Ustura Kemal Geliyor ! Çok yakında e-dergide

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,578
Çizeri Haldun Sevel'in hatıralarından, bütün hikayesiyle Ustura Kemal ve dönemin Türk çizgi romanı röportajı , çok yakında çizgi Diyarı e-dergi sayı 7 de.. Savulun, Ustura Kemal geliyor !...

yayn1.jpg

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Gazetede tek sayfa aoalrak hergü yayınlandığında çizimlerini çok beğenirdim.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Eski günlerde severek takip ederdim. Bir ustura Kemal , birde kel aliçonun güreş tefrikaları unutulmaz. Heyecanla bekliyoruz.

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
Ustanın günlük bantlarını nasılda keyifle okurdum ve en çokta etkileyen çocukluğumuzun geçtiği yerlerde ki İstanbul'un ahşap evlerini belgesel tadında resmetmesiydi .Bir de yaşantısında da maceracı ruhu yaşaması ayrı bir özellikti .
Sabırsızca bekliyorum:)

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Lise yıllarında tanışmıştım kendisiyle, o zamanlar Moda'da oturuyordu belki halen Moda'dadır. Ustura Kemal bizzat kendisi zaten :). Merakla bekliyorum :)

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
Galiba Ustura Kemal yakınlarda bayağı ses getirecek :rolleyes:

30.01.2011
Ustura Kemal geri dönüyor
Ressam Haldun Sevel’in çizgi roman kahramanı ‘Ustura Kemal’, ikinci kez sinemaya uyarlanıyor. Peki Ustura Kemal'i hangi sevilen oyuncu canlandıracak?

13349_b.jpg

Gün Gazetesi’nde 1972 yılında ressam Haldun Sevel’in çizmeye başladığı ‘Ustura Kemal’, kısa sürede geniş kitlelerin ilgisini çekmişti. Öyle ki, Gün Gazetesi’nin tirajları bu karakter sayesinde ikiye katlanmıştı.

Aralıksız 28 yıl boyunca her gün okurlarıyla buluşan ‘Ustura Kemal’, bir çizgi roman klasiği haline geldi. 1915-1920 yılları arasındaki mütareke döneminin İstanbul’unda vatanperver bir kabadayının maceralarını konu alan ‘Ustura Kemal’in yayınlandığı ilk günlerde gördüğü ilgi yönetmen Mehmet Aslan’ın da dikkatinden kaçmadı. Senaryosunu da yazan Mehmet Aslan, Fikret Hakan, Yıldırım Gencer, Atilla Ergün ve Hüseyin Zan’ın başrollerini paylaştığı ‘Ustura Kemal’i sinema filmi olarak 1972’de beyazperdeye uyarladı. O dönemde filmi de tıpkı çizgi roman gibi büyük ilgi gördü.

FİLMDEN SONRA DİZİ
‘Ustura Kemal’, 39 yıl aradan sonra bir kez daha sinemaya uyarlanıyor. Ahmet Yurdakul’un senaryosunu yazdığı, Mustafa Şevki Doğan’ın yöneteceği filmde ‘Ustura Kemal’i Bülent İnal canlandıracak. ‘Ustura Kemal’in çekimlerine yaz başında başlanacak, gösterim tarihi ise aralık ayı.

Su Film’in yapımcılığını üstlendiği film gösterimden çıkmasının hemen ardından televizyon dizisi haline getirilecek. Televizyon dizisinin yayın tarihi ise Ocak 2013 olarak belirlendi. Gerek sinema filminde gerekse televizyon dizisinde Bülent İnal’a hangi oyuncuların eşlik edeceği henüz belirlenmedi. Su Film’in bu konudaki çalışmaları devam ediyor.

Alıntı:HT MAG