Dylan Dog Bonelli Comics Dylan Dog & Martin Mystere Dünyanın Sonu (Balonlama)

lemazmatik

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
221
204
Daha dün düşünüyordum şunun devamının balonlaması gelsin diye bugün geldi :2: teşekkürler ikiniz çok güzel giriş yaptınız valla

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Eline sağlık dostum,güzel bir kitap,fakat zorlu bir kitap,emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
69
Eline sağlık, nadide ve koleksiyonluk eserler. Umarım devamı gelir(sesimi duy bonelli comics)

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
dylan dog okumuyorum ama hem martin olduğu için hemde balonlama olduğu için türkçesi henüz basılmamış diye düşünüp bu macerayı indirip okumak istedim. balonlamacı arkadaşlar sayesinde çizgi roman sever bir çok kişiden imtiyazlıyız. onlar kimbilir ne zaman okuyacak.hem bizleri buluşturan sitemiz hemde özel hayatından çalarak balonlama yapan arkadaşlara teşekkür ederim. birde değinmek istediğim bir noktayıda söylemeden geçmeyeceğim. yapılan balonlama çizgi romanların bir çoğunun türkçesi olduğunu gördüm. farkı belki renkli olması, belki başka birşey.. madem bir emek veriliyor, bari türkçe basılmamış ve hiç okumadığımız maceralar balonlansa diyorum hiç olmazsa yeni maceralar okumuş oluruz. şahsi fikir olarak okuduğum bir maceranın renkli olması benim acımdan çok birşey farketmiyor. yinede takdir balonlayan arkadaşların , emeklerinin değeri elbette ölçülemez..

rahip

Yeni Üye
20 Tem 2009
28
18
dylan dog okumuyorum ama hem martin olduğu için hemde balonlama olduğu için türkçesi henüz basılmamış diye düşünüp bu macerayı indirip okumak istedim. balonlamacı arkadaşlar sayesinde çizgi roman sever bir çok kişiden imtiyazlıyız. onlar kimbilir ne zaman okuyacak.hem bizleri buluşturan sitemiz hemde özel hayatından çalarak balonlama yapan arkadaşlara teşekkür ederim. birde değinmek istediğim bir noktayıda söylemeden geçmeyeceğim. yapılan balonlama çizgi romanların bir çoğunun türkçesi olduğunu gördüm. farkı belki renkli olması, belki başka birşey.. madem bir emek veriliyor, bari türkçe basılmamış ve hiç okumadığımız maceralar balonlansa diyorum hiç olmazsa yeni maceralar okumuş oluruz. şahsi fikir olarak okuduğum bir maceranın renkli olması benim acımdan çok birşey farketmiyor. yinede takdir balonlayan arkadaşların , emeklerinin değeri elbette ölçülemez..

Merhaba...
Bu macera türkiyede yayınlandı. Ancak çok uzun süre geçmiş olmasına ve bazı arkadaşlarımızda bulunmasına ragmen ne yazık ki taraması yapılmadı. Arşivlik bir sayı olması ve bir çok macerada bu özel sayılara atıfta bulunulması sebebiyle de okunması gereken maceralar arasındadır. Bende arşivlerde yerini alması adına daha önce fotoğraf çekimi olarak yayınlanmış ama okuması çok zor olan bir paylaşımdan yola çıkarak türkçe orjinaline göre balonlamasını yaptım. Gönül isterdi ki daha önce taraması yapılmış olsun ve bu kadar emek ve zamanı da türkiye de yayınlanmamış başka eserlerere yöneltelim ama maalesef taraması yapılmadığı için balonlamak zorunda kaldık. Neticede arşivlerimizde ki yerini aldı bu macera da. Umarım okurken keyif almışsınızdır.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili rahip;
sizden öncelikle özür dilerim
Nasıl uyumuş ve farkedememişim bu emeği
gerçekten üzüldüm..
albaya da teşekkür ederim, bulmama vesile oldu diye..
Henüz indirmedim..
Ancak şimdiden gecikmeli de olsa teşekürümü kabul ediniz.
Sevgi ve saygılarımla.

fucer

Yeni Üye
12 May 2012
10
1
çok güzel bir hikaye deyip öncelikle tarayan ve paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. dil konusunda bir şeyi merak ediyorum, italyanca orjinalinden tarayan arkadaşın çevirisi mi yoksa türkçe kopyasından alıntı mı? her zamanki üsluptan biraz daha farklı geldi bana ve açıkçası da hoşuma gitti. ve bu arada henüz okumayan arkadaşlar bundan önce ad-de yayınlarından çıkan ve benimde favori dylan(atipik de olsa) maceralarımdan olan " alfa ve omega" yı okurlarsa alacakları haz artacaktır sanıyorum

rahip

Yeni Üye
20 Tem 2009
28
18
çok güzel bir hikaye deyip öncelikle tarayan ve paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. dil konusunda bir şeyi merak ediyorum, italyanca orjinalinden tarayan arkadaşın çevirisi mi yoksa türkçe kopyasından alıntı mı? her zamanki üsluptan biraz daha farklı geldi bana ve açıkçası da hoşuma gitti. ve bu arada henüz okumayan arkadaşlar bundan önce ad-de yayınlarından çıkan ve benimde favori dylan(atipik de olsa) maceralarımdan olan " alfa ve omega" yı okurlarsa alacakları haz artacaktır sanıyorum

Merhaba...
italyanca orjinal taramasını kullanmış olmama ragmen çeviriyi oğlak yayınlarına ait maceraperest çizgiler serisinden çıkan türkçesine göre düzenledim. Yanlış hatırlamıyorsam çeviri Sn. Zeynep AKKUŞ'a aitti. Ben sadece türkçe taraması mevcut olmadığından dolayı düzenlemesini (balonlama) yaptım.

Son düzenleme: