Doğan Kardeş 1967 Sayı 019

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
hf082.jpg

CBR dosyası taranmış sayfaların renk, ton ve kontrast değerleri açısından dengelenmiş sürümlerinİ ve ek olarak renkli bası ön-arka kapakların ham ve restore edilmiş seçeneklerini içeriyor.

Hepimiz Çizgiroman, Çizgiroman hepimiz için!​

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Teşekkür ederim arkadaşlar.
Ufak bir düzeltme yapmalıyım.
Taramayı üzerinde olabildiğince az kayıplı bir dengeleme ve restore çalışması için 600 DPI olarak yapsam da son çıktıyı jpg dönüşümü sırasında 300 DPI'ye düşürüyorum. Zira 20 sayfalık dergiyi 600 DPI olarak vermek hem çok anlamlı bir fark yaratmayacak hem de dosya boyutunu inanılmaz oranda büyütecek. O yüzden 300 DPI hem arşivlik malzeme üretmek hem de dosya boyutu açısından makul bir değer deyip CBR dosyalarını bu DPI'a indirgemeyi yeğliyorum.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
Teşekkür ederim arkadaşlar.
Ufak bir düzeltme yapmalıyım.
Taramayı üzerinde olabildiğince az kayıplı bir dengeleme ve restore çalışması için 600 DPI olarak yapsam da son çıktıyı jpg dönüşümü sırasında 300 DPI'ye düşürüyorum. Zira 20 sayfalık dergiyi 600 DPI olarak vermek hem çok anlamlı bir fark yaratmayacak hem de dosya boyutunu inanılmaz oranda büyütecek. O yüzden 300 DPI hem arşivlik malzeme üretmek hem de dosya boyutu açısından makul bir değer deyip CBR dosyalarını bu DPI'a indirgemeyi yeğliyorum.

anlaşılan her şeyi bizim için düşünmüşsün,paylaşım olayını inanılmaz kalitenin yanında bilimsel olarak da çözmüşsün,tekrar kocaman teşekkürler :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
"CBR dosyası taranmış sayfaların renk, ton ve kontrast değerleri açısından dengelenmiş sürümlerini ve ek olarak renkli bası ön-arka kapakların ham ve restore edilmiş seçenekleri"

Sayın paylaşımcının bu sunumu nedense bende bu kitaba karşı konulmaz bir istek doğuruyor,
bir an önce benim olmalı diyorum..
Teşekkürler sayın abartman..
İyi yıllar dilerim.