Doğan Kardeş [1971.08.02] SAYI-31

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
file

İyi dkumalar...​

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Doğan Kardeş'in bu sayısında 70 yaşına kadar bir insanın neler yapmış olacağı sıralanmış

file

Ben yürüme kısmına takıldım. Buradaki veriyi doğru kabul edersek ve çocukluk yıllarından sonra yürünen mesafenin artacağını var sayarsak günde 6 km filan yürüyor olmak lazım. Belki o dönemlerde mâkul bir rakamdı bu. Ama artık ortalamada imkansız. Yürüme kısmına takıldım dememin bir nedeni var:

Sadece 5-6 ay önce haberdar olduğum bir yürüyüş güzergahı var: "El Camino de Santiago". Mhtelif güzergahları olmakla birlikte en yaygın kullanılan güzergah Fransa sınırından başlayıp "Santiago..." şehrinde sonlananı imiş ve bu yolu her yıl yaklaşık 300 bin kişi yürüyormuş. 800 km. Meraklısı için şurada epeyce bilgi var.

Yaklaşık 30-35 gün sürecek bu etap için yol arkadaşı arıyorum; 1 kişi. Daha fazlası yolun ruhunu bozar herhalde. Zeki Abi ile yürüyecektik ama muhtemelen su koyacak. :)

Neyse... Doğan Kardeş Dergisi başlığında neler anlatıyorum ben?

Teşekkürler, üstadım.

Çıkmadan önce son olarak içeriği İngilizce olsa da güzel bir videoyu koyayım:

youtube.com/watch?v=3nfsNn-P9cA

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Ohooo.. Biz ayda bir kere günde 10.000 adım attıkmı, o gün sağlıklı yaşam için bir çaba sarf ettik deyip kendimizi avutuyoruz. Artık kısa mesafeleri kat etmek için bile "dört teker" diye diretir oldu vücut. Adamlar 800 km parkur peşinde! :) Bu günden saymaya başlasam 70'ime kadar toplam 800 km anca yürürüm herhalde. :)

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Büyük şehirde günlük 6 km. olabildiğince zor görünüyor.Bizim buralar için çok ta değil.Eskiden iş gereği 20-25 km. yol yürüdüğüm zaman ölüp bitiyordum.Adım atacak halim kalmıyordu.Ne zaman sigarayı bıraktım,yaşam bana döndü.Sigara süründürür (Kamu spotu :D )
800 km. yol ortalama 22 km. falan yapıyor günlük.3.5 saat 4 saat gibi.Eller cepte,sırt çantasız olur sanki.Kalan zamanlarda her gün mangal varsa bana uyar direnç11 üstadım.:)

Harika çocuk dergisi ve dolu dolu sohbet için teşekkürler abartman üstadım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa

...
Ben yürüme kısmına takıldım. Buradaki veriyi doğru kabul edersek ve çocukluk yıllarından sonra yürünen mesafenin artacağını var sayarsak günde 6 km filan yürüyor olmak lazım. Belki o dönemlerde mâkul bir rakamdı bu. Ama artık ortalamada imkansız. Yürüme kısmına takıldım dememin bir nedeni var:

Sadece 5-6 ay önce haberdar olduğum bir yürüyüş güzergahı var: "El Camino de Santiago". Mhtelif güzergahları olmakla birlikte en yaygın kullanılan güzergah Fransa sınırından başlayıp "Santiago..." şehrinde sonlananı imiş ve bu yolu her yıl yaklaşık 300 bin kişi yürüyormuş. 800 km. Meraklısı için şurada epeyce bilgi var.

Yaklaşık 30-35 gün sürecek bu etap için yol arkadaşı arıyorum; 1 kişi. Daha fazlası yolun ruhunu bozar herhalde. Zeki Abi ile yürüyecektik ama muhtemelen su koyacak. :)

Neyse... Doğan Kardeş Dergisi başlığında neler anlatıyorum ben?

...

Doğan Kardeş sayende yürüyen kardeş oldu...
Arkadaş "hanımdan" izin alırsak birlikte yürüyeceğimiz söyledik ya!..
Birde havalar güzel olmalı...
En güzel doğan pardon yürüyen kardeşler bunlar...
Teşekkürler abartman.