Bonelli Vefat etti!

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Tex, Dylan Dog, Zagor, Mister No ile daha birçok çizgi roman kahramanının yaratıcısı ve yayıncısı Sergio Bonelli, ani bir neticesinde kaldırıldığı San Gerardo Hastanesi'nde bu sabah vefat etti. Bonelli, 79 yaşındaydı, Bayan Beatrice ile evliydi ve David adında bir de oğlu vardı.

Toprağın Bol Olsun Usta, Bütün Emeklerin ve Bize Kazandırdığın Hayaller İçin Teşekkür ederiz!

sergio-bonelli_texjpg.jpg

tuwana

Yeni Üye
8 Eyl 2011
7
6
Çok üzüldüm,ama belki de bizim scan edip çizgileri yayınlamamız adamcağızın zoruna gitmiş olmasın?Yine de bizi çok değerli çizgi romanlarla karşılaştırdığı için şükran duygularımı sunarım,toprağı bol ahireti çizgi romanalr gibi maceralı olsun...

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,808
Hayaller gerçektende güzel bir nokta, olaya hiç o açıdan bakmamıştım. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum...

12 Şub 2010
15,006
543,756
Burada bir arada olmamızın en büyük sebebi, bonelli lerin açtığı penceredir. Bu pencerenin açıldığı dünyada hoş saatler, yıllar geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz; bu dünyada yeni ve güzel dostlar edindik, edinmeye devam ediyoruz. En azından buna vesile olan bonelli'yi saygı ile anıyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Hayal fabrikatörümüz öldü demek. Büyük kayıp. Başımız sağ olsun.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Çizgi romanın babasını önünde saygı ile selamlıyorum.Onun destekleri ile bizim okumamıza sunulan eserleri bence 1 numara.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Gerçekten büyükkayıp. Eğer İtalyan çizgi romancılığı biterse bizim okuma zevkimize uygun dünyada çr kalmayacak. Toprağı bol olsun. Umarım geride kalanlar onun yokluğunu aratmazlar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Bütün insanlar ölür.
Ölenlerin çoğu unutulur...
Öyle adamlar vardır ki,
Ölse bile eserleri ile ölümsüz olur.
İşte Bonelli böyle biriydi.
Sadece İtalya'nın değil Türkiye'deki çizgi romanın gelişiminin miheng taşlarından biriydi.
Eserleri ile Dünya'da ölümsüz olacak.

apollo1967

Yeni Üye
26 Eyl 2009
79
15
Her faninin basina gelecek hadise . Ama bence bu italyan cizgi romanciligi icinde sonun baslangicidir. Bundan sonra giderek kuculurler ve bir sure sonrada tekrarlara giderler herhalde.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Çizgi roman dünyasının başı sağolsun,toprağı bol olsun...
Bir döneme adına yazdıran bonelli ailesinin çizgi romana verdiği emek ve başarı tartışılmaz.
Övgüyü hak eden insanlardı...

kış yılanı

Yeni Üye
8 Ocak 2010
18
0
Çocukluğumda, gençliğimde ve hala, bana inanılmaz keyifli vakit geçirmemde büyük katkısı olan bir insan, Toprağı bol olsun. Yarattığı efsanelerle yaşıyacak.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
hayal dünyası gerçek ustasını kaybetti.italyan'ların her halde en büyük
çizgiroman üstadlarından biriydi.umarım arkasından bu güzellikler
devam eder.dünyamızın bu tip yaratıcılara ve yaratılanlara çok ihtiyacı
var.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Toprağı bol olsun.
Sanatçılar her zaman gelmiyor, kolay yetişmiyor.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Mister No'nun, Zagor'un, yarattığı, ilham verdiği tüm çizgi roman kahramanları ve biz çizgi roman tutkunlarının başı sağolsun...