Veda gibi ama değil

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Eminim ki başlık sizin kafanızı karıştırdı.
Malum okullar açılıyor ben de liseye
başlıyorum. Benim için yeni dersler,
yeni okul ve yeni bir dönem daha
başlıyor. Ben lisenin önemli bir
dönüm noktası olduğuna inanıyorum.
Ve düşündüm ki her zaman giremeyebilirim.
Belki bugün tekrar girerim,
belki yarın girerim veya girmem
hiçbir şeyin kesin olmadığını
bildiğim için düşüncelerimi
bir an önce sizlerle paylaşmayı
düşünüyorum. Yazıya geçeyim:
Eminim ki bir sürü hatam olmuştur
mutlaka, kırılmışızdır, üzülmüşüzdür...
Ama mutlu olduğumuz anlar benim için
daha önemliydi. Bu diyarın yeri
bende başka diyebilirim.
Sürekli girenler bilir geçen
sene Mayıs ayından bu sene
haziran ayına kadar çok az
aktif oldum. Ve sevinerek söylemeliyim ki
bu geçirdiğim 3 ay ise o ayları
silkip atmaya yarayacak derecede
güzeldi. Eğlendik, güldük ve öğrendik.
Elimden geldiğince öğrenmeye
ve uygulamaya çalıştım. Ben
foruma kaydolduğumda
genellikle site veritabanına alışık
olduğum için zorlanmıştım. Fakat
özel mesajlarım üzerine
Büyük Beyaz usta yardımıma
koşmuştu. Sonradan bana
çok yardım eden oldu, ve söylemeliyim ki
bu yardım edenler yöneticiden
yeni üyeye kadar uzanıyordu :)
Sonuçta hem kendimi de geliştirdiğimi
düşünüyorum. Ve kimse unutmasın
ki bu siteyi kuran Tsubasa abimden
yeni kaydolan Jackass ve Flying Turkman'a
kadar hiç kimseyi incelemeden bırakmadım.
Herkesi de kontrol ettim diyebilirim.
Yani kimseyi unutmadım. Bu
arada bahsetmeliyim ki lafı gelmişken
Kroker ve Neptunn hocalarımızı da
tekrar diyarda bekliyoruz :)
Herkesi inceledim ki yeni katılanlar
bile bu dostluk ortamına çok kolay
ayak uyduruyor. Son olarak herkese
teşekkürler inşallah elimde olan
Smith Tim dergisi , Conan balonlaması
ve L-Manyakları da yapmaya fırsatım
olur da sizlerle paylaşırım.
Tekrar ve tekrar bir hata yaptıysam
affola üstadlarım,hocalarım,abilerim,
kardeşlerim ve candostlarım...
Herkese iyi ve neşeli günler dilerim.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Ben bu Şükrü'yü döverim :)
Sevgili kardeşim veda ne demek?
Sen elbette önce okuluna ve derslerine odaklancaksın.
Ne zaman fırsat bulursan o zaman girersin (üniversiteye kadar demedik kesin döverim! )
Eğer ki sana biraz olsun değerlerimizi aşılayabildiysek ki öyle olduğunu düşünüyorum ne mutlu bizlere.
Sevdiğimiz güzel kardeşimizsin sen bizim.
Öf yine duykulandım bak?
Yönetici arkadaşlardan Şükrü'yü dövmek için izin istiyorum!!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili Şükrü veda yazını büyük bir keyif ve beğeni ile okudum..Aslında veda yerine zorunlu kısa bir ara deseydin daha iyi olurdu..Oğlumla yaşıt olman nedeni ile sanırım kendimde öğüt verme hakkını bulabilirim..Öncelikle sen iyi bir insan olacaksın buna eminim, ancak iyi olmak yetmez, donanımlı, bilgili ve çağdaş bir insan da olmak gerek..Bunun tek yolu ise eğitim ve asla ihmale gelmez, bu nedenle derslerine iyi çalış, yaşının tüm gereklerini yap. Bunun yanında muhakkak spor yap, inanıyorum herkesin kendisine göre yapabileceği bir spor etkinliği vardır. Derslerinin yanında kesinlikle başka kitaplar da oku, müzik dinle, sinemaya git sözün kısası genç bir delikanlının tüm yaptıklarını yap..
Ancak bir şeyi yapma, büyümek için acele etme..Çocuk yanın hep seninle olsun.. Yaz tatiline kadar da gözüme gözükme..Allahın izni ile görüşmek üzere..

