Alternatif Link

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili Çizgi Diyarı Üyeleri,

Sitedeki kitaplara alternatif link eklenmesi uygulamasına devam edilmesini rica ediyorum.

Rapid kendince haklı nedenlerle linklere ambargo uyguluyor.Ancak site başında kitap indirmeye ayıran pek çok insanın kitap indirmeyi bekleme yerine vaktini siteye katkı yapmaya ayırabileceğini düşünüyorum.

Şunu da söylemek isterim hiç bir zaman okuma fırsatı bulamayacağım kadar arşive sahibim.O nedenle mesajım yanlış değerlendirilmesin.

Siteye eklenecek alternatif linklerle pek çok üyemiz zamandan tasarruf edip arta kalan zamanını kitap tarayıp ekleme gibi yine site yararına etkinliklere ayıracaktır.

Konunun bu anlamda yeniden değerlendirilmesini talep ediyorum.

Selam ve sevgiler.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,815
Sevgili Çizgi Diyarı Üyeleri,

Sitedeki kitaplara alternatif link eklenmesi uygulamasına devam edilmesini rica ediyorum.

Rapid kendince haklı nedenlerle linklere ambargo uyguluyor.Ancak site başında kitap indirmeye ayıran pek çok insanın kitap indirmeyi bekleme yerine vaktini siteye katkı yapmaya ayırabileceğini düşünüyorum.

Şunu da söylemek isterim hiç bir zaman okuma fırsatı bulamayacağım kadar arşive sahibim.O nedenle mesajım yanlış değerlendirilmesin.

Siteye eklenecek alternatif linklerle pek çok üyemiz zamandan tasarruf edip arta kalan zamanını kitap tarayıp ekleme gibi yine site yararına etkinliklere ayıracaktır.

Konunun bu anlamda yeniden değerlendirilmesini talep ediyorum.

Selam ve sevgiler.

gordon dostum merhaba. Vakitten konuyu açmışken taramanın, tarama sonrası düzenlemenin ve arkasından internet ortamına yüklemenin ne kadar meşakatli olduğundan bahsedeyim sana ve diğer dostlara yada bahsetmeyeyim deneyin paylaşımcı dostlara hak verin diyeyim. Diyeyim derken şunuda ekleyim alternatif linkler dedikleriniz sağlıklı değil dostum 2 gün sonra sayfalar uçmuş yada speedshare'de başımıza geldiği gibi linkler uçmuş. Bu sebeple bu konuyu yeniden alevlendirme gibi bir gayretin olmadığını düşünerek katkını; alternatif linklerde yardımda bulunarak, forumdaki mesajlara ekleyerek bulun dostum.
Ayrıca Ertuğrul abimin mesajında yazdığın gibi hiç okuyamayacağım bir çizgi roman deyip şikayette bulunuyorsan ne o muhteşem arşivini nede bu konudaki tarafsızlığına inabilirim. Arşivci ne yapar ne eder arşivine katmak için esere yönelik dağları deler bildiğim, bir rapid premium üyelikten uzak durmaz.

Saygılar.

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili Colinmccay,

Öncelikle şunu belirtmek isterim.Sevgili ertuğrul25'e yazdığım mesajda asla şikayette bulunmadım.Kendisine verdiği emekler karşılığında nasıl teşekkür edeceğimi bilememenin verdiği heyecanla o mesajı yazdım.Umarım sevgili ertuğrul25 mesajımın ard niyetle yazılmadığı takdir eder.

Alternatif link meselesi ise tamamen iyi niyetle açıldı.Sitenin en eski üyelerinden birisiyim.Hiç sesimi çıkarmadan siteye eklenen kitaplardan beğendiklerimi indirebilirim.Ancak siteye her gün yeni yeni üyeler katılıyor.Katılan her yüz üyeden en az ikisinin sevgili ertuğrul25 gibi sevgili Mehmet Ali ve diğer paylaşımcı arkadaşlarımız gibi öz verili insanlar olduğunu varsaydım.Ve fakat onların sitede sürekli kitap indirmek,uzun süre beklemek gibi nedenlerle paylaşım yapamamaları durumunda kalacaklarını düşünerek ve yine "tamamen" iyi niyetle konuyu açtım.Kesinlikle her hangi bir konuda bir "alevlendirme" söz konusu değildir.

Şimdi bir itirafta daha bulunacağım.Dün sevgili Bakunin'in eklediği Tommiks çizgi romanına da bir teşekkür yazısı yazdım.Ama kitabı indirmedim.Çünkü o serinin hiç bir Teksas ve Tommiks'ini indirmedim.Sevgili bakunin'e teşekkür etme vesilesi oldu benim için o kitap.Tıpkı sevgili ertuğrul25'in eklediği kitabı indirmediğim halde sevgili ertuğrul'a o kitap vesilesi ile teşekkür ettiğim gibi.

