Bozuk hard diski kurtarmak için yardım

Bozuk hard diski kurtarmak için yardım

Duyurular

Like Tree28Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17.Mart.2014, 13:13   #1
Çeviri Balonlama

grreenman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 21835
•Rep Seviyesi :
grreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond reputegrreenman has a reputation beyond repute
grreenman - MSN üzerinden mesaj gönder
Standart Bozuk hard diski kurtarmak için yardım
Merhaba,

2009 yılından bu yana arşivini yaptığım tüm e-kitap, yerli ve yabancı çizgi romanlarımın olduğu hard diskim arızalandı. İçinde ps3 oyunlarım da vardı. Tam 1,5 terabayt dosya!

Hard diski bilgisayara taktığımda ışığı yanıp sönüyor ama bilgisayar hard diski tanımıyor.

2 farklı bilgisayarda denedim, sonuç maalesef aynı oldu.

hard disk modeli western digital, prizli, 2 terabayt.

İçindeki dosyaları nasıl kurtarabilirim, nereye başvurabilirim konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok mutlu olurum.

"Ben yapabilirim" diyen arkadaşlara hard diski posta ile gönderebilirim. Ödül olarak da 1 terabaytlık bir harici disk hediye edebilirim.

Bütün o kadar dosyaları tekrar oluşturmak, indirmek, toplamak benim için imkansız!

Şimdiden yardımcı olmak isteyen arkadaşlara .çok teşekkür ederim.
vkopuzoglu ve Shoryuken bunu beğendi.
grreenman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17.Mart.2014, 13:58   #2
Onursal Üye

atsinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 157532
•Rep Seviyesi :
atsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond reputeatsinaa has a reputation beyond repute
Benimde WD 2Tb bir HD arızalandı, içinde 3,5 inçlik hd var bunların. Ben hard diski söküp bilgisayara bağlayıp içindeki veriler ulaşmıştım ama benim durumumda hd sağlam hd kutusundaki devre arızalıydı.
Profesyonel veri kurtarma şirketleri kurtarır ama onlarda çok ciddi para alıyor. Mekanik arıza yoksa verilerini kurtarma şansın var. Emniyette polisler EnCase Forensic diye bir program kullanıyor sistem imajı almak ve veri kurtarmak için. Nette mevcut. Onu deneyebilirsin. Veya başka alternatifleri de kullanabilirsin.
grreenman ve vkopuzoglu bunu beğendi.
Alt 17.Mart.2014, 14:08   #3
Yeni Üye

uluduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 8366
•Rep Seviyesi :
uluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond reputeuluduz has a reputation beyond repute
Aşağıdaki link'in yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ve ayrıca,ortalama bilgisayar bilgisine sahipseniz - HDD Regenerator,HDD Health...gibi programları deneyebilirsiniz.
grreenman bunu beğendi.
uluduz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17.Mart.2014, 14:59   #4
Süper Üye

atlas364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 60646
•Rep Seviyesi :
atlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond reputeatlas364 has a reputation beyond repute
bozuk hard diskimi bilgisayarcı Linux sistemi ile onarıp açtı bilginize
grreenman bunu beğendi.
atlas364 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17.Mart.2014, 15:48   #5
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hadon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 193448
•Rep Seviyesi :
hadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond repute
Kurtarma hizmeti veren firmaların büyük rakamlar istediği biliniyor; tekrar bulabileceğiniz çizgi roman vb.şeyler için onların istediği parayı muhtelemen vermek istemezsiniz.

Rastgele programlarla kurtarma yapmaya çalışmasanız iyi olur. Böyle bir denemenin, doğru programla kolayca kurtarılabilecek verileri zor kurtarılır hale getirebildiğini okumuştum.

Atlas364 arkadaşımızın söylediği gibi, bir Linuks çalışan CD ile (işlem yapmadan) içindeki verilere ulaşılıp ulaşılamadığına bakılabilir.

Bunun için, diskin bilgisayarda dahili harddisk olarak takılı olması iyi olur. Disk takılıyken bilgisayarı Linuks çalışan CD ile açıp içini kontrol edebilirsiniz. Bu aşamada, diski görüyor ama düzeltilmesi gerektiğini söylüyorsa, düzeltme emri vermeyin; yoksa içindeki dosyalar silinebilir. Eğer sorunsuzca ulaşılabiliyorsa, içindekileri başka bir diske aktarırsınız.

