Doğan Kardeş 2008 Sayı 001

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Yeni jenerasyon.

Eskisi ile yenisi arasında dağlar kadar fark olduğu daha ilk bakışta görülüyor.

Teşekkür ederim.

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,946
Harika bir paylaşım. Gerçekten eskisi ile yenisi arasında tam bir mukayese yaparsak çok büyük farklar var.

Şunu da unutmamalı ki eski seri eski teknolojiye ve basıma göre ve okur kitlesine göre yeni seri ise, yeni basım teknolojisi ve yeni okurlara göre hazırlanmış.

Ellerine sağlık, çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

köftehor

Yeni Üye
31 Ağu 2011
15
18
Çok güzel bir dergi. Güzel bir tarama.
Dergideki maceraların bazılarının albümleri de çıkmış.
Birinci sayıdan başlandığına göre arkası da gelir, dilerim...

Çok teşekkürler...

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
970
Acıbadem - İstanbul
Eski ile yeni arasındaki en önemli fark, benim çocukluğumda daha ziyade bir çocuk dergisi kıvamında idi. YKY ile artık o da büyümüş ve gençlik dergisi halini almış. "Doğan Kardeş" ismi de içeriğe pek uymuyor, biraz nostaljik duygularla sürüyor gibi. Ama olsun, kaliteli içerik ve kaliteli baskı... Sonuç olarak Doğan Kardeş her zamanki gibi sağlam duruyor.

Bir ilginç tarafı da, köftehor'un da değindiği gibi, YKY'nin dergide yayınladıklarını, kitap halinde de basıyor olması.

12 Şub 2010
15,006
543,799
YKY nin güçlü mali yapısı var, ama daha önemlisi, yayın kurulunun gerçek çizgi roman okuru olması. Laf olsun diye değil, bilinçli bir yayın politikası takip ediyorlar. Dergi çok kaliteli ama içeriğindeki çizgi romanlar da öyle, kutlamak lazım.

Teşekkürler bayposta, saygılarımla.

syndrome

Yeni Üye
2 Nis 2012
91
60
Mediafire açılıyor ama download deyince hata veriyor. Acaba yardımcı olabilir misiniz?

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,580
Yeni indirdim, gayet iyi.
60 MB'ta indi.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul
Paylaşım için teşekkürler Üstadım. Eski 'Doğan Kardeş' sayılarından yakın tarihtekileri okumaya pek zaman kalmadığından bir göz atayım dedim, iyi ki de atmışım. Oldukça nitelikli bir dergiymiş, çocuk dergisinden ziyade gençlik dergisi gibi duruyor. Derginin ismini 'Doğan Gençlik' koysalar da daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Bu arada en çok 'Küçük Spriou' hoşuma gitti.. Üyelerimizle paylaşayım dedim. :)

K-k-Spirou-Do-an-Karde-ubat-2008-Say-1.jpg

Son düzenleme: