Tarayıcım Windows 8 de çalışmıyor,yardım...

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Canon PIXMA MP 110 yazıcı tarayıcım var. XP 'de yıllarca kullandım. Geçen laptop'u değiştirince Windows 8'e geçtim, ne yaptıysam çalıştıramadım. Canon'un hangi proğramını yüklemem gerek bilemedim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Vue Scan diye bir program var. Bununla hemen hemen her tarayıcı çalışıyor. Bir deneyin isterseniz. Sürücü yüklemek gerekmiyor.

Futurama

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
128
274
Tarayıcının tam adıyla internette aratmanı tavsiye ederim.Özelliklerinde uyumlu sistemler yazar büyük ihtimal.

CAN_AVAR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2013
177
251
Benimde eski HP yazıcı tarayıcı windows7 ile sürücüsü olmadığı için bir türlü programları yüklenmiyordu VueScan ile orhinal yazılımlarından daha iyi sonuçlara ulaştım öneririm.

Beydaba

Süper Üye
7 Mar 2010
92
446
Sevgili dostum tarayıcının sitesinden güncel driveri indirdin mi?

Genelde yeni versiyonları hemen verirler.Benimde işletim sistemim 8.1. Zaman zaman bir çok konuda sorun yaşıyorum tabletimi tanıtamadım.Abby'i zor çalıştırıyorum 3.0 harici HDD'm var 3.0 çıkışlar tanımıyor..Yapacak bir şey yok katlanacağız..

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
İlgi gösterip cevap yazan tüm dostlara teşekkürler. Yazılanlara ilişkin ; VueScan proğramını kurdum, yazıcıyla bağlantı kuramıyor. Yazıcımı adıyla google'a yazıp arattığımda sonuç vermiyor, önerdikleri bir şeyi değiştirmiyor.Hata uyarısında da "gerekli yazılım yüklü değil "yazıyor. Az önce internet aramalarımda teknik servislerine yönlendirildim. İstanbulda bir adres. Saat geç oldu, yarın arayacağım. Bakalım çözülecekmi...

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
mp 110 değil ama mp 250 serisi için sorun giderme ile ilgili video kaydı burda varmış. Belki işinize yarar. Önce üye olmanız gerekiyor. Kolay gelsin

tsts61

Yeni Üye
1 Haz 2009
5
3
Canon Yazıcı

DriversCollection.com sitesinde Canon başlığı altında aradığın yazıcının W8 ve W8 64 bit sürücüsü bulunuyor.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Tarayıcınızın Windows 8 sürücüleri yok görünüyor. Vue scan programı da canon sürücüleri yüklü olmadan çalışmadığını söylüyor. Bu durumda işletim sistemi uyumsuzluğu nedeniyle tarayıcıyı kullanamayacaksınız gibi görünüyor.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Bunun dolaylı bir çözümü var aslında. VMware Player ile, sanal bir pencere içinde windows XP minimum kurulum yaparsanız (word vs. yüklemeden) tarayıcınızı tanıtıp kullanabilirsiniz.

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Tarayıcınızın Windows 8 sürücüleri yok görünüyor. Vue scan programı da canon sürücüleri yüklü olmadan çalışmadığını söylüyor. Bu durumda işletim sistemi uyumsuzluğu nedeniyle tarayıcıyı kullanamayacaksınız gibi görünüyor.

Evet.Tarayıcımın Windows 8 uyumlu yazılımı yokmuş. Anladığım artık bana yeni bir tarayıcı gerek...

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
Yazıcımla ilgili en son geldiğim nokta, bendeki yazılımın 64 bit olmamasıymış. MP110 64 bit olarak internetten indirdim, sorun çözüldü. Bu arada Canon destek hattının yazıcımı windows 8 ile kullanamayacağımı bana söylediklerini de belirteyim. Demek ki her yardımları sağlıklı olmuyor, ayrıca kendimin araştırması gerekiyormuş...

Son düzenleme: