Doğan Kardeş 1977 Sayı 013

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950
file

Keyifli gözatmalar...​

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,773
İstanbul
Dedektif direnc11 iş başında. Boş bırakılmış balon tespit etmek en önemli maharetlerimden birisi:

s4n9er.jpg

Artık birisi orjinalini bulup uygun çeviriyle boş balonu doldurur. :)

Dedim ya dedektifim diye; Doğan Kardeş'in bu sayısına diğerlerine bakmadığım bir gözle baktım. Ne kadar çok imla hatası yapılmış meğer.

Dilimizin sağlam bir savunmaya ihtiyacı var. Gelen vuruyor, giden vurmuş...

Uzunca bir süredir abartman üstadımın çalışmalarına hak ettiği ilgiyi gösteremediğimin farkındayım. Hepsi için toplu bir teşekkür göndersem saygısızlık yapmış olmam umarım.

Ellerine sağlık, üstadım.

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950
@direnç11,
Spor Okulu'nun orijinal yayını -belki de o gözle bakmadığım için- hiç gözüme ilişmedi, İngiliz çocuk dergilerinde. Büyük ihtimalle 50'lerin sonlarında kız çocukları için yayınlananlardan birindedir, araştırmak lazım..

Öte yandan, sözünü ettiğin gibi Doğan Kardeş'te hiç olmadığı kadar yazım hatası göze batıyor bu dönemde. Dikkat ettiysen kaligrafi de geçmiş yıllara rahmet okutacak bir düzeyde. Bir sene öncesine kadar muhteşem bir on yıl geçirmiş olan dergi gerileme devrine girmiş belli ki. Zaten 78 yılında da son nefesini verip uzun yıllar sevenlerini kendinden mahrum bırakacak.

PS: bir iki balonla uğraştırmayalım Ozan'ı... Ben boş balona razıyım, 15. sayıda da bir sayfasını ters basmışlar, yazı-mazı komple sağdan sola... :)

Son düzenleme: