Ateştop 4 _ Fireball XL5 _ Kara Gemi _ Fireball XL5

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Ateştop 4 _ Fireball XL5 _ Kara Gemi _ Fireball XL5

Sevgili dostlar Ateştop 4_ Fireball XL5 derlemesini beğeninize sunuyorum. 1960'larda çocukların fanatiği olduğu bir dergi olmayı sürdüren Doğan Kardeş'in bu yıllardaki en popüler çizgi romanı "Ateştop" derginin lokomotif macerasıydı ve ön kapaktan itibaren yer alıyordu.
Ateştop Kara Gemi serüveni Doğan Kardeş dergisinin 25.09.1967 Sayı 048 ile 20.11.1967 Sayı 055 arası sayılarından derlenmiştir. Fireball XL5
Script: Tad Sullivan Art: Mike Noble
(Originally published in TV Century 21)

Kapak sayfasını, seçtiğim resimlerdeki balonları ortadan kaldırarak,olması gereken balon altı kısımları Photoscape ile resimlemeye çalışarak ve hepsini uygun bir kolajla birleştirerek oluşturdum. Ayrıca kapağa Ateştop ,özgün FireballXL5 logosunu, büyük usta Mike NOBLE özgün imzasını,özgün dergi Tv Century 21 ve muhteşem Doğan Kardeş dergisinin logolarını koymadan edemedim.

Ve yine ayrıca bağımsız bir Ateştop kitabı olabilmesi için her sayının başında yer verilen konu özeti çerçevesini de (8 adet) yukarıda anlattığım yöntemle ortadan kaldırdım. Diğer işlemler de; her zaman yapmaya çalıştığım görüntü kırpma, dengeleme ve iyileştirme işlemlerinden ayrı olarak 7 adet dergi ilk sayfasının yanındaki Ateştop logosunu ve baştaki Doğan Kardeş logosunu kaldırarak tam sayfaya yaymak oldu.

3 AYRI LİNK SEÇMECE BUNLAR

Ateştop 4 _ Fireball XL5 CBR 24Mb Mediafire:

Ateştop 4 _ Fireball XL5 CBR 24Mb SendSpace:

Ateştop 4 _ Fireball XL5 CBR 24Mb Mega.co.nz:

00vuv.jpg

06kqk.jpg

11mom.jpg

17agjg.jpg

Alttaki videolarda Mike Noble ve FireballXL5 görüntüleri meraklıları izlesin..

alaska698crcznz.jpg
ZAMANGEZGİNİ
BAYHUN ÖNTÜRK

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Sunumun güzelliği,
derlemenin mükemmelliği ile harmanlanmış...
Yani, her zamanki gibi bir "zamangezgini" klasiği"...
Gönülden teşekkürler değerli kardeşim;
sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Her karesi öyle güzel tasarlanmış, aksiyonu o kadar başarıyla yansıtır şekilde çizilmiş ki sanırım estetik keyfi doyuran bu çizimler daha çook uzun süre okuyucu bulur, nice ressama da parmak ısırtır.

Daha önce üzerinde çalışırken fark ettiğim bir ayrıntı var. Doğan Kardeş'in ilk sayfalarında yer alan çizimler TV21'deki halinden farklı. DK antetini koyabilmek için panellerde oldukça hassas düzenlemeler yapmış bu 130'luk seride. Yan yana koyup karşılaştırılmayıp, sadece DK kapaklarındaki çizimlere bakarak anlaşılması neredeyse imkansız olan çok başarılı düzenlemeler. Mike Noble'a hakettiği özeni göstermiş Doğan Kardeşçiler. Ve elbette okuyucu kitlesinin de hakettiği özeni. Belki de yayıncılık kalitesi için örnek gösterilebilecek kadar iyi işler bunlar.

Videolara da bittim doğrusu. Tam arşivlik.
Çok teşekkürler Zamangezgini...

vidivodo

Yeni Üye
2 May 2010
38
29
Teşekkürler.
Yalnız linklerin yanındaki sayılar 4 değil 3 olmuş, önceki sayıların açıklamalarından kopyalayıp yapıştırırken bunları değiştirmeyi unutmuşsunuz galiba. Değiştirirseniz benim gibi ilk anda kafaların karışmasını önlersiniz, diye düşündüm.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Sevgili Vidivodo;teşekkür ederim uyarın için.

Teşekkürler.
Yalnız linklerin yanındaki sayılar 4 değil 3 olmuş, önceki sayıların açıklamalarından kopyalayıp yapıştırırken bunları değiştirmeyi unutmuşsunuz galiba. Değiştirirseniz benim gibi ilk anda kafaların karışmasını önlersiniz, diye düşündüm.

Sevgili Vidivodo;teşekkür ederim uyarın için. Gerekli düzeltmeyi yaptım. Tarzımı ve ne kadar uğraştığımı biliyorsunuz,biraz zamandan kazanayım derken kopyala yapıştır yapayım dedim ama düzeltmeyi unutmuşum.

Son düzenleme:

vidivodo

Yeni Üye
2 May 2010
38
29

Sevgili Vidivodo;teşekkür ederim uyarın için. Gerekli düzeltmeyi yaptım. Tarzımı ve ne kadar uğraştığımı biliyorsunuz,biraz zamandan kazanayım derken kopyala yapıştır yapayım dedim ama düzeltmeyi unutmuşum.

O kadar kusur kadı kızında da olur, canım. Her şey için tekrar teşekkürler.