Tabii bu arada başlığı açtığıma pişman olduğumu belirtmek isterim.Daha önceki ismimle üye iken kitap değil ama pek çok konuda siteye bilgi taşıyarak katkıda bulunuyordum.Gene iyi niyetle yazdığım bir mesajıma öyle tepkiler geldi ki artık hiç bir paylaşım yapmadım.Hatta o ismimi bir daha hiç kullanmadım.Sanırım bundan sonra hiç konuşmayacağım.

Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Gordon'un verdiği rahatsızlık...

Tabii bu arada başlığı açtığıma pişman olduğumu belirtmek isterim.Daha önceki ismimle üye iken kitap değil ama pek çok konuda siteye bilgi taşıyarak katkıda bulunuyordum.Gene iyi niyetle yazdığım bir mesajıma öyle tepkiler geldi ki artık hiç bir paylaşım yapmadım.Hatta o ismimi bir daha hiç kullanmadım.Sanırım bundan sonra hiç konuşmayacağım.

Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.

Sevgili dostlar, burası demokratik bir platform. Burada herkes düşüncelerini bir diğerine hakaret etmeden özgürce açıklayabilmeli, paylaşabilmeli ki diğerlerinden farkımız olsun...
Bunun yanında kimseyi küstürmeye de hakımız yok, gordon küsmesin, savok küsmesin, colinmccay küsmesin, bakunin küsmesin. Küsmek iyi değildir.
Arkadaşlar benim paylaşamadığım, kavgasını yaptığım hiç bir şey yok, bu yaşımda naif bir ortamda bir şeyler paylaşmak, dostluk yapmak istiyorum. Ortak bir paydada buluşan insanların bir kaç kitabı, bir duyguyu, bir düşünceyi ve bir mutluluğu ve ince belli bir bardak çayı,ister Emirgan Çınaraltı, İster Mut Çınaraltı, İster İzmir Çınaraltı'ndan paylaşması dileğim.
Sevgili gordon, burada kalmanı, düşüncelerini ve arşivini paylaşmanı isterim.
Daha önce de yazdım bir kez daha yinelemek isterim, başta kaptan olmak üzere, colinmccay, Mehmet Ali, Ertuğrul25 olmak üzere ve onların şahsında diğerleri ve tüm emek harcayan ve paylaşan insanlara da şükran ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Dostlukla büyür herşey ve dostlar bulunması zor, bulunduktan sonra da kolayca kaybedilen insanlardır. Özenli davranmak gerek.

"Diyelim ki, dövüşülmeye değer bir şeyler için,
diyelim ki, cephedeyiz.
Daha orda ilk hücumda, daha o gün
yüzükoyun kapaklanıp ölmek de mümkün.
Tuhaf bir hınçla bileceğiz bunu,
fakat yine de çıldırasıya merak edeceğiz
belki yıllarca sürecek olan savaşın sonunu."

Sevgiyle kalın. Hoşçakalın. Küs kalmayın.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Sevgili dostlar, alternatif link hakkında daha öncede yapılan yorumlar vardı, ben kısaca fikrimi söylemek istiyorum. Binbir güçlükle nette arayıpta ulaştığını sandığın birşeyin linkinin ölü olmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu herkes biliyordur sanırım. Önceleri üyelerinin samimi olduğuna kanaat getirdiğim için elimdekileri paylaşmaya karar verdiğim çizgi diyarı (ki 13 aralık 2009 tarihinde üye oldum, büyük çoğunluk benden eski üyedir), artık hayatımın bir parçası oldu. İlk başta sadece elimdeki arşivden paylaşımlar yaparken, başta sevgili colin, bozan, serkan ve ertuğrul 25 dostlarımızın hazırladığı sıralı listelerdeki kırmızıların rengini değiştirmek bir tutkuya dönüştü, elimde 30 gb'ta yakın arşiv varken, nette kırmızı avına çıkmayada başladım. Artık oda tatmin etmiyor olacakki benim emektardan tarama yapmayı düşünürken bunun büyük vakitler alacağını anladım ve vazgeçtim. İlk işim gidip yeni bir tarayıcı almak oldu ve büyük ihtimalle yarın teslimat yapılacak ve ilk taramalarımı paylaşacağım. Üstüne birde uzatmayı düşünmediğim halde gidip rapidi uzattım. Bunun için bulduğum linkleri direk vermiyorum ve rapidden yeni yükleme yapıyorum ki paylaşımlar garanti altında olsun ve hiç silinmesin. Keşke maddi imkanlarım daha yeterli olsada diğer paylaşım sitelerinede paralı üye olabilsem ve istemediğiniz kadar alternatif link verebilsem. Ama maalesef bu mümkün değil, ayrıca rapidden yüklediğim hızda hiçbir paylaşım sitesinden yükleme yapamıyorum, alternatif link için bekleyeceğim sürede 2-3 paylaşım daha yapmayı tercih ediyorum. Bu benim tarzım beğenmeyip eleştirebilirsiniz, ha bir yol daha var özellikle kinowa dostumuzun yaptığı gibi elinizi taşın altına koyup alternatif linkleride siz verebilirsiniz.
Sürçü lisan ettiysem affola...