Konuyu özel mesajla bir de Hakansait arkadaşımıza sorun. O hem çok eski bir bilgisayar kullanıcısıdır, hem de benzeri bir sorunu yakın geçmişte yaşamıştı.
Alt 17.Mart.2014, 16:16   #6
Süper Üye

"penGO" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 125882
•Rep Seviyesi :
"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute"penGO" has a reputation beyond repute
Seneler evvel benim de başıma gelmişti...
İşyerinde kulllandığım Mac'te OS sisteminde kurtarmıştım...(Linux ta olur...)
Dosyaları başka bir hardiske kopyalamış ve tekrardan mac OS'ta formatlamıştım...
Şimdi Windows'ta halen çatır çatır çalışıyor....
Sorun sizin hard diski, bilgisayarınız açıkken birden kapatmanızdan kaynaklanıyor...
atlas364, grreenman ve vkopuzoglu bunu beğendi.
"penGO" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17.Mart.2014, 16:33   #7
Yeni Üye

onurys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
onurys is on a distinguished road
Eğer fiziksel bir arıza mevcutsa çok zor,sorunu tespit etmek gerekir,ki o da buradan mümkün olmayabilir. Fiziksel arıza mevcutsa,bunu profesyonel birinin yapması gerekir,baya zahmetli ve para harcatır size. Fiziksel bir arıza yoksa,ve yakınlarda halledebileceğiniz biri yoksa,işyerime yollarsanız halletmeye çalışırım. Fakat garanti veremem,yapamayacak olursam aldığım gibi geri yollarım
atlas364, grreenman ve Shoryuken bunu beğendi.
onurys isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17.Mart.2014, 18:16   #8
Onursal Üye

necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 55533
•Rep Seviyesi :
necdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond reputenecdet has a reputation beyond repute
Sayın Arkadaşım,öncelikle geçmiş olsun,geçen hafta aynısı başıma geldi,öldüm öldüm dirildim.Bende de senin gibi kitaplar,filmler bir de üstüne torunumun 7 yıllık film ve fotoları vardı.2 terebayt elektrikli harici harddisk.Herzamanki gibi dizüstü bilgisayara bağladım,yok görmüyor.Hemen torunumun bilgisayarına bağladım o da görmedi.Bittim dedim.Sonra aklıma masa üstü büyük bilgisayara bağlamak geldi.Çok şükür çalıştı.Söküp tekrar iki dizüstü bilgisayara bağladım çalıştı.Şu an bir sorun yok.Bilenmiyorum siz masa üstüne mi bağladınız?İnanın çok üzüldüm.Keşke size yardımcı olabilseydim.Sadece Allah razı olmanız yeterli.Yanlız aklınızda olsun donanımı güvenli kaldırı kullanmadan ve harici harddiskin ışığı tamamen sönmeden ne elektrik kesin ne de kabloyu çıkarın.Dilerim düzelir selamlar.
necdet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mart.2014, 01:43   #9
Onursal Üye

lenard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 270249
•Rep Seviyesi :
lenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond reputelenard has a reputation beyond repute
Benim de harici hard diskim bozulmuştu,tamir ücretleri tuzlu olduğundan yaptırmadım.Uzun bir süre durdu öyle,bir arkadaşım ben yaparım dedi,verdim..Ondan da bir sonuç çıkmadı..Ben de tövbe ettim hard disk kullamaya..Tüm indirdiğim filmleri,müzikleri,çizgiromanl arı bir daha indirdim ve boş dvd'lere yazdım..Zahmetli oldu ama hiç değilse kafam rahat...Verilerin hepsi birden gideceğine parça parça gider (şimdiye kadar tek zayi olmadı) ,kolayca telafisi sağlanır..Zaten elektronik cihazlar içinde en kolay bozulan cihaz harici hard disk..Hiç güven vermiyor..Onca emeğe yazık oluyor..
lenard isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mart.2014, 02:54   #10
Onursal Üye

İskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 54875
•Rep Seviyesi :
İskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond repute
Çok kaliteli hard disk almak gerekir, sırf ucuz diye ne olduğu belirsiz üfürükten markaları kullanmayalım.
grreenman, vkopuzoglu ve onurys bunu beğendi.
İskenderunlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil