Doğan Kardeş Kimdir?

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
***KAYIP PAYLAŞIMIDIR***
ORİJİNAL PAYLAŞIM TARİHİ: 22 Temmuz 2014

Doğan Kardeş Kimdir?
Nisan 1998 tarihli "Albüm Dergisi"nde çıkmış bir yazı
Yazan: Ümit Bayazoğlu
Aylık "Albüm Dergisi"nin Nisan 1998 tarihli 3. sayısında çıktı
12 sayfa
s-pdf/A (görüntü altında text) 23 MB

DK_Kimdir_makale.jpg

(s-pdf/A, görüntü altında metin) - Mega

ÇD'nda birçok sayısı bulunan köklü çocuk dergisi "Doğan Kardeş"in adının nereden geldiği, forumda sağda solda dağınık olarak mevcut bazı başlıklarda açıklanmıştı. Bu 12 sayfalık makalede ise bu konu topluca enine boyuna anlatılmış. Hazır sayın "bayposta" da dün bir "Doğan Kardeş" paylaşımı yapmışken (2010, Sayı-30), konuyu ısıtacak bu makaleyi de ben ekleyeyim dedim.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854
O yıllarda dergi isimlerini, kırmızı zemin üzerine beyaz yazıyla tasarlamak çok yaygınmış. Doğan kardeşin özgeçmişinı sunduğunuz bu paylaşımınızı okumak için sabırsızlanıyorum. Teşekkürler

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Bir ailenin dramı, milyonlarca çocuğa yeni hayatlar tanıma ve geleceğe umutla bakma yollarını açmıştı. Hepimizin hayatlarını bir kenarına dokunan bu dergilerin hala muadili yapılamadı, sanırım yapılamayacak ta.
Bu güzel günde değerli bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık.
Bu vesile ile 23 Nisan egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Dergi sahibinin oğullarını trajik bir şekilde kaybedip, onun adını yaşatmak için Doğan Kardeş dergisini çıkarttıklarını biliyordum, lakin bu kadar detaylı değil.. Paylaşım için teşekkürler Sevgili Scanfan. Ben de bu vesileyle az önce okuduğum "Ses dergisi"ndeki Doğan Kardeş reklamını paylaşayayım bari.. (Ses / 30 Ağustos 1975 Sayı:35)

49338760248_2078de1e58_b.jpg

Son düzenleme:

Shaqui

Yeni Üye
11 Mar 2023
48
47
***KAYIP PAYLAŞIMIDIR***
ORİJİNAL PAYLAŞIM TARİHİ: 22 Temmuz 2014

Doğan Kardeş Kimdir?
Nisan 1998 tarihli "Albüm Dergisi"nde çıkmış bir yazı
Yazan: Ümit Bayazoğlu
Aylık "Albüm Dergisi"nin Nisan 1998 tarihli 3. sayısında çıktı
12 sayfa
s-pdf/A (görüntü altında text) 23 MB

DK_Kimdir_makale.jpg

(s-pdf/A, görüntü altında metin) - Mega

ÇD'nda birçok sayısı bulunan köklü çocuk dergisi "Doğan Kardeş"in adının nereden geldiği, forumda sağda solda dağınık olarak mevcut bazı başlıklarda açıklanmıştı. Bu 12 sayfalık makalede ise bu konu topluca enine boyuna anlatılmış. Hazır sayın "bayposta" da dün bir "Doğan Kardeş" paylaşımı yapmışken (2010, Sayı-30), konuyu ısıtacak bu makaleyi de ben ekleyeyim dedim.

Teşekkür ederim. Doğan Kardeş'i tanımayan birinden okumak ve araştırmak çok ilginç. :)