Doğan Kardeş 1967 Sayı 032

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950
dogankardes19670605sayi32kapak.jpg

Seçimlik link:

Kapakların ham ve temizlenmiş halleri de CBR dosyasının içinde ek olarak sunulmuştur.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
dogankardes19670605sayi32sayfa02abartmand.jpg

İşte yukardaki fotoğraf benim doğan kardeş gördüğümde aldığım haldir..
Sayın abartman düzenli ve mükemmel bu paylaşım için teşekkür ederim.

Yukarıdaki fotoğraf paylaşılan derginin ikinci sayfasından alınmıştır. Eğer bu arkadaş aramızdaysa kendisine selam ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,773
İstanbul
Üstadım üretkenliğine ve becerilerine hayranım.

Çizgi roman tarihimizin önemli ve elbette kıymetli eserlerini birer birer arşivimize kazandırıyorsun.

İlk Doğan Kardeş'i çocukluğumun geçtiği şehirde, Karaman'da çocuk kütüphanesinde okumuştum. Ciltlenmiş halde muhafaza edilen Doğan Kardeş dergilerini okuyabilmek için ne çok giderdim kütüphaneye. Elime aldığımda hissettiğim mutlululuğun tarifi yoktu...

Şimdi bilgisayarda bir iki tuşa basıp hemen kendi arşivime indiriveriyorum. 8-9 yaşında kütüphanede Doğan Kardeş kovalayan o çocuk yıllar sonra üç beş saniyelik çabayla bu dergilere sahip olabileceğini nasıl aklına getirebilirdi ki? Bazen "bu kadar kolay olmamalı" demiyor değilim. Bazen o çocuğa haksızlık ediyormuşum gibi geliyor. Neyse ben biraz fazla daldım galiba eski, güzel günlere. :)

45 yıllık bu çok kıymetli Doğan Kardeş için, derginin hatırlattıkları için çok teşekkür ederim, üstadım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950
@savok,
Çocuk o fotografta öyle bir poz vermiş ki alıp "peşin satan" tabelalası niyetine dükkana asılır valla. Öyle vakur durmuş ki, o günden başladığı birikimlerin bugün onu fabrikatör-patron filan yaptığına ikna oluyor insan.

@direnç11,
Okumayı yeni söktüğüm dönemde görüştüğümüz bir ailenin benden büyük çocuklarının bir Doğan Kardeş cildi vardı. Deniz Ejderi'nin yayınlandığı sayıları içeriyordu. Gider gelir bakardım o cilde. Geçenlerde verdiğim 19. sayının arka kapağında Troy'un zıpkınla vurulduğu sahne öyle canlı kalmış ki aklımda, tararken hayret ettim. Belki de o günlerde karar vermişimdir Doğan Kardeşleri arşivlemeye. 40 yıl sonra halen tamamını toplayamamış olmak da üzüntüdür tabi benim için. Allahtan bu 130'luk seride firem yok da içim biraz rahatlıyor.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
"Savok" ve "direnç11" kardeşlerim ile Sayın "abartman" arasında öyle güzel bir triolog
(kelimenin kullanımda olup olmadığını bilmiyorum ama burada bana uygun geldi, yazdım)
sözkonusu ki benim teşekkürüm yavan kalacak.
Bu nedenle sözü uzatmıyor,
bu harika paylaşım için teşekkür ediyor,
saygılar sunuyor,
ve aradan çekiliyorum.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Sayın abartman;

Tarafınızdan yapılan tarama ve düzenlemeleri değerlendirebilecek, bilgi ve beceriye sahip değilim; ancak kuru bir teşekkür ve sonsuz saygılarımı sunabilirim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,126
Seçimlik Mediafire linki eklendi.
Aslında sevgili Abartman yanlışlıkla özel işaretlenen linki düzeltecektir mutlaka.
İyi okumalar dilerim.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950
Mediafire son bir kaç gün boyunca bunalım yaratınca ayarları kurcalamış bazı dosyalarımı başka klasörlere taşımıştım. O arada DK linklerine bir haller olmuş anlaşılan. Uyardığın için teşekkür ederim Zamangezgini.

Son düzenleme: