yardım talebi

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Merhaba arkadaşlar;
MegaUpload'a yüklediğim arşivleri maalesef Mega art arda siliyor ve bir çok üyemiz arşivlere ulaşamıyor.
Şu ana kadar 1600'den fazla dergi ve kitap paylaşmışım ve bunları tekrar yükleyip linklerini yenilemem korktuğumdan da uzun sürecek. Bunu yaparsam da taramalara uzun bir süre ara vermek zorunda kalacağım. Bu nedenle zamanı ve imkanı olan arkadaşlarımızdan yardımlarını rica ediyorum.
Bu iki şekilde olabilir.
1- Daha önce indirmiş olan arkadaşımız biryere yükleyerek yorum kısmına güncel linki ekleyebilir
2- Para ile aldığım 1 TB'lik MediaFire alanımın şifresini veririm, dergileri ben oraya yüklerim gönüllü arkadaşımız linklerini forumda paylaşır.
Bunun haricinde başka bir çözüm önerisi olan arkadaşımız varsa onu da dinlemeye hazırız.
İlgilenen ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlar bu başlığın altına da yorum yapabilirler veya özelden bana ulaşabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Ben bir kısım linki yeniledim, fırsat buldukça da devam ediyorum, hocam.

Umarım destek veren başka dostlar da çıkar ve ilgili eksikleri hızlıca tamamlarız. Şu bir teselli olabilir: linklerin hepsi kırık değil. Mega harici platformlara yüklenen linkler büyük oranda sağlam. Sorun daha çok Mega.nz ile oluşturulan linklerde gözüküyor gibi. Biraz zaman alacak ama hepsini halledeceğimizi zannediyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Ben de bazı dosyaları MediaFire'a yükleyebilirim. Siz kendi hesabınıza bundan sonraki yüklemelerinizi yapınız.

Mega sanırım belli bir süreden sonra silmeye başladı.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Ben bir kısım linki yeniledim, fırsat buldukça da devam ediyorum, hocam.

Umarım destek veren başka dostlar da çıkar ve ilgili eksikleri hızlıca tamamlarız. Şu bir teselli olabilir: linklerin hepsi kırık değil. Mega harici platformlara yüklenen linkler büyük oranda sağlam. Sorun daha çok Mega.nz ile oluşturulan linklerde gözüküyor gibi. Biraz zaman alacak ama hepsini halledeceğimizi zannediyorum.

Hatta bazı megainz linkleri de kırık değil. Selahattin üstadımın da işaret ettiği gibi galiba Mega.nz belirli bir süre sonra (her ne ise bu süre) linkleri kaldırıyor. Gözüken o ki Mega.nz'ye eklenen eski dosyalar silinirken yeniler mevcudiyetlerini sürdürüyor. Örneğin Kaçak Yayın başlığındaki 12 Mega.nz linkinden sadece bir tanesi (eski olan) çalışmıyor.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Bu başlıktan devamla; sorun sadece aksamsefasi üstadımın paylaşımlarına özgü değil. Geçmişte veya halen yoğun paylaşım yapan dostlarımızın linklerinde de epeyce sorun var. Üstüne üstlük Mediafire'ın verdiği "Generating new download key" mesajlı sorunların sayısı da dikkat çekici bir şekilde arttı. Bu da demek oluyor ki link yenileme sürecinde tüm dostların desteğine ihtiyaç var.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Ne yazık ki yükleme sitelerinin hiç birisinin garantisi yok, pazarlama taktikleri ne yazık ki sürüyor.

Pazarladıklarının bile garantisi yok. En güzeli kendimizdeki verilerin sağlam olması. Silinirse tekrardan yüklemek.

Gönül ister ki forumun yükleme sistemi olsun, bir yerde depolama alanı olsun oradan tüm herkese ulaşılsın o bile çok para ve sorunlu.

25 TB'lı bir serverımız olsa, kursak bile ben çizgiden başka bir şey yükledim al sana sorun.

Neyse bu şekilde devam, silenecek yükleyeceğiz olduğu kadar, tekrar silinecek tekrar yükleyeceğiz.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Ben kendi indirdiklerime odaklanırım dostum, ama çok fazla değildir. Artık ne çıkarsa. Karınca kararınca da olsa destek olmak hepimizin boynunun borcu.
Lakin indirme siteleri özellikle MediaFire yeni açtığım iki ücretsiz üyelikte de konuyu yüklemek için bekletiyor,yüklüyor. Linki veriyor ama hemen Generating new download key uyarısı veriyor, çözemedim bir türlü. Ben de megaya yüklerim. :)

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Hatta bazı megainz linkleri de kırık değil. Selahattin üstadımın da işaret ettiği gibi galiba Mega.nz belirli bir süre sonra (her ne ise bu süre) linkleri kaldırıyor. Gözüken o ki Mega.nz'ye eklenen eski dosyalar silinirken yeniler mevcudiyetlerini sürdürüyor. Örneğin Kaçak Yayın başlığındaki 12 Mega.nz linkinden sadece bir tanesi (eski olan) çalışmıyor.
Hesaplara girip baktım, dosyaları silmişler maalesef.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Bu başlıktan devamla; sorun sadece aksamsefasi üstadımın paylaşımlarına özgü değil. Geçmişte veya halen yoğun paylaşım yapan dostlarımızın linklerinde de epeyce sorun var. Üstüne üstlük Mediafire'ın verdiği "Generating new download key" mesajlı sorunların sayısı da dikkat çekici bir şekilde arttı. Bu da demek oluyor ki link yenileme sürecinde tüm dostların desteğine ihtiyaç var.
Atom dergilerini MediaFire'a geçen hafta yükledim, dosya orada duruyor ama tıklayınca aynı hata mesajını alıyorum maalesef.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Ne yazıkki yükleme sitelerinin hiç birisinin garantisi yok, pazarlama taktikleri ne yazkki sürüyor.

Pazarladıklarının bile garantisi yok. En güzeli kendimizdeki verilerin sağlam olması. Silinirse tekrardan yüklemek.

Gönül isterki forumun yükleme sistemi olsun, bir yerde depolama alanı olsun oradan tüm herkese ulaşılsın o bile çok para ve sorunlu.

25 tb tlı bir servermiz olsa, kursak bile ben çizgiden başka bir şey yükledim al sana sorun.

Neyse bu şekilde devam, silenecek yükleyeceğiz olduğu kadar, tekrar silinecek tekrar yükleyeceğiz.
aslında kurtuluş sistemi değiştirmekte olabilir. Torrent bir çoğunuzun yabancı olduğu bir sistem ama hiç böyle problemler yaşanmıyor.dergi yerine torrent dosyası yükelenebilir o da çok yer kaplamaz. bilgisayarda indirilen ya da paylaşılan dosyanın ismi ve yeri değiştirilmediği sürece o link ölmez.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Ustadim, torrent olayı bize pek uygun değil. En önce toplu paylaşıma şiddetle karşıyız.

Her bir dosya için ayrı ayrı torrent yaratılabilir ama bu durumda da tüm forumu torrente yönlendirmek pek mümkün olmayabilir.

Meselenin başka pek çok boyutu daha var. Torrent zor bizde.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Ustadim, torrent olayı bize pek uygun değil. En önce toplu paylaşıma şiddetle karşıyız.

Her bir dosya için ayrı ayrı torrent yaratılabilir ama bu durumda da tüm forumu torrente yönlendirmek pek mümkün olmayabilir.

Meselenin başka pek çok boyutu daha var. Torrent zor bizde.

her dergi ve kitap için ayrı torrent oluşturulabilir orada sıkıntı yok. alışınca çok da hızlı yapılabilir. ama takdir sizin tabii ki

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Medifarede muhtemelen şikayet vardır onun için yükletmez. Ama dosyayı Atm21 şeklinde yüklesen sanırım sıkıntı olmaz.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,182
Cbr-z dosyalarının hiç silinmediği bir upload sitesi kurulabilir.
Türkiye`deki hosting şirketlerinin upload sitelerine kısıtlaması engeli varmı araştırmam gerekiyor.
Bunun yanında resim yükleme sitesi de yapılabilir.
Bir pürüz çıkmazsa yakında müjdeli haberi veririm.​