Bir not daha;
bağlaçlarla birlikte noktalama işareti de kullanma!

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Sevgili şükrü, sen bizim göz bebeğimizsin. Burası senin. İstediğin zaman gelirsin, nerede kalmıştık dersin.

Özellikle son dönemde inanılmaz işler yaptın. Çok büyük emek verdin. Aslında aynı tempoyla devam etmen durumunda, sen böyle bir karar almasaydın ben anne ve babandan foruma girebilmen için imzalı onay yazısı isteyecektim ya da yönetici dostlarıma senin ara tatil ve yaz tatili haricinde forumdan yasaklanmanı önerecektim :)

Şaka bir yana okuluna öncelik vermen elbette çok yerinde bir karar. Canın sıkıldığında, rahatlamak, soluk almak istediğinde burası seni bekliyor.

Sevgiler.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,550
Midgard
Daha Şerif ağabeyin yazısını okumuştum ve yorum yapacaktımki 2 yorum daha yapılmış :D Şükrü ne kadar sevildiğini anlıyorsun değil mi forum tarafından? Öncelikle Lise ilkokula benzemez kesinlikle ders çalışman lazım hele sınavlar başlayınca zaten çalışmasan bile sınavlar sana çalıştırtacak. Ancak savok ağabeyin dediklerinide uygulamayı unutma. Eğer okulun tam günse cuma günleri okuldan sonra çık dolaş iyi gelir derim :D Derslerinde başarı hayatında güzellik dilerim sevgili kardeşim :)

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
başarıyı hedefleyen ve bunun için kendine sınırlar koyan insanları takdir ederim... önceliği okuluna ve derslerine verdiğin için de seni tebrik ediyorum sevgili şükrü... diyardaki yerin her zaman hazır... dinlenmeye ihtiyaç duyduğunda, tatilde, özlediğinde... diyarın kapıları sana ardına kadar açık...tekrar görüşene dek kendine çok iyi bak...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Okulda ve hayatında başarılar dilerim.
Sen her zaman bizimlesin,yeterki biz senin başarılarını duyalım ve gururlanalım...
Her şey kalbine göre olsun.
Sevgilerimle.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Çocuk, öyle veda filan deme. Bu veda değil hepimizi gururlandıracağın yeni bir dönüm noktası daha sadece. Yazdığın yazıdaki olgunluk değme yetişkinde yoktur; bu bile senin gelecekteki hayatına dair bir ipucu. Siteni yeni bir üyesi olarak seninle gurur duyuyorum. Ama arayı çok açarsan, hani bütün annelerde olan o köşeyi dönebilen terlikler var ya e ben de iyi fırlatırım ona göre :) . Herşey gönlünce olsun, hayat sana bütün iyilik ve güzellikleri sunsun.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Tek kelime.
adam olacak çocuk.
bundan sonra burası bir yudum nefes alınacak yer, seni bekliyor.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Bir gün sen benim yaşıma geldiğinde biz var olurmuyuz bilmiyorum ama sen ve senin gibi çizgiroman ateşine kapılmış yeni kuşakların bu bayrağı taşımak için elinizden geleni yapacağınıza eminim ve başarılı bir öğretim ve ardından gelen iş hayatının pek çok şeyi kolaylaştıracağını yaşadıkça göreceksin.

Bugün bırak ki yarın daha hızlı koşabilesin.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sevgili Şükrü

Abilerinin, ablalarının en güzel öğüt ve dileklerini iyice oku ve uygula, kesinlikle faydasını göreceksin

Benim de ilavelerim olacak

Çocukların nasihati hangi kulaklarının arkasına attıklarını çocukken hepsi ezberden bildikleri halde doğru olan budur diye

ki, gerçekten doğrudur, yine de söylemeye devam ederler

Sen buradaki tüm abilerin, ablalarının yaptığı gibi Biyoloji kitabının arasına Kötü Kedi Şerafettin'in bir macerasını iliştirmeyi unutma

Eklembacaklıların sindirim sistemini çalışırken bir yandan da Şero'nun marifetlerini de öğren ( ama asla uygulama )

Neyin ne olduğunu bil

Bilmek demek yapmak demek değildir

Vatandaşlık bilgilerini iyi çalış, ama pek çok vatandaşın gerçek hayatta o bilgilere uymamakta olduğunu da bil

Hayatta çok çok güzel şeylerin olduğunu bil, maalesef kötü şeylerin de olduğunu aklından çıkarma

Yani temkinli ol

Çalışmadığın dersten asla başarılı olamazsın, çalıştığın dersten başarısız olman mümkün değil

Başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum sevgili Şükrü

( Gördüğün gibi, büyükler nasihat fırsatını asla kaçırmaz:D )

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili Şükrü

Abilerinin, ablalarının en güzel öğüt ve dileklerini iyice oku ve uygula, kesinlikle faydasını göreceksin

Benim de ilavelerim olacak

Çocukların nasihati hangi kulaklarının arkasına attıklarını çocukken hepsi ezberden bildikleri halde doğru olan budur diye

ki, gerçekten doğrudur, yine de söylemeye devam ederler

Sen buradaki tüm abilerin, ablalarının yaptığı gibi Biyoloji kitabının arasına Kötü Kedi Şerafettin'in bir macerasını iliştirmeyi unutma

Eklembacaklıların sindirim sistemini çalışırken bir yandan da Şero'nun marifetlerini de öğren ( ama asla uygulama )

Neyin ne olduğunu bil

Bilmek demek yapmak demek değildir

Vatandaşlık bilgilerini iyi çalış, ama pek çok vatandaşın gerçek hayatta o bilgilere uymamakta olduğunu da bil

Hayatta çok çok güzel şeylerin olduğunu bil, maalesef kötü şeylerin de olduğunu aklından çıkarma

Yani temkinli ol

Çalışmadığın dersten asla başarılı olamazsın, çalıştığın dersten başarısız olman mümkün değil

Başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum sevgili Şükrü

( Gördüğün gibi, büyükler nasihat fırsatını asla kaçırmaz:D )

Abi, yaa ergenken biri de bana bu tavsiyeleri verseydi, hayat bana bu kadar tuhaf gelmezdi ( fazla düz mantıklı olmanın kötü yanı ). Hoş hâlâ tuhaf geliyor ve kendimi ayrık otu gibi hissediyorum.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Madem şükrü konuyu açmış bende buraya kendi veda şeysimi yazayım

Okullar açılıyor,ben 7. sınıfa geçtim ve derslerim önceki senelere göre düştü,sanırım bilgisayarda ve televizyonda çok zaman geçirmekten.Derslerimi düzeltmeye çalışacağım bu sene,diğerleri matematikten iyi not alırken ben 50 ler 60 lar almak istemiyorum.Bu yüzden bende biraz ara vereceğim...Ha bu arada profesör amca o kötü kedi şerafettin olayı iyiymiş aslında :D

Şükrü bu arada umarım lisede çok başarılı olursun,lise çok zormuş duyduğuma göre :)

Herkese görüşürüz...
Not:Günde 5 dakika kadar buralarda olurum belki :) O da haftasonları anca :)

aytekincelen

Süper Üye
15 May 2010
724
193
kendimi birden çok yaşlı hisettim yav! ömrünüzün en güzel zamanları doya doya geçirin buna veda değil küçük bir ara verme yada tenefüs diyelim ders başlayınca eminim geri döneceksiniz :) bir ömür boyu mutluluk ve başarı sizinle olsun.Değerli arkadaşım ,forumdaki emeğinden ötürü de tekrar tekrar teşekkürler

sergen07

Süper Üye
20 Kas 2010
479
272
Antalya
Ne kadar güzel bir yer bu ÇizgiDiyarı ben bu sene üniversiteye başlıyorum Şükrü kardeşimiz Liseye Yiğit kardeşimiz orta okulda nesil olarak ilerliyoruz burada büyüklerimizden , saygı duyduğumuz kişilerden ,hayatı bizden daha çok yaşamış tecrübeli insanlardan tavsiyeler geliyor bu tavsiyelerle hayat ile ilgili bir çok şey öğreniyoruz .Ne mutlu ki biz burada güzel insanlarla tanıştık güzel arkadaşlıklar edindik . Tabi Sıra geleceğimizi belirlemeye gelince önce eğitim önce okul önce ders sonra çizgi roman . Şükrü ve Yiğit kardeşlerime çok çok başarılar diliyorum . Şükrü kardeşime tavsiyem lise hayatını dolu dolu yaşaması ve her anın kıymetini bilmesi . Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin. İyi geceler
Saygılarla ...