Yeni Yıl yaklasırken yılbası kutlamalarına iliskin onerileriniz

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
Yeni Yıl yaklasırken yılbası kutlamalarına iliskin onerilerinizi merak ettim.

Her yıl evde kutlamaktan bıktık.

Kutlama piyasası hakkında da fazla bir bilgimiz yok

istanbuldaki arkadaslar gecen yıllar nasıl kutladılar?

Bu yıl ne planlıyorlar?

Goruslerinizi paylasırsaniz cok sevinecegim

Hepinizin tum isteklerinin 2012 de gonlunce olması dilegiyle

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Biz bir kaç yıldır evde sofra kuracağımıza aileden bir grupla dışarı yemeğe gidiyoruz ama eğlencesi olan ve sırf o eğlence için yılbaşı gecesi 3-5 kat fazla para alan bir mekana değil. Develi veya Sahan gibi (örnekler çoağaltılabilir tabii ki) sene içinde ne vereceksem yılbaşı akşamı da onu vereceğim bir yere, muhabbetimizi edip, içkimizi içiyoruz sonrada yakındaki bir evde tombala oynuyoruz. Evde toplanıldımı 3 aşağı 5 yukarı aynı masraf oluyor, pisliği de cabası. Bir de kıtlıktan çıkmışlar yiyecekmiş gibi hazırlanan yiyeceklerden arta kalanları yılbaşı sonrası tüketme çabası...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
yav şu yılbaşı yaza denk gelsede bi deniz kenarında kutlama yapsak..

ilportodenizkenari.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bu büyük beyaz çok fena

Daha önce de buna benzer, karpuzlu bir deniz kenarı paylaşmıştı da içim gittiydi

Cezası olmalı

Şu manzaranın adresini ve tel. no sunu yazsın ve rezervasyon yaptırsın

Özel bir toplantı yapalım orada, forumun sorunlarını:) tartışalım

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Alaçatı denilen yer... şurası. Keyif için nerelere gitmedik ki, Çeşme'ye haydi haydi giderim. Yapalım bir orgnizasyon erken bahara, mesela Mart'a, daha oraları kalabalıklaşmadan.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Anaaaaa! Petrol platformunu:) ne hale getirmişler

Alt katta şezlong, üst katta yatak odası

Adından da büyükmüşsün büyük beyaz, helal olsun

12 Şub 2010
15,006
543,642
Ben varım

Mehmet Ali 'yi de, Murat'ı da özlemiştim zaten

şerifengin de gelirse Belgrat ormanlarındaki av hayvanları azıcık nefes alır:)

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
Biz bir kaç yıldır evde sofra kuracağımıza aileden bir grupla dışarı yemeğe gidiyoruz ama eğlencesi olan ve sırf o eğlence için yılbaşı gecesi 3-5 kat fazla para alan bir mekana değil. Develi veya Sahan gibi (örnekler çoağaltılabilir tabii ki) sene içinde ne vereceksem yılbaşı akşamı da onu vereceğim bir yere, muhabbetimizi edip, içkimizi içiyoruz sonrada yakındaki bir evde tombala oynuyoruz. Evde toplanıldımı 3 aşağı 5 yukarı aynı masraf oluyor, pisliği de cabası. Bir de kıtlıktan çıkmışlar yiyecekmiş gibi hazırlanan yiyeceklerden arta kalanları yılbaşı sonrası tüketme çabası...

Bilgileriniz icin cok tesekkur ederim
Develi ve Sahan'i aradim.
Ozellile Develi'nin mekani guzel gozukuyor. Tabii fiyati da,
Yilbasinda ozel bir program varmis cok yuksek bir fiyata hersey dahil gibi birsey ama butcemizi cok cok asiyor.

Sahan da yemek fikri de guzel ama daha sonra tekrar eve donmek en azindan bu yilbasinda hemen olmasin demistik. Sahan da yemekler guzelmis sizlerin de denedigi gibi.

Bahsettiginiz 3-5 misli fiyattan kacinmak sartiyla simdilik en azindan basit bir eglence arti yemek seklinde birseyler aramaya devam galiba,

12 Şub 2010
15,006
543,642
Yılbaşlarında dışarı çıkmaktan vazgeçtim. Restoranlar özel program ve yılbaşı diye masalar sıkış tıkış oluyor. Bir lavaboya gidebilmek için on kişiden izin istenip nefesinizi tutarak masadan kalkıp dönebiliyorsunuz. Eğlenceler de matah bir şey değil, şişirme programlar. Limitsiz içki yanındaki yemekler de şişirme. Alkol alıyorsanız araba kullanmak sorun oluyor. Almıyorsanız alkollü araç kullananlara dikkat etmek zorundasınız. Mekan sahipleri de yılbaşı fırsatı diye fiyatları katlıyorlar.

Bekar ve gençlerin yılbaşını dışarıda kutlamasına bir diyeceğim yok. Ben yılbaşından önce veya hem önce hem sonra ailece erken veya geç kutlama yapmayı tercih ederim.

Tüm Çizgi Diyarı'na başarılı, sağlıklı, bereketli, mutlu nice yeni yıllar dilerim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Arkadaşlar hepiniz gönlünüzce eğlenin,keyfinize bakın.Ben de canım torunumu görmek için İstanbul'a gideceğim oh bee....