12 Şub 2010
15,006
543,776
doankarde00.jpg

Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Ateştop'un orijinalini yayınlayan TVCentury21 dergisi kapaklarında 100 sonrasının tarihlerini kullanır ve sanki bir gazeteymiş gibi manşetler atarak çıkardı. Mesela, DK'de yayınlanan bu bölümün TV21 sayısının tarihi 1 Ocak 2066. Bu serüvende Ateştop'u 100 yıl önceye gönderip olayları derginin yayınlandığı gerçek tarihte yaşanıyormuş gibi göstererek bir güzellik yapmış okuyucusuna.

Doğan Kardeş 27 için çok teşekkür ediyorum Profesör.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,769
İstanbul
Üstadım yine pırıl pırıl, tertemiz bir taramayı paylaştın. Bitmek bilmeyen bir enerji ve çizgi roman aşkına sahipsin. Her ikisi de daim olsun!

Ellerine sağlık, üstadım.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Kimileri üyelikleri ile,
kimileri paylaşımları ile,
kimileri motive edici dolu dolu teşekkürleri ile foruma katkıda bulunuyorlar.
Kimileri ise bunların yanına
mütavazilik, olgunluk, efendilik, abilik
gibi güzel vasıflarını
ve de sevgilerini de katıyorlar.
Bunların tamamını taşıyanların önde gelenlerinden birinin de sayın "Profesör" olduğu düşüncesindeyim.
Her vasfı için,
ve foruma kattığı her güzel unsur için
Sayın "Profesör"e içten teşekkürlerimi iletiyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,667
Kasımpaşa
Paylaşım olağanüstü güzel, ancak bir başka güzellik ise verilen bilgiler..
Bilgi, kitap ve dostluk paylaşanlara selam olsun..
Teşekkürler sevgili üstadım..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
şu renkler,çizimler çok güzel yahu,
günümüzde bile böyle tablo gibi karelere
rastlamak zor...
teşekkür ederim üstat..

Çizer Mike Noble, meslege teknik ressam olarak başlamış. Hatta orduda görev yaparken mesleğini icra şansı da bulmuş. Çizgiromancılığı sonradan, ama acayip bir ölçü ve ahenk var çizimlerinde. Saç modelleri, teknik alet edavatın günümüz çizgilerinden epey uzak oluşunu hesaba katmazsak, geriye kalan çizgiler zaman ötesi. Hele Doğan Kardeş'te ileriki yıllarda yayınlanan Altınayaklar Çiftliği'ndeki çizimleri, özellikle de "atlar" seyrine doyum olmaz güzelliktedir.

Bir de bunların photoshop filan gibi yazılımlar kullanılmadan, bilgisayar desteği olmadan yapıldığını, üstüne üstlük periyodik yayınlar için zaman kısıtlaması altında üretildiğini, dahası aynı anda birden fazla iş için çalışıldığnı düşününce çizimlerdeki özen, emek ve yetenek daha da büyüyor insanın gözünde.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,197
2,108
MUCİZELER YARATAN UK COMICS USTALARINDAN MUHTEŞEM BİR ESERDİR FIREBALL XL5 ... yani Nam-ı diğer ATEŞTOP Efsanesi..
Sağolun... Varolun...