Dylan Dog Hoz Comics! Klasik Seri Sayı 32 Ucube Johnny

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,696
TAM 35

Yaşadığımız bu devirde hâlâ dostluğa, vefaya, sözün senet olduğuna inanan, huzuru çizgi romanlarda arayan ve dolayısıyla ucube gözüyle bakılan benim gibi tüm ucubelere ithaf edilmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,702
"Ol mahiler ki derya içredir, deryayı bilmezler"
Sevgi, dostluk, vefa, söze sadakat gibi terimler
Derya'nın suyudur, su olmayınca adın derya olsa ne yazar.
Mahi'den öte birşey değilsin.
...
Dostum sağlı-sollu indiriyorsun.
Emek ve paylaşımların için teşekkürler.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,916
NeverLand
"Hepimiz ucubeyiz!" :)
Son dönemdeki İtalyan rüzgarından etkilenerek
bu akşam Dylan Dog okuyacağım.
Çok teşekkürler kardeşim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,663
Kasımpaşa
Ucubelerle işim olmaz..
Sizi gidi pis ucubeler..
Gidip kendime daha güzel insanların olduğu bir site bulayım..
Ne la o tozlu kitaplar..
Adı sanı bilinmez kovboylar..
Töbeler olsun..
Ucubikler..

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Yaşadığımız bu devirde hâlâ dostluğa, vefaya, sözün senet olduğuna inanan, huzuru çizgi romanlarda arayan ve dolayısıyle ucube gözüyle bakılan benim gibi tüm ucubelere ithaf edilmiştir.
Yalnız değilsiniz . Paylaşım için teşekkürler .

12 Şub 2010
15,006
543,776
Gerçekten Oskar'lık bir senaryo, harika bir macera.

İlk olarak Dylan Dog'ın kalın cildinde okuduğumda aylarca etkisini devam ettirmişti. İkinci kez okumakta uzun süre tereddüt etmiştim. Yüreğim kaldırmıyordu çünkü.

Dylan Dog'u çok sevmemde ve hakkındaki düşüncelerimin oluşmasında bu macera ile birlikte köpeklere karşı gösterdiği sevgi ve şefkate çok rastladığım maceralardır.

İnsanlık tarihinde vahşet ve barbarlığın sürmeye devam ediyor olması yanında güzel şeylerin de az da olsa olumlu gelişmelerle tanığı oluyoruz.

Delilerin içine şeytan girmiş denilerek zincirlendiği, engellilere ucube denildiği, çeşitli sıfatlarla aşağılandığı çağlardan sonra, dünya çapında yavaş yavaş da olsa sinema, basılı ve görsel yayınlarda olumlu ve tekin bir kamuoyunun oluşmakta olduğu bir gerçek.

Bu alanda kronolojik sıralamayla önce aydınların, sonra Birleşmiş Milletler bünyesinde Unesco'nun ve en büyük pay ise sivil toplum kuruluşlarının çaba ve etkileri rol oynamakta.

Sevgili Mehmet Ali'ye bu muhteşem paylaşımı ve özellikle güzel yüreğini paylaştığı için teşekkür ediyorum.

kparker

Süper Üye
5 May 2012
157
834

Yaşadığımız bu devirde hâlâ dostluğa, vefaya, sözün senet olduğuna inanan, huzuru çizgi romanlarda arayan ve dolayısıyle ucube gözüyle bakılan benim gibi tüm ucubelere ithaf edilmiştir.

sayın Mehmet Ali,

yorumunuz "bu koca koca adamlar bu çağda neden hala çizgi roman okurlar, buralarda çizgi romanlarını paylaşırlar?" sorusunun en güzel yanıtı olmuş.

elinize sağlık.

hepimiz "ucubeyiz"

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Mehmet Ali Hocam ile Dylan hakkında konuşmalarımızdan birinde bana bu hikayeyi tavsiye etmişti. Kendisine bu kitabı bize kazandırdığı için teşekkür ederim.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,393
Teşekkür

Teşekkürler,Mehmet Ali üstadım.Ellerine ,yüreğine sağlık.Selamlar.