Tolstoy - Savaş Ve Barış

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
tolstoysavavebar.jpg
tolstoysavavebar.gif

tolstoysozleri1.jpg

Tolstoy - Savaş Ve Barış(ÇD).rar 154.4 MB

Son düzenleme:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Orta okul yıllarımın birinde bunun 2 cildini birden yaz ödevi olarak okuyup özetini çıkarmıştım, çizgi romanı olduğunu bilseydim kısa yoldan hallederdim. Hala klasik romanların yaz ödevi olarak özeti çıkartılıyor mu bilmiyorum ama bir kısmının çizgi romanlarını olması eminim öğrencileri çok sevindiriyordur.

Teşekkürler, dostum.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Geçenlerde "on küçük zenci" kitabını okuma
ödevi vermiş öğretmeni kızıma, sınavda çıkacakmış soru,
hemen çizgi romanını verdim oku, kolay kavrasın diye:D
Teşekkür ederim dostum...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Bu kilasikler gerçekten çok güzel, ömrümüz yeterde tüm dünya kilasiklerini toparlayıp çocuklarımıza kazandırabilirsek ne mutlu bizlere.

Benimde projem bu klasikler, tüm dillerdeki eserleri toplamaya çalışıyorum. Bizim Milliyet Çocuk dergisinin ek olarak verdiklerinden örtüşen olursa yeniden renklileri ile balonlamak istiyorum. Nasip.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Lisede 1.de yaz tatilinde okumuştum ama ödev olarak değil kendi isteğimle. İlk sayfalarda bayağı sıkılmıştım ama azmettim ve bitirdim.
Böyle değerli bir eseri bizlere kazandırdığın için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
"Orta çapta bir yazar, hayalinde güç bela iki-üç ya da en fazla on tip canlandırabilir. Ama bu tipler ne kadar çok olursa o oranda donuklaşırlar. Oysa Tolstoy, Savaş ve Barış'ta yüzlerce tipi (Not: 600'e yakın) canlandırdığı halde, hayal gücü onları şaşılacak bir rahatlıkla tıpkı sayısız gemileri götüren bir nehir gibi alıp sürükler"
V.G. Korolenko

"Savaş ve Barış'ın başarısı bütün bir tarih çağının, halkların o göçlerinin, ulusların savaşlarının canlandırılışındadır. Gerçek kahramanları halklardır."
Romain Rolland

"Bütün dünyada ondokuzuncu yüzyıl edebiyatının en büyük eseri Savaş ve Barış'tır."
Maksim Gorki

"Yapmacık bir alçakgönüllülük göstermek istemiyorum. Bu eser İlyada gibi bir şeydir."
Tolstoy

"Savaş ve Barış, ondokuzuncu yüzyıl yapıtıdır. Radyo, sinema, televizyon ve internetin olmadığı bir çağın... Yirmibirinci yüzyılda, istisnalar hariç gençlerin 2000 sayfalık bir kitabı okuyacaklarına pek ihtimal vermiyorum. İşte gandor08'in yaptığı işin büyüklüğü buradadır : Savaş ve Barış'ı, roman olarak okumayacaklara çizgi roman olarak okutmak..."
Julien Sorel