Doğan Kardeş 1968 Sayı 113

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
dogankardes19681223sayi113sayfa.jpg

Kapakların ham, temizlenmiş ve TV21 dergisinden alınan sayfalarla yeniden üretilmiş halleri CBR dosyası içinde ek olarak sunulmuştur.​

Doğan Kardeş'in Zero-X yayınında 113. sayı ile 114. sayı arasında orijinal öyküde yer alan 4 sayfalık bir boşluk var. Hernedense bu serüveni sayfa atlayarak yayınlamış DK. Bu durum "devamlılığı" etkilemiş, zaten alelusul yapılmış olan çeviride daha fazla bocalamalar oluşmasına neden olmuş doğal olarak.

113114araseksiksayfalar.jpg

İlerdeki sayı ve serüvenlerde de bu tür eksiltmelerin örnekleri var ve yeri geldiğinde belirteceğiz...​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Bu işin kaçarı yok. Haberin olsun!...

Kıymetli arkadaşım Abartman; eksik 4 sayfayı çeviri balonlama yapılmış halde 114. sayıyla birlikte bekliyorum.
Bu işin kaçarı yok. Haberin olsun!...
Gösterdiğin üstün emek,özen ve çaba için çok teşekkür ediyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
İlerde eksiltilmiş 4 sayfa daha var, yani hikaye darmadağın olmuş Doğan Kardeşte, tümünün baştan çevrilip balonlanması gerek. Kafamdaki işlerden biriydi zaten. 130'luk serinin son sayılarında yayınlanan macerada da benzer bir durum var, bir çeviri balonlama çalışmasını da o serüven hakediyor aslında... Umarım ömrümüz vefa eder de bu işleri halledebiliriz.. :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili dostlar, aranızda böyle taksimleşip Türk çizgi romanseverinin hakettiği kalitede çizgi roman okuyabilmesi için gösterdiğiniz direnç ile geleceğe daha bir umutla bakıyorum.. Bütün bu mesajlar bana bir gezi havası veriyor, tencere tava çalasım geliyor.. Teşekkürler.. Her yer çizgi roman, her yer çizgi diyarı..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,765
İstanbul
Sevgili dostlar, aranızda böyle taksimleşip Türk çizgi romanseverinin hakettiği kalitede çizgi roman okuyabilmesi için gösterdiğiniz direnç ile geleceğe daha bir umutla bakıyorum.. Bütün bu mesajlar bana bir gezi havası veriyor, tencere tava çalasım geliyor.. Teşekkürler.. Her yer çizgi roman, her yer çizgi diyarı..

Birisi direnç mi dedi? Buradayım...

Sevgili abartman üstadım, bir süredir forumda pek aktif olamadım. Arada sırada girip çıkıp göz attım. İstikrarlı paylaşımlarını gördüm elbette. İzninle hepsi için toptan bir teşekkür göndereyim. İlk fırsatta bu kıymetli Doğan Kardeş'e de göz atacağım...

Sevgiler, saygılar...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Dostlar sohbeti olmuş:D yerimi alayım:)
Eline sağlık dostum,güzel paylaşımların takipçisiyim,emeklerin için teşekkür ederim.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Bir çizgiroman seven dost yaptığı işi severek, canı gönülden ve daha ne diyeyim her türlü güzel duygularla yaparsa ancak böyle kusursuz paylaşımlar çıkar ortaya. Sayın abartman arkadaşım, isminizin tam olarak ne anlama geldiğini ancak siz bilirsiniz.Abartman adı ile "yaptığım çalışmaları överken beni abartmayın" diyorsunuz gibi geliyor bana. Ama ben böyle paylaşımları övmeden, geçemem. Sağolasın, tüm emeklerin için teşekkürler.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,650
Elinizde orjinal taramaları varsa uygun bir yere yükleyin, eski bir DK sevdalısı olarak ben bütün - Türkiye'de yayınlanmış, yayınlanmamış- XL5, ZERO X, STINGRAY maceralarını çevirip, balonlayıp, yayınlamaya gönüllüyüm.

Tex'le uğraşırken sıkıldığım aralarda onları aradan çıkarırım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
@Daltas,
yılar önce mediafire'a yüklemiştim, linkler halen çalışıyor...
ilgili klasörde TV Centry21, ilk seriye ait internette bulunabilecek hemen her sayı yer alıyor...

kolay gelsin diyorum..

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,650
Kitapları kendi klasörüme kopyaladım ve indirmeye başladım. Bu akşam ilk XL5 ve Stingray maceralarını hazırlamaya başlayabilirim. Çok yakında ilk denemeyi yayınlarım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
@daltas,
Türkiye'de yayınlanmamış Ateştop maceralarının büyük bölümü daha önce Türkçe'ye çevirildi. Stingray'den yapılmış çeviriler de var. Aşağıda verdiğim linklerde hangi serüvenlerin çevirildiğini görebilirsiniz..

Ateştop
Stingray

Ama Zero-X ve Thunderbirds halen bakir alanda kalıyorlar.