Doğan Kardeş 1967 Sayı 017

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
kapakltl.jpg

Hepimiz Çizgiroman, Çizgiroman hepimiz için!​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Sevgili dostum; dengelenmiş, temizlenmiş çok güzelde... bende tamda (çok uğraştırdığından dolayı) tarama standartlarımı düşürmeyi düşünüyordum.Ama sen paylaşıma başlayınca artık bu olanaksız hale geldi. Artık tam tersi yükseltmek zorunda kaldım.
Eline gözüne sağlık dostum çok güzel olmuş. İyi geceler dilerim...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,666
Kasımpaşa
Ben dengeliden yanayım..
Tek geçerim..
Kitap üzerinde oluşan zamanın tüm etkilerini görmek isterim..
Ancak bunun yanında deyim yerindeyse cam gibi okumak da isterim..
Sayın abartman'ın çalışmaları cam gibi...
Elinize, gönlünüze sağlık..
Bir de tüm resim ve isimlere bakıyorum da tanıdık bildik hiç isim ve sima çıkmadı...
Sevgilerimle..

12 Şub 2010
15,006
543,776
" Hepimiz çizgi roman, çizgi roman hepimiz için "

Özün sözü, sözün özü bu işte

Teşekkürler sevgili abartman

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
Motorlar gök gürültüsü gibi çalışıyormuş.:D susturucu icat edilmemiş o yıllarda demekki..Eline sağlık sevgili dostum teşekkürler.:)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Sevgili dostum; dengelenmiş, temizlenmiş çok güzelde... bende tamda (çok uğraştırdığından dolayı) tarama standartlarımı düşürmeyi düşünüyordum.Ama sen paylaşıma başlayınca artık bu olanaksız hale geldi. Artık tam tersi yükseltmek zorunda kaldım.
Eline gözüne sağlık dostum çok güzel olmuş. İyi geceler dilerim...

Dostum şöyle yapalım olmazsa; temizlik işini fazla abartmayıp, belli bir standartta buluşmaya çalışalım. Hem, serinin bütünlüğü açısından da ortak bir nokta yakalanmış olur, zamandan tasarrfuf eder ve tamamlanma sürecini de kısaltırız. Sonra keyfe keder, canımız isterse tekrar elden geçirir bir de beyaz versiyon yükleriz ilerde. Hele orijinal taramaları harddiskten de silmez veya bir şekilde yedeklersek ilerdeki temizleme çalışması için jpeg sıkıştırmasından zarar görmemiş dosyalar üzerinde çalışma imkanını yitirmemiş oluruz. Hatta belki sırf temizlik işine talip olan dostlar da çıkabilir. Fena mı olur?

Zaten Savok dahil çoğunluk ham formu daha sıcak buluyor anlaşıldığı üzere. Gönüller orta yolda buluşur böylece...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Abartman üstadımın son iki Doğan Kardeş paylaşımından sonra, her ne kadar çok yoğun tarama yapan birisi olmasam da yapmakta olduğum tarama faaliyetlerime devam edip etmemeyi gözden geçirdim. Üstadın yaptığı gibi yapabilmek lazım, daha iyisi mümkünse bunu zorlamak lazım diye düşündüm. Öte yandan bu tür bir çalışmanın çok ama çok daha fazla zaman ve emek gerektirdiği de açık. Şuna karar verdim; rahat bir dönemimde üstadın tariflediği yöntemi deneyeceğim ve sonrasında da fırsat buldukça da uygulamaya çalışacağım. Ama bunu yapıncaya kadar da mevcut taramalarıma devam edeceğim.

Üstadım, çalışmalarının yüksek kalitesi için, çok değerli bir Doğan Kardeş dergisini daha arşivimize kazandırdığın için ama en çok da ufuk açıcı paylaşımın için teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Çocukken bile çocuk dergilerini sıcak bakmayan birine bile, tümünü değilse bile çizgiromanlarını okutacak kalitede bir tarama & düzenleme çalışması olmuş.

Teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,151
Tarama ve temizlenme kalitesinin artması arşiv değeri açısından son derece olumlu.
Zevkle takip edilen paylaşımlar için teşekkür ederim.