Star Wars ve Stephen King ÇR'leri Hakkında

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
İnternetten sürekli olarak çeviri ve balonlama için İngilizce ÇR'ler indiriyorum. Sonradan fark ettim ki, balonlamak için indirdiğim ÇR'lerin bazıları Türkçe yayınlanmış.

Özellikle Star Wars ve Stephen King (The Stand) serilerinin hangileri Türkçe yayınlandı? Sitede bununla ilgili bilgi var mı? Yoksa bilen var mı?

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Star wars,ın neredeyse tüm serileri yayınlandı veya devam ediyor.
Stepfen King,in ise Dark Tower Kara Kule serisi ilk dört cilt yayınlandı.Gungsliger ise yayınlanacaklar arasında...
Çevirmeyi düşündüğünüz serileri yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız..

strider

Süper Üye
29 Şub 2012
1,041
1,038
darth_vader.jpg

24pcaah.jpg

star wars benim bildiğim sadece clone wars ve darth vader türkiye özel sayısı jbc tarafından çıkarıldı. clone wars 7. sayıda başka bir seri yayınlanmadı. stephan king stand hiç yayınlanmadı daha. karakule serisi yayınlanıyor halen 4 cildi piyasada.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Star Wars'ın Türkçe yayınlanmamış epeyce macerası olduğunu tahmin ediyorum. Yine de böyle bir çalışmaya başlamadan önce sitede ilan ederim.

Stephen King'in çizgiromanlarını kitapçıda görünce çok şaşırdım. Amma da uzak kalmışım bu işten. Hiç kimsenin bilmediği çok acayip birşey buldum sanmıştım:rolleyes:

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Benim bildiğim kadarıyla JBC Star Wars çizgi romanlarının ülkemizdeki telif haklarının tamamına sahip olduğu için bu tarama-çeviri işine engel oluyormuş.Hatta bu yüzden Star War'la ilgili bir forumdaki 200 kadar çeviri balonlamayı kaldırtmış.Benden söylemesi, emeklerin boşa gitmesin.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Benim bildiğim kadarıyla JBC Star Wars çizgi romanlarının ülkemizdeki telif haklarının tamamına sahip olduğu için bu tarama-çeviri işine engel oluyormuş.Hatta bu yüzden Star War'la ilgili bir forumdaki 200 kadar çeviri balonlamayı kaldırtmış.Benden söylemesi, emeklerin boşa gitmesin.

Peki orjinal dildekilerde buna dahil oluyor mu?

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Evet. Kısacası Dark Horse etiketine sahip olan SW çizgi romanları yasaklı. Bir fikrim yok ama bundan daha önce Marvel'dan çıkmış olanlara bile engel olabilirler.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Evet. Kısacası Dark Horse etiketine sahip olan SW çizgi romanları yasaklı. Bir fikrim yok ama bundan daha önce Marvel'dan çıkmış olanlara bile engel olabilirler.

Anladım demek ki star wars kitaplarını paylaşmaktan uzak duracağız, bilgi için teşekkürler

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Arkadaşlar;
İnanılmaz çeviri ve balonlama yapılmış Star Wars serileri var ama exodus,ta belirtmiş Jbc yayıncılık tüm teliflerini alıp bir kısmınıda yayınladığından Türk çizgi romanına bir çelmede takan biz olmıyalım diye sitemizden kaldırılmıştır.

Sizlere tavsiyem biraz bekledikten sonra sahaflardan inanılmaz uygun fiyatlara almanız olacaktır.