Doğan Kardeş 1968 Sayı 104

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
dogankardes19681021sayi104sayfa.jpg

Kapakların ham ve temizlenmiş halleri CBR dosyası içinde ek olarak sunulmuştur.

Baskıdan kaynaklı renk kayması, yoğunluk dağılması ve solgunluk gibi sorunlar nedeniyle Fireball XL5 yayınını yapıldığı orijinal dergi TVCentury21'den aldığım sayfalarla kapakların yeni bir versiyonunu üreterek EK3 başlığıyla CBR dosyasına ekledik. Yukarıdaki resim bu yöntemle üretilmiş kapağa ait.

fark.jpg

Geçen gün Zamangezgini'nin Ateştop derlemelerinden birine yazdığım yanıtta Doğan Kardeş editörlerinin kapak sayfalarında dikkat edilmedikçe farkına varılamayacak hassas düzenlemeler yaptıklarını belirtmiştim. Yeri gelmişken bir örnek sunalım. Yukarıdaki resimde solda DK, sağda TV21'e ait sayfalar var. DK grafikerlerinin sayfa formatına uydurmak için sadece sadan soldan kırpmakla yetinmeyip her kareyi teker teker editleyerek panelleri yeniden oluşturdukları görülebilir.​

sorutvt.jpg

Yanıtlar içeride... :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,663
Kasımpaşa
Mukayeseli çizgi roman en güzeli
bazen yıllarca başka hikayeler okuduğumuzu
"goddam" gibi ilginç nidalar öğrendiğimizi
nasıl da "salıncak" isimli bir kahramanın maceralarını soluksuz takip ettiğimizi hep sonradan öğrendim..
Ama doğan kardeşçiler en azından daha faydalı işler yapmışlar..
Daha da faydalı olan bir şeyde bu mükemmel taramalar..
Ellerine sağlık..
Teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
Ayrıntılı incelemelerinizle
bu güzel çalışmaların altındaki emeği
biraz daha anlamış olduk.
Yaptığımız işe saygı göstermek toplumsal sorumluluğumuzdur diye de düşündüm...
Teşekkürler,selam ve sevgilerimle...

12 Şub 2010
15,006
543,776
İşin özü sevmekte, sevdiğine saygı duymakta...

Bir de Allah vergisi marifet varsa,

Tadından yenmiyor.

Teşekkür ederim sevgili abartman

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Teşekkür ediyorum Sayın "abartman";
sevgi ve saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
İlginiz ve güzel sözleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Yeri geldiği ve ilk mesaja eklemeyi unuttuğum için buraya yazayım dedim:

Ateştop'un Doğan Kardeş'te yayınlanan son macerası The Shrinking Ray 103. sayıda son buldu. 105. sayıda da Fireball XL%'in yerine Zero-X serisi başlıyor, peki 104. sayıda yayınlanan bu iki sayfalık Ateştop hereden çıktı! Doğan Kardeş editörleri Fireball XL5'in Don Lawrance tarafından çizilen hepi topu 3,5 serüvenden 2,5'uncusu olan Revenge Of The Robots'un ilk iki sayfasını sanki Shrinking Ray serüveninin sonuymuş gibi gösterip Zero-X'e yer açmak için seriyi apar topar bitirmiş. Yani 8 sayfalık serüvenin sadece iki sayfasını okumuşuz zamanında.

Maceranın kalan kısmını okumak isteyenler zamanında çeviri balonlama çalışmasına ufak bir katkıda bulunduğum şu paylaşımdan yararlanabilirler.

Son düzenleme: