Neden tarama yapıyoruz?

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Sevgili dostlar...Birkaç ay öncesine kadar çizgiromana yıllarca ara vermiştim.Malum forumlar sayesinde tekrar hastalık (!)depreşti.Başladık yine okumaya.Önceleri netten indirip okudum.Sonra satın almalar ve ...Evet ardından hastalık .Hangi hastalık mı?Tarama hastalığı.İnanın birkaç gündür tarayıcım susmuyor.Uykum gelmeyince tarayıcının karşısına geçip başlıyorum taramaya.Ancak öyle uykum geliyor.Bir de kazın ayağı başka ..Arkadaşları memnun etme duygusu.Ama sanırım en önemli neden kendi e-kitap arşivimi oluşturma isteği.Buyrun bu hastalığı birlikte yenelim.Yeni yepyeni paylaşımlarda bulunmak dileğiyle.(Şimdilik arşivimdeki paylaşımları arkadaşların paylaşmasını bekliyorum .Ben kendi taramalarımı yükleyeceğim .arada eksik kalırsa yüklerim...)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
evet dostum hastalık,fakat güzel ve iyi hastalık.Benim tarayıcım yok bu gidişle bir tane almak mecburiyetinde kalacam ama insanların arşivindeki kitapları saklayıp paylaşıma açmaması çok acı çünkü herkesin belirli yaşlarda okumak isteyipte çeşitli nedenlerden dolayı okuyamadığı kitaplar,en azından şimdi elindekileri paylaşmaları daha güzel olur sanki paylaşınca elindeki kitapların gideceğinden korkuyorlar,paylaşımlar paylaşıldıkca büyür ve güzelleşir.Yeni yepyeni paylaşımlarını merakla bekleyeceğim dostum,taramaların ve paylaşımcıların artması dileğiyle

mnyyf1453

Süper Üye
9 Tem 2009
500
130
kardeşim kolay gelsin bekliyoruz sagol

-------------------------------------------------------------
İnan.!...............ama yalnızca bildiğin gerçeklere

Güven.!...........ama yalnızca içinde bağlandıklarına.

Sev.!................ama yalnızca hak edenleri.

paylaş.!...........ama yalnızca değerini bilenlerle

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,692
TAM 35
Evet tarama yapma ve bu vesileyle bunları paylaşma resmen hastalık insanın kanına girdimi bir kere kurtulması imkansız.Eskiden bende sadece indirir ve okurdum.Daha sonra bu indirmeler imkansız hale geldi.(açıklama yapmaya gerek yok herhalde)Ama çizgi diyari kurulduktan ve ben üye olduktan sonra baktım ki kimse tarama yapmaya zorlanmıyor ayrım yok.Elimdekileri yani başka arkadaşların taramalarını siteye yükledim(burada şunu belirtmek zorundayım bunları yüklerken tarayan kişinin ismini asla silmedim.Her kim olursa olsun.Harcanan bir emek söz konusu çünkü)daha sonra bende tarama yapma ihtiyacı hissettim.Daha önceleri ne kadar zorlanırsa zorlansın böyle bir istek duymamıştım.Şimdi elimden geldiğince bunları tarayıp sizlerle paylaşıyorum.İmkanı olan arkadaşlar bence sizde bir deneyin ne kadar zevkli olduğunu anlayacaksınız.