Bu çizgi bant nedir? (Bulmaca)

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Bildiğim kadarıyla ülkemizde hiç yayınlanmamış olan bu çizgi bant nedir?

lm3702.jpg

Sigaraseverler lütfen alınganlık etmesinler, bir de onlarla uğraşmayayım. :) Sadece 35 sene sigara tüketmiş eski bir içici olarak beni çok güldürdüğü için bunu seçip çevirdim. Bunun dışında domuz, söz konusu ünlü çizgi bandın sürekli karakterlerinden biridir.

Bilenler arasında çekeceğim kur'ada kazanana bir paket sigara bıraktırma bandı armağan edeceğim.
Şöyle bişey;
smokepatch-sigara-birak-bant-nikotin-fiyat-siparis.jpg

Son düzenleme:

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
hiç bir fikrimin olmadığı bir ürün , bu da neymiş aceba diye düşünürken googleye yazınca Sigarayı Bırakma Bandı, tescilli bitkisel formülüyle “nikotin alıcı hücrelere” nikotin vermeden, nikotinin sağladığı hissin aynısını verebilmektedir.
diye şakkadan cevabı veriveriyor. bu durumda bilmiş oluyorum. şimdi işin içine kura girecek , bizim hediye güme gidecek. yönetici arkadaşlardan ricam benden sonra soruya cevap verenlerin mesajını silmeleri. böylece tek cevap veren ben olunca otomatik olarakta ben kazanacağım:) zaten fazla yaşamam bu zekayla. şu ahir ömrümde stoktan abimizden bi hediye kazanmış olayım.olmadı

bir paket sigara bıraktırma bandı
cümlesini bölüşürüz. bir paket sigara benim olsun bıraktırma bandınıda kim istiyorsa veririz artık

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
hiç bir fikrimin olmadığı bir ürün , bu da neymiş aceba diye düşünürken googleye yazınca Sigarayı Bırakma Bandı, tescilli bitkisel formülüyle “nikotin alıcı hücrelere” nikotin vermeden, nikotinin sağladığı hissin aynısını verebilmektedir.
diye şakkadan cevabı veriveriyor. bu durumda bilmiş oluyorum. şimdi işin içine kura girecek , bizim hediye güme gidecek. yönetici arkadaşlardan ricam benden sonra soruya cevap verenlerin mesajını silmeleri. böylece tek cevap veren ben olunca otomatik olarakta ben kazanacağım:) zaten fazla yaşamam bu zekayla. şu ahir ömrümde stoktan abimizden bi hediye kazanmış olayım.olmadı

cümlesini bölüşürüz. bir paket sigara benim olsun bıraktırma bandınıda kim istiyorsa veririz artık

Soruyu anlamamışsınız , size ürün sorulmuyor , çizgi bant nedir diye soruluyor. Ben de Google'da sabahtan beri arıyorum ama bulamadım.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
şimdi siz öyle yazınca ''soruyu anlamadığımı anladım'' ama bu seferde soruyu anlamadım. stoktan abi bu nasıl bir soru sormadır, soru böylemi sorulur ? bulurum diyorum ama soruyu bi anlasam, bi anlasam. bu çizgi bant nedir soruna ''abi bu bir çizgi banttır diyesim var'':) lütfen aydınlat beni, yoksa soruyu anlamamaktan telef olacağım

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Sevgili stoktan ,
Bu domuzcuğu hiç bilmiyorum.Ama sigara bantı yanındaki aplayı da hediyeye dahil ettiysen amarika , italya , fransa comic sitelerinin hepsini alt üst edip bulurum bu çizgi bantı.:)

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,702
Frank Cho ve Liberty Meadows isimleri,
Benim yaşlı beynimin tozlu raflarından gelene kadar
Raven flaşı patlatmış bile.
Benim oyum Raven'e.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
"Soruyu bilenler arasında" demiştim ama doğru olmadı tabi. :) İlk bilen yani Raven kardeşim doğru cevabı verince, zaten yarışma tamamlanmış oldu.

Kendisini Liberty Meadows'un (Özgürlük Çayırları) ilklerinden bir örnekle kutluyorum;

lm0113.jpg

Liberty Meadows yani Özgürlük Çayırları, insanlar tarafından doğal ortamlarından alınıp madur edilmiş hayvanlar için bir barınak...
Frank Cho, bu mekânda yer alan hayvanlar ve insanlar üzerinden esprili eleştirilerini uzun yıllar boyu gazetelerde band olarak çizdikten sonra, hepsini kitaplaştırmıştı.

Tabi özellikle baş karakter Brandy Carter ünlü bir Pin-up haline gelmişti. Sanatçının Brandy Carter'ı, Lynda Carter'dan (Miss World USA, Wonder Woman) ilham alarak çizdiği açıktır.
Attention2.gif
carter-05.jpg

Tüm katılımcılara teşekkürlerimle... :)