadece kitap ve çizgiroman için kullanacağım tableti.

ramo78

Süper Üye
11 Eki 2017
536
1,298
CHUWİ Hİ12 TABLET kullanıyorum; çizgi roman için birebir, daha önceden 9.7 ve 10.1 kullandım, eğer 12 inç alamazsan 9.7 inçten sakın şaşma! Tavsiyemdir, pişman olmazsın. 12 inçte tüm kitap ve dergileri tam boy okuyorsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
CHUWİ Hİ12 TABLET kullanıyorum; çizgi roman için birebir, daha önceden 9.7 ve 10.1 kullandım, eğer 12 inç alamazsan 9.7 inçten sakın şaşma! Tavsiyemdir, pişman olmazsın. 12 inçte tüm kitap ve dergileri tam boy okuyorsun.

12 inç satan yer var mı?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Çok zaman sürer ordan getirtmek, bir de kumar oynayacağız. 239 dolar. Bir de sahibinden.com'da var.

zemzeme

Yeni Üye
1 Eyl 2013
3
4
Samsung Galaxy Tab A 8 SM-T290 32GB almaya karar verdim, yarın mağazadan alacağım, görüşlerimi bildiririm.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Öncelikle yukarıda sıraladığınız amaçlarla kullanmak üzere tablet arıyorsanız, kesinlikle Android işletim sistemi tercih etmelisiniz. MacOSx denen insanoğlunun Covid-19'dan büyük başbelasını da tercih edebilirsiniz ancak kesme tahtası ve kahve tepsisinden daha yeteneksiz bir aygıta para harcamanın alemi yok. Önerim Android ve yine kesinlikle Android.

Tablet evden çıkmayacaksa, evden çıktığı takdirde gideceği yer café, restoran, park, bahçe, sahil olacaksa yine yukarıda sıraladığınız ihtiyaçlarınıza göre Samsung Galaxy Tab tam size göre ve üstelik 1400TL fiyat çok uygun, hatta neredeyse bedava diyebilirim. Peki ya bir Samsung tablet ev, café, pastane, postane dışında dünyanın çetin coğrafyalarında çalışmaz mı ? Çalışır, hem de nasıl(en azından benimkisi)...

2014 yılından beri elimden düşmeyen, çok kahrımı çekmiş, benimle dünyaları gezmiş, dağ, tepe, orman, buzul ve çöl görmüş emektar tabletim Samsung Galaxy Tab 2014 Edition 10.1 inç ekran. Üstadım, Manowar gibi tablet! Tabletten çok memnunum. Son fotoğrafı ne denli hoyratça kullanıma maruz kaldığını görmeniz için paylaşıyorum. Tablet sapasağlam da; kılıfı paçavraya döndü...

Bence Çin'den ithalat ile uğraşıp gümrüklerde helak olmayın. Astarı yüzünden pahalıya gelecek ve elinizde garanti belgesi de olmayacak.

halgzl

Yeni Üye
18 Nis 2012
39
94
Ben önce 10.1 inç tablet kullandım şimdi ise 8.4 kullanıyorum bu ölçüyü özellikle aldım çünkü tek elle rahatça tutup okuyabiliyorum .buna dikkat edin derim büyük tabletler cazip gelse bile pratik değil. eğer almak için mağazaları dolaşacaksanız buna dikkat ederek kendi ölçünüzü öğrenin derim.
Bu öneriyi yaptığım herkes önce şaşırsa bile sonradan çok mantıklı buluyor.

İkinci olarak en-boy olarak 4*3 ölçülerinde tablet kitap okuma açısından daha güzel ,ben bunu sonradan öğrendim şimdi kullandığım 8.4 inç tabletim 16*9 ölçülerinde özellikle çizgi romanlarda yükseklik ve genişlik ayarlaması zor oluyor.

Tabletim Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 Tablet SM-T320, gerçi şimdi üretilmiyordur muhtemelen.

Son düzenleme: