DARWIN ve BEAGLE Serüveni

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep

Ağustos 1996 baskı tarihli bu kitap XVI + 232 + 42 Sayfa. Yazılı metin olan sayfalarda çok sayıda siyah-beyaz çizim var. Ben yalnız kitabın sonuna eklenen renkli çizimleri aldım. Çizimlerin bazılarının kime ait olduğu konusunda bir bilgi yok. Bir resimde imzayı okuyamadım.
Bu konuda kitabın yazarı Alan Moorehead'in şöyle bir açıklaması var; "Down House'da bulunan tablo, çizim ve el yazmalarının fotoğraflarının çekilmesine izin veren Royal College of Sungeons of England ve Profesör Sir Hedley Atkins, K.B.E 'ye de ayrıca minnettarım".

Son düzenleme:

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Her ne kadar Darwinizm'e karşı olsam da Darwin'in bilime olan katkılarını inkar edemem. Keyifle okuduğum bir kitap. okumayana tavsiye ederim.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
[/url]
Her ne kadar Darwinizm'e karşı olsam da Darwin'in bilime olan katkılarını inkar edemem. Keyifle okuduğum bir kitap. okumayana tavsiye ederim.

İNSANIN TÜREYİŞİ
Onur Yayınları 1975
283 Sayfa

TÜRLERİN KÖKENİ
Onur Yayınları 1976
591 Sayfa

SEKSÜEL SEÇME
Onur Yayınları 1977
543 Sayfa

Bu 3 kitabı okumayanlar, ve de haberi bile olmayanların tümü "Darwinizm" e karşı. Ek olarak Hüseyin Batuhan'ın BİLİM VE ŞARLATANLIK kitabını ve diğer eserlerinin okunmasını öneririm.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Üstadım bu üç kitabı da okudum. Hala Darwinizme karşıyım. Mesleğimin yanı sıra hobi olarak da biyoloji ile ilgiliyim. Bir zamanlar Darwin'in teorilerini kabul ediyordum ama yine Darwin'in teorilerini savunan, Carl Sagan imzalı Cennetin Ejderleri isimli kitabı okuyup da oradaki açıkları görünce irkilerek hata yaptığımı gördüm. Ben de bu kitabı okumanızı öneririm.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
"Alan Moorehead" ve "çizim" kelimelerini
bir paylaşımda görünce V for Vendetta,
Watchmen gibi kitapların yazarı Alan
Moore akla gelmez mi? Darwiniznin
şakalarından biri olsa gerek bu da:d.
Teşekkürler sevgili Ahmet ağabey ve